Материалдар / № 6 Инженер болғың келе ме.docx 8-сынып.қазақ тілі

№ 6 Инженер болғың келе ме.docx 8-сынып.қазақ тілі

Материал туралы қысқаша түсінік
8.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау; 8.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қараша 2024
80
3 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім: Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары

Мектеп:

Сыныбы: 8

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Пәні: қазақ тілі

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Инженер болғың келе ме?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау;

8.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу;

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: мәтінді түсіну, мәтіндегі негізгі ойды анықтау,мәтін бойынша сұрақтар құрастыру, графиктік мәтінді түсініп жазу;

Көпшілігі: мәтінде көтерілген мәселені талдау, мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі ақпаратты жазу;

Кейбір оқушылар: мәтінде көтерілген мәселені талдай отырып, негізгі ойды анықтау , мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу.

Бағалау критерийлері:

  • Мәтінде көтерілген мәселені талдайды;

  • Мәтіннің негізгі ойын анықтайды;

  • Графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтайды;

  • Мәтін құрылымын сақтайды

Алдыңғы білім

Логистика туралы не білеміз?

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

5 мин







































Сабақтың ортасы:

30 мин.



















І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару.

Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.

1.Сыныппен амандасу.

Қызығушылықты ояту.

  • Инженер деген кім?

  • Бұл мамандық туралы не білеміз? Оқушылар өз пікірлерін білдіреді.

Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау

ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ.

Инженер мамандығының салалары





Инженер-геофизик

Инженер-мұнайшы

Инженер-тау-кен

Авиация инженері

Теміржол инженері

Инженер-металлург




Инженер-механик

Инженер-құрылысшы

Инженер-технолог

Инженер-энергетик

Инженер-метролог

Инженер-топограф










-Инженер мамандығын заманауи мамандық деп есептеуге бола ма?

-Инженер болу үшін қандай қасиеттер керек?

-Инженер болу үшін мектепте қандай пәндерді жақсы игеру қажет деп ойлайсыңдар?

Бағалау критерийі

Дескриптор

  • Мәтінде көтерілген мәселені талдайды;

  • Мәтіннің негізгі ойын анықтайды;

*Мәтін мазмұнымен оқып танысады;

* мәтіннің негізгі ойын анықтайды;

*сұрақтарға жауап береді.

ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек»

ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ

4-тапсырма: «Инженер мамандарға қойылатын талаптар» мәтінін тыңдап, деңгейлік тапсырманы орындаңдар.

1-деңгей. Мәтіндегі тірек сөздерді, негізгі ойды анықтаңдар.

2-деңгей. Автордың нақты пікірін білдіретін ақпаратты, мәтін мазмұнын нақтылайтын қорытындыны анықтаңдар.

3-деңгей. Негізгі ақпаратты толықтырып тұрған қосымша ақпаратты анықтаңдар. Мәтіндегі ойға баға беріңдер.

Бағалау критерийі

Дескриптор



  • Мәтінде көтерілген мәселені талдайды;

  • Мәтіннің негізгі ойын анықтайды;

Білім алушы

- мәтіндегі тірек сөздерді, негізгі ойды анықтайды;

- мәтін мазмұнын нақтылайтын қорытындыны анықтайды;

- қосымша ақпаратты анықтайды. Мәтіндегі ойға баға береді.



ҚБ. «Плюс, минус, қызықты»

ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН.

6-ТАПСЫРМА. Мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі деректерден мәтін құрастырып жазыңдар.

Бағалау критерийі

Дескриптор

  • Графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтайды;

  • Мәтін құрылымын сақтайды

*Мәтін құрылымын сақтайды;

* графиктік мәтіндегі деректерден мәтін құрастырып жазады.

«Автор орындығында» оқиды.

Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару.


Суреттер арқылы сабақ тақырыбын болжау.


Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайық.




Мәтін мазмұнымен оқып танысады;

мәтіннің негізгі ойын анықтайды;

сұрақтарға жауап береді.

















Мәтіндегі тірек сөздерді, негізгі ойды анықтайды;

Мәтін мазмұнын нақтылайтын қорытындыны анықтайды;

Қосымша ақпаратты анықтайды. Мәтіндегі ойға баға береді.










Мәтін құрылымын сақтайды;

Графиктік мәтіндегі деректерден мәтін құрастырып жазады.





ҚБ


















ҚБ















ҚБ








ҚБ


8-сынып «Қазақ тілі» оқулығы



































Жұлдыз Әбділдә
















http://workking.ru/kk/proforientatsiya/professiya/professiya-inzhener.html










Сабақтың соңы:






Үй тапсырмасы:


Кері байланыс

7-тапсырма




















































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ