Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
|
8.2.5.1
перифразаның түрлі тәсілдерін
қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар
құрастыру
8.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай
отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды
тұстарын анықтап жазу;
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар: мәтінді түсініп оқып, мәтін
бойынша сұрақтар құрастыру, графиктік мәтінді түсініп
жазу;
Көпшілігі: мәтін бойынша проблемалық
сұрақтар құрастыру,
мәтін құрылымын сақтай отырып,
графиктік мәтіндегі ақпаратты жазу;
Кейбір
оқушылар:
перифразаның түрлі тәсілдерін
қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар
құрастыру , мәтін құрылымын сақтай
отырып, графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтап
жазу.
|
Сабақтың
басы
Қызығушылықты
ояту
5
мин
Сабақтың
ортасы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен
сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал
қалыптастыру.
1.Сыныппен
амандасу.
Қызығушылықты ояту.
«
Корпорация, компания, зауыт, фабрика секілді
кәсіпорындардың жасап шығарған тауар өнімдерін бір нүктеден екінші
нүктеге жеткізумен айналысатын сала.
Толығырақ: https://massaget.kz/layfstayl/bilim/zharatylystanu/19359/
Материалды көшіріп басқанда Massaget.kz сайтына гиперсілтеме
міндетті түрде қойылуы тиіс. Авторлық құқықты
сақтаңыз
Бұрыштар» тәсілі
Логистика саласына жер, әуе, құбыр жүйесі, кеме,
темір жол секілді тасымалдау көлік түрлерін
жатқызамыз.
Толығырақ: https://massaget.kz/layfstayl/bilim/zharatylystanu/19359/
Материалды көшіріп басқанда Massaget.kz сайтына гиперсілтеме
міндетті түрде қойылуы тиіс. Авторлық құқықты
сақтаңыз ерсия
Логистика – материалдық және
ақпараттық өнімді шығу нүктесінен тұтынушыға дейінгі аралықтағы
қозғалысты реттеу.
Логистика
дегеніміз не?
Оқушыларға сұрақ тасталады және сыныптың әр
бұрышына болжам жауаптар ілінеді. Оқушылар қай жауапты дұрыс деп
шешеді, сол жауаптың тұсына барып тұрады, неге бұл жауапты
таңдағанын айтып түсіндіреді. Таңдаған жауаптарына байланысты топқа
бөлінеді.
-Бұл мамандық туралы не
білеміз? Оқушылар өз пікірлерін
білдіреді.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау
критерийлерін анықтайды.
ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ.
Ж.
1-оқылым мәтінін оқып
танысады.Мәтін бойынша сұрақтар
құрастырады.
«Сен маған, мен саған» әдісімен бір-біріне
мәтін бойынша перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып сұрақтар
қояды.
Бағалау критерийі
|
Дескриптор
|
|
*Мәтін мазмұнымен оқып
танысады;
* перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып
сұрақтар құрастырады.
|
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір
тілек»
ІІ. ЖАЗЫЛЫМ
ТАПСЫРМАСЫ
ТЖ.
2-тапсырма: Мәтін құрылымын сақтай отырып,
графикалық суреттегі ақпараттың маңызды тұстарын анықтап
жазыңдар.
Бағалау
критерийі
|
Дескриптор
|
|
|
|
Білім
алушы
-
суреттегі маңызды ақпаратты
анықтайды ;
-
ақпаратты талдап
жазады ;
- мәтін құрылымын
сақтайды.
|
|
|
ҚБ. «Плюс, минус,
қызықты»
ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН.
4-тапсырма. Оқылым және тыңдалым мәтіндеріндегі сөздік
құрамға енетін термин және кірме сөздерді теріп
жазыңдар.
5-ТАПСЫРМА. Жағдаяттық тапсырма.
Сен логист болып
орналастың. Ресейлік тұтынушыдан киіз үйге тапсырыс түсті. Киіз
үйді алушы мен тұтынушыға дейінгі аралықтағы барлық процесті
ұйымдастырудың кезеңдік сызбасын жаса.
Дескриптор:
-
Оқылым және тыңдалым
мәтіндеріндегі сөздік құрамға енетін термин және кірме сөздерді
теріп жазады;
-
жағдаятпен
танысады;
-
процесті ұйымдастырудың
кезеңдік сызбасын жасайды.
ҚБ. «Галереяны
шарлау»
|
Оқушылармен сәлемдесіп,
зейінін сабаққа аудару.
Оқушыларға сұрақ тасталады
және сыныптың әр бұрышына болжам жауаптар ілінеді. Оқушылар қай
жауапты дұрыс деп шешеді, сол жауаптың тұсына барып тұрады, неге
бұл жауапты таңдағанын айтып түсіндіреді. Таңдаған жауаптарына
байланысты топқа бөлінеді.
Мәтін мазмұнымен оқып
танысады;
Перифразаның түрлі тәсілдерін
қолдана отырып сұрақтар
құрастырады.
Суреттегі маңызды ақпаратты
анықтайды ;
ақпаратты талдап жазады
;
мәтін құрылымын
сақтайды.
Оқылым және тыңдалым
мәтіндеріндегі сөздік құрамға енетін термин және кірме сөздерді
теріп жазады;
жағдаятпен
танысады;
процесті ұйымдастырудың
кезеңдік сызбасын жасайды.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
8-сынып «Қазақ тілі»
оқулығы
www.
Uniface.kz
https://www.google.kz/search?q=Логистика
|