Сабақ жоспары
|
Сынып : Пән атауы : Дүние жүзі тарихы |
Мектеп атауы . « Е.Сыпатаев аом МДШО» кмм Мұғалімнің аты –жөні : Байбураева М.А |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы : |
« Англия және Қытай үкіметтерінің хат алмасуынан империализм туралы не біле аламыз ?» |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты : |
7.3.2.2. ХҮІІІ- ХІХ ғғ ортасындағы халықаралық қатынастардағы өзгерістерді сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты : S–нақты M – шектеулі талап етушілік A – қолжетімді R – шындыққы сай T – белгілі бір уақытқа шектелген |
Барлығы : ХҮІІІ- ХІХ ғғ ортасындағы халықаралық қатынастардағы өзгерістерді түсінеді Басым көпшілігі : ХҮІІІ- ХІХ ғғ ортасындағы халықаралық қатынастардағы өзгерістерді ашып көрсетеді . Кейбірі : : ХҮІІІ- ХІХ ғғ ортасындағы халықаралық қатынастардағы өзгерістерді салыстырып ,қорытынды жасайды . |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерий : |
1.ХҮІІІ – ХІХ ғғ ортасындағы халықаралық қатынастардағы өзгерістерді біледі . . 2. Англия және Қытай үкіметінің хат алмасуын талқылайды . |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаты : |
Ка Юнвей , Сунь Ятсен , империализм. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу : |
« Мәңгілік ел » ұлттық құндылықтың 7 құндылығын сабаққа басшылыққа ала отырып , оқушының бойында патриоттық сезімін оятып, елінің халықаралық аренадағы мойындаған беделін арттыратын тұлғ екенін ұғындырамын. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс : |
География |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім : |
Қытай , Англия мемлекеті туралы біледі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы : |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут / жеке жұмыс / 2 минут |
Ұйымдастыру . Топқа бөлу «Өз жартыңды тап » оқыта үйрету әдісі . Өткен тақырып / үй тапсырмасы /бойынша қима қағаздар дайындалады . Біреуінде – сұрақтар , екіншісінде – жауаптар . Сұрақпен оның жауабына арналған карточкалардың түсі бірдей болады . Оқушылар кез-келген түсті қима қағазды таңдайды . Содан кейін оның сұрақтардың жауаптары н сәйкестендіру арқылы топтасады . Дұрыс жауаптары интербелсенді тақтада көрсетіледі . Дұрыс топтасқан оқушыларға жақсы орындағаны үшін ауызша қалыптастырушы бағалаймын. , / жарайсың , бас изеу, арқасын сыйпау. /Осылайша ауызша кері байланыс орнатамын. Осыған орай оқушылар берілген материалды немесе мағлұматты сәтті ұққандары жайлы түсінуіне болады. Олардың жұмысына ешқандай белгі қоймаймын , бірақ оны бағалаймын . Нәтижесінде оқушылар жетістікке жетулері үшін одан әрі биік нәтижелерге жетуі керек деп ұйғарады. Жинақталған қима қағаздарының артына қарауларын айтамын . Сол кезде Англия мен Қытай елінің картасы және конверт шығады . Оқушыларға сұрақ қойып , ой шақыру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамын . |
Қима қағаздар . / конверт / І топ Сұрақ Жауап
Сұрақ Жауап
Сұрақ Жауап
crypted-bn0.gstatic.com/images?q=tb
ІІ топ / Англия картасы /
ІІІ топ / Қытай картасы / https://upload.wikimedia.org
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут / Жұптық жұмыс / 20 минут / саралау тапсырмасы / |
«Қос жазба » әдісі . Оқушыларға жаңа тақырып бойынша материалды ақпарат көздерінен пысықтап , танысып , басты ұғымдарды бөліп атап , кестеге жазып , сол терминге қатысты сұрақ жазады .Жұптар ауысып , сол жазылған сұраққа жауап іздейді . Жұмыс аяқталған соң мұғалімнің берген жауап эталоны немесе оқулық материалы бойынша тексеріп бірін-бірі бағалайды . « Алгоритм » әдісі . І, ІІ , ІІІ деңгей тапсырмалар дайындалады . Оқушылар өз дәптерлеріне ат ы-жөнін жазып , ІІІ/ жоспар құру / деңгей тапсырмасын орындайды . Орындап болған соң қасындағы дәптерлерін сағат тілімен бір қадам алмастырады . / 1-ші ойыншының дәптері 2 –ші ойыншыға 2- 3, 3-4 , 4- 5 ,5-1 / Ауысып келген дәптерге тағы да ат ы – жөнін жазып ІІ деңгейлі/ тақырып бойынша тезис / тапсырманы орындайды . Ауысып келген дәптерге тағы да аты – жөнін жазып І/ конспект жазу / деңгейлі тапсырманы орындайды. Дәптерлерін тағы да ауыстырып , әр оқушының дәптері өздеріне келеді . Алдарындадағы бағалау парақшасына кезең бойынша бірін-бірі бағалайды . Әр дұрыс жазылған жауапқа 1 жетоннан беріп отырады . |
Мәтін .
http://www.npo-apa.ru/file/prischepka-belevaya-1s/37.png Бағалау парағы
http://tokenoman.ru/images/stories/tokens/vsjako/mondvor/mmd1b.jpg |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Дискриптор |
1.ХҮІІІ – ХІХ ғғ ортасындағы халықаралық қатынастардағы өзгерістерді анықтау үшін – терминдерге қатысты сұрақтар құрайды . 2. Англия және Қытай үкіметінің хат алмасу жүйесін сипаттау үшін деңгейлік тапсырмаларды орындайды . |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Үй тапсырмасы : |
Эссе жазу |
АКТ. Ұялы телефон |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сізқандайтәсілменкөбірекқолдаукөрсетпексіз? Сабақ барысында берілген « Алгоритм » әдісі , бұл әдісте , оқушыларға сағат тілімен дәптер ауысу арқылы І,ІІ,ІІІ деңгейлі тапсырмаларды орындау арқылы бірін-бірі бағалады Бұл кезеңде , қолдауды қажет етпейтін оқушылар нақты тапсырманы алып, оларды өз бетінше орындайды. Орташа қолдауды қажет ететін оқушылар да ІІІ, ІІ деңгейлі тапсырманы өз бетінше орындайды, І деңгейлі тапсырманы орындағанда қолдау көрсетемін. Барынша қолдауды қажет ететін оқушылар: мұғалімнің жетекшілігімен жұмыс істейді. Жұмысты осылайша ұйымдастыру арқылы «күшті» балаларға өз қабілеттерін барынша көрсетіп, тиісті бағасын алуға мүмкіндік туады. Ал «әлсіз» оқушылар өздерін сенімдірек сезініп, олар да жақсы баға алады.
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? 1 әдіс бойынша . Дұрыс топтасқан оқушыларға жақсы орындағаны үшін ауызша қалыптастырушы бағалаймын. , / жарайсың , бас изеу, арқасын сыйпау. /Осылайша ауызша кері байланыс орнатамын. Осыған орай оқушылар берілген материалды немесе мағлұматты сәтті ұққандары жайлы түсінуіне болады. Олардың жұмысына ешқандай белгі қоймаймын , бірақ оны бағалаймын Нәтижесінде оқушылар жетістікке жетулері үшін одан әрі биік нәтижелерге жетуі керек деп ұйғарады. 2 әдісте , оқушылармен құрылған критерий арқылы бағалады . Жауабы дұрыс берілген сұраққа пришепка беру арқылы 3 әдісте оқушылардың деңгейлік тапсырманы орындаған деңгейіне қарай бағалау парақшасына жазып есептеу арқылы. Әр дұрыс орындалған тапсырмаға жетон беріледі . |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаттарынемесеоқумақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма? Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
« Англия және Қытай үкіметтерінің хат алмасуынан империализм туралы не біле аламыз ?»
Сабақ жоспары
|
Сынып : Пән атауы : Дүние жүзі тарихы |
Мектеп атауы . « Е.Сыпатаев аом МДШО» кмм Мұғалімнің аты –жөні : Байбураева М.А |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы : |
« Англия және Қытай үкіметтерінің хат алмасуынан империализм туралы не біле аламыз ?» |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты : |
7.3.2.2. ХҮІІІ- ХІХ ғғ ортасындағы халықаралық қатынастардағы өзгерістерді сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты : S–нақты M – шектеулі талап етушілік A – қолжетімді R – шындыққы сай T – белгілі бір уақытқа шектелген |
Барлығы : ХҮІІІ- ХІХ ғғ ортасындағы халықаралық қатынастардағы өзгерістерді түсінеді Басым көпшілігі : ХҮІІІ- ХІХ ғғ ортасындағы халықаралық қатынастардағы өзгерістерді ашып көрсетеді . Кейбірі : : ХҮІІІ- ХІХ ғғ ортасындағы халықаралық қатынастардағы өзгерістерді салыстырып ,қорытынды жасайды . |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерий : |
1.ХҮІІІ – ХІХ ғғ ортасындағы халықаралық қатынастардағы өзгерістерді біледі . . 2. Англия және Қытай үкіметінің хат алмасуын талқылайды . |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаты : |
Ка Юнвей , Сунь Ятсен , империализм. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу : |
« Мәңгілік ел » ұлттық құндылықтың 7 құндылығын сабаққа басшылыққа ала отырып , оқушының бойында патриоттық сезімін оятып, елінің халықаралық аренадағы мойындаған беделін арттыратын тұлғ екенін ұғындырамын. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс : |
География |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім : |
Қытай , Англия мемлекеті туралы біледі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы : |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут / жеке жұмыс / 2 минут |
Ұйымдастыру . Топқа бөлу «Өз жартыңды тап » оқыта үйрету әдісі . Өткен тақырып / үй тапсырмасы /бойынша қима қағаздар дайындалады . Біреуінде – сұрақтар , екіншісінде – жауаптар . Сұрақпен оның жауабына арналған карточкалардың түсі бірдей болады . Оқушылар кез-келген түсті қима қағазды таңдайды . Содан кейін оның сұрақтардың жауаптары н сәйкестендіру арқылы топтасады . Дұрыс жауаптары интербелсенді тақтада көрсетіледі . Дұрыс топтасқан оқушыларға жақсы орындағаны үшін ауызша қалыптастырушы бағалаймын. , / жарайсың , бас изеу, арқасын сыйпау. /Осылайша ауызша кері байланыс орнатамын. Осыған орай оқушылар берілген материалды немесе мағлұматты сәтті ұққандары жайлы түсінуіне болады. Олардың жұмысына ешқандай белгі қоймаймын , бірақ оны бағалаймын . Нәтижесінде оқушылар жетістікке жетулері үшін одан әрі биік нәтижелерге жетуі керек деп ұйғарады. Жинақталған қима қағаздарының артына қарауларын айтамын . Сол кезде Англия мен Қытай елінің картасы және конверт шығады . Оқушыларға сұрақ қойып , ой шақыру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамын . |
Қима қағаздар . / конверт / І топ Сұрақ Жауап
Сұрақ Жауап
Сұрақ Жауап
crypted-bn0.gstatic.com/images?q=tb
ІІ топ / Англия картасы /
ІІІ топ / Қытай картасы / https://upload.wikimedia.org
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут / Жұптық жұмыс / 20 минут / саралау тапсырмасы / |
«Қос жазба » әдісі . Оқушыларға жаңа тақырып бойынша материалды ақпарат көздерінен пысықтап , танысып , басты ұғымдарды бөліп атап , кестеге жазып , сол терминге қатысты сұрақ жазады .Жұптар ауысып , сол жазылған сұраққа жауап іздейді . Жұмыс аяқталған соң мұғалімнің берген жауап эталоны немесе оқулық материалы бойынша тексеріп бірін-бірі бағалайды . « Алгоритм » әдісі . І, ІІ , ІІІ деңгей тапсырмалар дайындалады . Оқушылар өз дәптерлеріне ат ы-жөнін жазып , ІІІ/ жоспар құру / деңгей тапсырмасын орындайды . Орындап болған соң қасындағы дәптерлерін сағат тілімен бір қадам алмастырады . / 1-ші ойыншының дәптері 2 –ші ойыншыға 2- 3, 3-4 , 4- 5 ,5-1 / Ауысып келген дәптерге тағы да ат ы – жөнін жазып ІІ деңгейлі/ тақырып бойынша тезис / тапсырманы орындайды . Ауысып келген дәптерге тағы да аты – жөнін жазып І/ конспект жазу / деңгейлі тапсырманы орындайды. Дәптерлерін тағы да ауыстырып , әр оқушының дәптері өздеріне келеді . Алдарындадағы бағалау парақшасына кезең бойынша бірін-бірі бағалайды . Әр дұрыс жазылған жауапқа 1 жетоннан беріп отырады . |
Мәтін .
http://www.npo-apa.ru/file/prischepka-belevaya-1s/37.png Бағалау парағы
http://tokenoman.ru/images/stories/tokens/vsjako/mondvor/mmd1b.jpg |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Дискриптор |
1.ХҮІІІ – ХІХ ғғ ортасындағы халықаралық қатынастардағы өзгерістерді анықтау үшін – терминдерге қатысты сұрақтар құрайды . 2. Англия және Қытай үкіметінің хат алмасу жүйесін сипаттау үшін деңгейлік тапсырмаларды орындайды . |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Үй тапсырмасы : |
Эссе жазу |
АКТ. Ұялы телефон |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сізқандайтәсілменкөбірекқолдаукөрсетпексіз? Сабақ барысында берілген « Алгоритм » әдісі , бұл әдісте , оқушыларға сағат тілімен дәптер ауысу арқылы І,ІІ,ІІІ деңгейлі тапсырмаларды орындау арқылы бірін-бірі бағалады Бұл кезеңде , қолдауды қажет етпейтін оқушылар нақты тапсырманы алып, оларды өз бетінше орындайды. Орташа қолдауды қажет ететін оқушылар да ІІІ, ІІ деңгейлі тапсырманы өз бетінше орындайды, І деңгейлі тапсырманы орындағанда қолдау көрсетемін. Барынша қолдауды қажет ететін оқушылар: мұғалімнің жетекшілігімен жұмыс істейді. Жұмысты осылайша ұйымдастыру арқылы «күшті» балаларға өз қабілеттерін барынша көрсетіп, тиісті бағасын алуға мүмкіндік туады. Ал «әлсіз» оқушылар өздерін сенімдірек сезініп, олар да жақсы баға алады.
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? 1 әдіс бойынша . Дұрыс топтасқан оқушыларға жақсы орындағаны үшін ауызша қалыптастырушы бағалаймын. , / жарайсың , бас изеу, арқасын сыйпау. /Осылайша ауызша кері байланыс орнатамын. Осыған орай оқушылар берілген материалды немесе мағлұматты сәтті ұққандары жайлы түсінуіне болады. Олардың жұмысына ешқандай белгі қоймаймын , бірақ оны бағалаймын Нәтижесінде оқушылар жетістікке жетулері үшін одан әрі биік нәтижелерге жетуі керек деп ұйғарады. 2 әдісте , оқушылармен құрылған критерий арқылы бағалады . Жауабы дұрыс берілген сұраққа пришепка беру арқылы 3 әдісте оқушылардың деңгейлік тапсырманы орындаған деңгейіне қарай бағалау парақшасына жазып есептеу арқылы. Әр дұрыс орындалған тапсырмаға жетон беріледі . |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаттарынемесеоқумақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма? Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















