|
Бөлім: Пайым мен парасат |
Мектеп: |
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қ.Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңінің тақырыбы мен идеясы. |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.2.1 - әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан ашу. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:Шығармадағы ұлттық құндылықты анықтайды; Көптеген оқушылар:Ұлттық құндылық көрінісіне шығармадан дәлел келтіреді; Кейбір оқушылар:Қазіргі өмірмен байланыстырып талдау жасайды. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. ІІ. Қызығушылықты ояту. «Мендік пікір» арқылы Қ.Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңінен алған әсерін жеткізу.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар «Мендік пікір» арқылы Қ.Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңінен алған әсерін жеткізеді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Мағынаны тану. «Астарлы ой» әдісімен өлеңге мазмұндық талдау жасайды. Өлеңдегі «Ризамын туғаныма адам болып, Өкінбен қаламын деп бір күн солып», «Құя алман үгітілген балшық өлең», «өзіммен бірге өлмесін өлеңім», «Гүрілдеп жалын атқан кеудем – көрік, Сөз соғам құлашымды еркін керіп», «Жүзім – жаз , көңілім — көктем кең пейілді, Жақсының жүрегіне ғашық едім», «Берейін өмірімнен өлең жасап, Шашайын оңды – солды сол мұрамды» Өлеңде берілген ойдың мазмұнын ашыңдар. Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Кестені топта талқылап толтырады. Еліміздің тарихымен байланыстыра отырып, ұтымды пікір білдірулері тиіс.
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Өлеңнің тілін, көркемдік және жанрлық ерекшелігін айқындап, ойыңды аннотация жазу арқылы түйінде. Дескриптор:
ҚБ
|
«Астарлы ой» әдісімен өлеңге мазмұндық талдау жасайды.
Өлеңде берілген ойдың мазмұнын ашыңдар.
Кестені топта талқылап толтырады. Еліміздің тарихымен байланыстыра отырып, ұтымды пікір білдірулері тиіс.
Өлеңнің тілін, көркемдік және жанрлық ерекшелігін айқындап, ойыңды аннотация жазу арқылы түйінде.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Қ.Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңі
Өлең жолдары жазылған қағаздар.
А4 форматты қағаздар.
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс
|
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 6 Қ.Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңінің тақырыбы мен идеясы.docx11-сынып.ҚГБ
№ 6 Қ.Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңінің тақырыбы мен идеясы.docx11-сынып.ҚГБ
|
Бөлім: Пайым мен парасат |
Мектеп: |
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қ.Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңінің тақырыбы мен идеясы. |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.2.1 - әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан ашу. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:Шығармадағы ұлттық құндылықты анықтайды; Көптеген оқушылар:Ұлттық құндылық көрінісіне шығармадан дәлел келтіреді; Кейбір оқушылар:Қазіргі өмірмен байланыстырып талдау жасайды. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. ІІ. Қызығушылықты ояту. «Мендік пікір» арқылы Қ.Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңінен алған әсерін жеткізу.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар «Мендік пікір» арқылы Қ.Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңінен алған әсерін жеткізеді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Мағынаны тану. «Астарлы ой» әдісімен өлеңге мазмұндық талдау жасайды. Өлеңдегі «Ризамын туғаныма адам болып, Өкінбен қаламын деп бір күн солып», «Құя алман үгітілген балшық өлең», «өзіммен бірге өлмесін өлеңім», «Гүрілдеп жалын атқан кеудем – көрік, Сөз соғам құлашымды еркін керіп», «Жүзім – жаз , көңілім — көктем кең пейілді, Жақсының жүрегіне ғашық едім», «Берейін өмірімнен өлең жасап, Шашайын оңды – солды сол мұрамды» Өлеңде берілген ойдың мазмұнын ашыңдар. Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Кестені топта талқылап толтырады. Еліміздің тарихымен байланыстыра отырып, ұтымды пікір білдірулері тиіс.
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Өлеңнің тілін, көркемдік және жанрлық ерекшелігін айқындап, ойыңды аннотация жазу арқылы түйінде. Дескриптор:
ҚБ
|
«Астарлы ой» әдісімен өлеңге мазмұндық талдау жасайды.
Өлеңде берілген ойдың мазмұнын ашыңдар.
Кестені топта талқылап толтырады. Еліміздің тарихымен байланыстыра отырып, ұтымды пікір білдірулері тиіс.
Өлеңнің тілін, көркемдік және жанрлық ерекшелігін айқындап, ойыңды аннотация жазу арқылы түйінде.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Қ.Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңі
Өлең жолдары жазылған қағаздар.
А4 форматты қағаздар.
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс
|
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз















