|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып: Дені саудың жанысау 3А ГЕОМЕТРИЯЛЫҚ ФИГУРАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЗАРА ОРНАЛАСУЫ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 65 сабақ. Бұрыштар.Көпбұрыштар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.1.1. Бұрыш түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір-бірінен ажырату және атау/тіктөртбұрышты,шаршыны,тікбұрышты үшбұрышты мәнді белгілері бойынша ажырату және атау. 2.3.2.2. тікбұрышты сызу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бұрыштарды ажыратуды,көпбұрыштың түрлерін анықтауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау «Кім жылдам?» ойыны Баған түрінде есепте
Тақырыпты ашу «Жинақы бол» ойыны Берілген фигураларды ұқсастығына қарай бөліп жинақта Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Жаңа тақырып 1-тапсырма Пракатикалық жұмыс А) Бір парақ қағазды екі бүктеу арқылы неше тік бұрыш шыққанын анықта Жауабы: 16 тік бұрыш шықты. Ә) Беттестіру арқылы тік бұрыштар мен тік емес бұрыштарды салыстыр. Ережемен жұмыс Тік,сүйір және доғал бұрыштар болады. Сүйір бұрыш тік бұрыштан кіші Доғал бұрыш тікбұрыштан үлкен. 2-тапсырма Бұрыштарды салыстыр.Не байқадың?
Топтық жұмыс 3-тапсырма Суретте көрсетілген бұрыштарды сыз. Бұлар қандай бұрыштар? Оларды ата
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Төбелері, бұрыштары, және қабырғалары бар фигураларды ата. Олардың неше бұрышы,неше төбесі,неше қабырғасы бар? Үшбұрыш: 3төбе,3бұрыш,3қабырға Төртбұрыш: 4төбе,4бұрыш, 4қабырға Сүйірбұрыш: 1төбе,1бұрыш,2қабырға
Топтық жұмыс 5-тапсырма Фигураларды ата 1-үшбұрыш 2-төртбұрыш 3-бесбұрыш 4-алтыбұрыш 5-тік төртбұрыш 6-шаршы Бұлар-көпбұрыштар ФС тапсырмасы 6-тапсырма. Есепті шығар Марат-45мин Асыл-37мин,? Мин ұзақ 45-37=8мин Жауабы: Марат Асылға қарағанда 8 минут ұзақ сырғанады Жұптық жұмыс 7-тапсырма Теңдеулерді шеш 19+х=34 64-а=31 Х=34-19 а=64-31 Х=15 а=33 19+15=34 64-33=31 34=34 31=31 ЕБҚ Төртбұрыштарды ата
ЕҚБ Доғал бұрышты фигуралар сыз Үй тапсырмасы 8-тапсырма Дәптерге бір доғал бұрышы бар үшбұрыш және екі доғал бұрышы бар төртбұрыш сыз
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткен тақырыптар ды пысықтайды Тақырыпты ашады Парақтармен практикалық жұмыс жасайды Ережемен жұмыс жасайды Бұрыштармен танысады Бұрыштарды сызады Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Фигураларды атайды Есепті шығарады Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Баған түрінде есептеуді біледі-1б Жылдам жауап жаза алады-1б ҚБ: «Ми» әдісі
Дескриптор: Бұрыш түрлерін атайды-1б Парақтарды бүктеу арқылы бұрыштарды жасап көрсете алады-1б
Дескриптор: Бұрыштарды салыстырады және атауын атайды-1б Бұрыштарды таниды-1б Дескриптор: Суретте көрсетілген бұрыштарды сызады-1б Бұрыш атауларын атайды-1б Тамаша! Дескриптор: Төбелері, бұрыштары, және қабырғалары бар фигураларды атайды-1б Олардың неше бұрышы,неше төбесі,неше қабырғасы барын анықтайды-1б
Дескриптор: Фигураларды таниды және атайды-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Сен мықтысың! Дескриптор: Дәптерге бір доғал бұрышы бар үшбұрыш және екі доғал бұрышы бар төртбұрыш сызады-1б «Білім заряды» әдісі |
Суреттер Оқулық
Жұмыс дәптері Суреттер
оқулық Парақтар Тақта, жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері Қимылдар Фигуралар Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||






жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 65 сабақ. Бұрыштар.Көпбұрыштар Математика 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып: Дені саудың жанысау 3А ГЕОМЕТРИЯЛЫҚ ФИГУРАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЗАРА ОРНАЛАСУЫ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 65 сабақ. Бұрыштар.Көпбұрыштар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.1.1. Бұрыш түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір-бірінен ажырату және атау/тіктөртбұрышты,шаршыны,тікбұрышты үшбұрышты мәнді белгілері бойынша ажырату және атау. 2.3.2.2. тікбұрышты сызу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бұрыштарды ажыратуды,көпбұрыштың түрлерін анықтауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау «Кім жылдам?» ойыны Баған түрінде есепте
Тақырыпты ашу «Жинақы бол» ойыны Берілген фигураларды ұқсастығына қарай бөліп жинақта Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Жаңа тақырып 1-тапсырма Пракатикалық жұмыс А) Бір парақ қағазды екі бүктеу арқылы неше тік бұрыш шыққанын анықта Жауабы: 16 тік бұрыш шықты. Ә) Беттестіру арқылы тік бұрыштар мен тік емес бұрыштарды салыстыр. Ережемен жұмыс Тік,сүйір және доғал бұрыштар болады. Сүйір бұрыш тік бұрыштан кіші Доғал бұрыш тікбұрыштан үлкен. 2-тапсырма Бұрыштарды салыстыр.Не байқадың?
Топтық жұмыс 3-тапсырма Суретте көрсетілген бұрыштарды сыз. Бұлар қандай бұрыштар? Оларды ата
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Төбелері, бұрыштары, және қабырғалары бар фигураларды ата. Олардың неше бұрышы,неше төбесі,неше қабырғасы бар? Үшбұрыш: 3төбе,3бұрыш,3қабырға Төртбұрыш: 4төбе,4бұрыш, 4қабырға Сүйірбұрыш: 1төбе,1бұрыш,2қабырға
Топтық жұмыс 5-тапсырма Фигураларды ата 1-үшбұрыш 2-төртбұрыш 3-бесбұрыш 4-алтыбұрыш 5-тік төртбұрыш 6-шаршы Бұлар-көпбұрыштар ФС тапсырмасы 6-тапсырма. Есепті шығар Марат-45мин Асыл-37мин,? Мин ұзақ 45-37=8мин Жауабы: Марат Асылға қарағанда 8 минут ұзақ сырғанады Жұптық жұмыс 7-тапсырма Теңдеулерді шеш 19+х=34 64-а=31 Х=34-19 а=64-31 Х=15 а=33 19+15=34 64-33=31 34=34 31=31 ЕБҚ Төртбұрыштарды ата
ЕҚБ Доғал бұрышты фигуралар сыз Үй тапсырмасы 8-тапсырма Дәптерге бір доғал бұрышы бар үшбұрыш және екі доғал бұрышы бар төртбұрыш сыз
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткен тақырыптар ды пысықтайды Тақырыпты ашады Парақтармен практикалық жұмыс жасайды Ережемен жұмыс жасайды Бұрыштармен танысады Бұрыштарды сызады Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Фигураларды атайды Есепті шығарады Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Баған түрінде есептеуді біледі-1б Жылдам жауап жаза алады-1б ҚБ: «Ми» әдісі
Дескриптор: Бұрыш түрлерін атайды-1б Парақтарды бүктеу арқылы бұрыштарды жасап көрсете алады-1б
Дескриптор: Бұрыштарды салыстырады және атауын атайды-1б Бұрыштарды таниды-1б Дескриптор: Суретте көрсетілген бұрыштарды сызады-1б Бұрыш атауларын атайды-1б Тамаша! Дескриптор: Төбелері, бұрыштары, және қабырғалары бар фигураларды атайды-1б Олардың неше бұрышы,неше төбесі,неше қабырғасы барын анықтайды-1б
Дескриптор: Фигураларды таниды және атайды-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Сен мықтысың! Дескриптор: Дәптерге бір доғал бұрышы бар үшбұрыш және екі доғал бұрышы бар төртбұрыш сызады-1б «Білім заряды» әдісі |
Суреттер Оқулық
Жұмыс дәптері Суреттер
оқулық Парақтар Тақта, жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері Қимылдар Фигуралар Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||






шағым қалдыра аласыз









