|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Атамұра |
|||||
|
Бөлімі |
«Жанды табиғат» бөлім. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 5сабақ. Өсімдіктер тіршілік ортасына қалай бейімделеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.4.-өсімдік топтарын тіршілік ортасына және қоршаған ортаның жағдайларына(ылғал) бейімделу жолдары бойынша салыстыру; 2.2.1.5.-өз өлкесінің өсімдік топтарын сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өсімдіктердің тіршілік ортасына қалай бейімделетінін біледі |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Шығармашылық жұмыс: өзің тұратын жерде өсетін жемістер туралы хабарлама дайындау. Тақырыпты ашу «Сәйкестендіру» әдісі Балалар жазғы демалыс кезінде қайда болды? Суреттерге қарап анықта Әр суреттің астына қайда болғандарын сәйкестендіріп, қатені түзетіп ілейік Тауда, өзенде, шөлде Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Топтық жұмыс «Таныстырылым» әдісі 1-тапсырма Әр түрлі жердегі өсімдіктердің өсуі туралы айт 1-топ Тау өсімдіктерімен таныстыр 2-топ Шөл өсімдіктерімен таныстыр 3-топ Су өсімдіктерімен таныстыр ЕБҚ Зертте Өсімдіктің жапырағын аквариумға салып, балдырды топыраққа отырғызсақ не болар екен?Өз болжамыңды айт.
Топтық жұмыс ФС тапсырмасы 2-тапсырма Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап бер 1-топ Бұл өсімдіктердің тамырлары қандай?Өсімдік тамыры қандай қызмет атқарады? 2-топ Бұл өсімдіктердің жапырақтарының өзгешеліктері қандай? Олар бір-біріне ұқсай ма? Жұптық жұмыс 3-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. 1-ж Шөл және шөлейт өсімдіктерінің ерекшеліктері туралы айт 2-ж Ылғалды жердің өсімдіктерінің ерекшеліктері туралы айт Үй тапсырмасы Тұрғылықты жердегі өсімдіктер туралы зерттеу жұмысын жасап, нәтижесін жазып кел. Олардың топтарын ата ҚЖ: Өсімдіктердің суретін сал.Олардың атауын жазып, топтарға бөл. Неге ол топқа жататын түсіндір
|
Дөңгелектен түскен тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын айтады Суреттер мен жазуды сәйкестендіреді Топтық жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Оқулықпен жұмыс жасайды Жұптық жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Чупа чупс» әдісі Дескриптор: Өсімдіктерге бақылау жасайды-1б Бақылау нәтижесін туралы хабарлама дайындайды-1б
Дескриптор: Суреттерге қарап қай жер екенін анықтайды-1б Дескриптор: 1-топ Тау өсімдіктерімен таныстырады-1б 2-топ Шөл өсімдіктерімен таныстырады-1б 3-топ Су өсімдіктерімен таныстырады-1б Тамаша! Жарайсыңдар Дескриптор: Өсімдіктің негізгі бөліктерін атайды-1б Олардың қызметін біледі-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Шөл мен шөлейт және ылғалды жердің өсімдіктерінің ерекшеліктерін біледі-1б Жарайсыңдар
«СМС» әдісі |
суреттер Суреттер Кесте
оқулық оқулық
Өсімдіктер дің суреттері
Жұмыс дәптері
Парақшалар Оқулық Оқушы жұмыстары Кері байланыс парағы |
||





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 5сабақ. Өсімдіктер тіршілік ортасына қалай бейімделеді? 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Атамұра |
|||||
|
Бөлімі |
«Жанды табиғат» бөлім. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 5сабақ. Өсімдіктер тіршілік ортасына қалай бейімделеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.4.-өсімдік топтарын тіршілік ортасына және қоршаған ортаның жағдайларына(ылғал) бейімделу жолдары бойынша салыстыру; 2.2.1.5.-өз өлкесінің өсімдік топтарын сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өсімдіктердің тіршілік ортасына қалай бейімделетінін біледі |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Шығармашылық жұмыс: өзің тұратын жерде өсетін жемістер туралы хабарлама дайындау. Тақырыпты ашу «Сәйкестендіру» әдісі Балалар жазғы демалыс кезінде қайда болды? Суреттерге қарап анықта Әр суреттің астына қайда болғандарын сәйкестендіріп, қатені түзетіп ілейік Тауда, өзенде, шөлде Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Топтық жұмыс «Таныстырылым» әдісі 1-тапсырма Әр түрлі жердегі өсімдіктердің өсуі туралы айт 1-топ Тау өсімдіктерімен таныстыр 2-топ Шөл өсімдіктерімен таныстыр 3-топ Су өсімдіктерімен таныстыр ЕБҚ Зертте Өсімдіктің жапырағын аквариумға салып, балдырды топыраққа отырғызсақ не болар екен?Өз болжамыңды айт.
Топтық жұмыс ФС тапсырмасы 2-тапсырма Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап бер 1-топ Бұл өсімдіктердің тамырлары қандай?Өсімдік тамыры қандай қызмет атқарады? 2-топ Бұл өсімдіктердің жапырақтарының өзгешеліктері қандай? Олар бір-біріне ұқсай ма? Жұптық жұмыс 3-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. 1-ж Шөл және шөлейт өсімдіктерінің ерекшеліктері туралы айт 2-ж Ылғалды жердің өсімдіктерінің ерекшеліктері туралы айт Үй тапсырмасы Тұрғылықты жердегі өсімдіктер туралы зерттеу жұмысын жасап, нәтижесін жазып кел. Олардың топтарын ата ҚЖ: Өсімдіктердің суретін сал.Олардың атауын жазып, топтарға бөл. Неге ол топқа жататын түсіндір
|
Дөңгелектен түскен тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын айтады Суреттер мен жазуды сәйкестендіреді Топтық жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Оқулықпен жұмыс жасайды Жұптық жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Чупа чупс» әдісі Дескриптор: Өсімдіктерге бақылау жасайды-1б Бақылау нәтижесін туралы хабарлама дайындайды-1б
Дескриптор: Суреттерге қарап қай жер екенін анықтайды-1б Дескриптор: 1-топ Тау өсімдіктерімен таныстырады-1б 2-топ Шөл өсімдіктерімен таныстырады-1б 3-топ Су өсімдіктерімен таныстырады-1б Тамаша! Жарайсыңдар Дескриптор: Өсімдіктің негізгі бөліктерін атайды-1б Олардың қызметін біледі-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Шөл мен шөлейт және ылғалды жердің өсімдіктерінің ерекшеліктерін біледі-1б Жарайсыңдар
«СМС» әдісі |
суреттер Суреттер Кесте
оқулық оқулық
Өсімдіктер дің суреттері
Жұмыс дәптері
Парақшалар Оқулық Оқушы жұмыстары Кері байланыс парағы |
||





шағым қалдыра аласыз











