|
Сабақ: Сауат ашу Күні : 05 .12. Сабақтың тақырыбы: Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі |
|||||||||
|
Мектеп: №92 |
Мұғалімнің аты-жөні: Қаржаубай К |
||||||||
|
Сынып:1 А сынып |
Қатысқандар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау. 1.2.4.1 Мұғалім көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату. 1.3.5.1 Тақырыпқа байланысты сөздерді сызба арқылы сәйкестендіріп оқиды және жазады. 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу |
||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Сөйлемдерді сәйкес суреттермен/сызбалармен/белгілермен/ тірек сөздермен толықтырады. |
||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сөйлемдер құрастырып жазады. |
|||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: алады. Әріп элементтерін дұрыс байланыстырып салады |
|||||||||
|
Тілдік мақсат |
Ата - дедушка, дүйсенбі - понедельник, сейсенбі-вторник, сәрсенбі - среда, бейсенбі - четверг, жұма - пятница, сенбі - суббота, жексенбі - воскресенье |
||||||||
|
Өлең шумақтарының сөздерін, жұмбақты жаттау арқылы сөздік қорларын молайту |
|||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Сыйлы болу дегенді қалай түсінесің? Кімдер саған ақыл айтады? Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Неліктен адам мен табиғаттың байланысын бар екенін айта аласыз ба? Сіз сыйлы адамдардың іс- әрекеті туралы айта аласыз ба? |
|||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Өз ойын жеткізе алуға,топ ережесіне бағына білуге үйрету. |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек,математика |
||||||||
|
Бастапқы білім |
Бізді қоршаған әлем К дыбысы мен әрпін меңгерген. |
||||||||
|
Жоспар |
|||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығуларме қатар ескертпелерді жазыңыз |
Ресурстар |
|||||||
|
Басы |
2мин 2 мин
1 мин |
Қайырлы таң, ұстазым! Қайырлы таң, ұстазым! Қайырлы таң, достарым Шеңберге тұрайық Жылулық сыйлайық Сыныпты суреттер арқылы топтарға бөлу І топ - Ата ІІ топ - Әке ІII топ - Ана (Т) Әр топ өз атауларына байланысты білетіндерін мына сұрақтар негізінде әңгімелейді: –Бұл суретте кімдер бейнеленген? –Бұл кісілер туралы не білеміз? Мұғалім әр топтың жауаптарын тыңдайды, топтар бір–бірін "Қол шапалақтау" әдісімен бағалайды. (Ұ) Балалар кім үлкен болған кезінде сыйлы болмақ?
|
Үш тілде орындайды.
Ата, әке, ана суреттері
|
||||||
|
Ортасы |
1 мин 5 мин 3 мин 3 мин 9 мин 1 мин 3 мин 4 мин 1 мин |
«Стоп –кадр» әдісімен «Елімнің табиғаты» бейнебаяны көрсетіледі. Сұрақ: Балалар біз көрген бейнебаян не туралы? (Ұ, МК) Тыңдалым Ата ақылы Кім үлкенді тыңдасаса, Кім үлкенді сыйласа. Үлкен болған кезінде Сыйлы болмақ өзі де (Т) Өлеңді жаттап ал Әр топқа кеспе буындар таратылып беріледі. «Сөз құра, тез құра» ойыны арқылы сол буындардан сөз құрап, өз вагонына ілу керек.) Мақсаты: К дыбысы кездесетін сөздерді оқыту.
Бағалау: "Смайлик" арқылы бағалау. (Ж) Ойлан, тап (Суреттер арқылы қарсы мәндес сөздерді табу)
Дұрыс жауап слайдтан көрсетіледі: ескі - жаңа, кіші - үлкен Бағалау: жұптар бір-бірін басбармақ арқылы бағалайды. (Т) Оқылым Еркіннің хатын тыңдап , сұрағына жауап іздеңіздер. Сәлем , достар! Мен сендер сияқты 1-сыныпта оқимын.Аптаның бес күнінде мектепке барамын. Сенбі күні «Қызықты математика» үйірмесіне қатысамын. Жексенбі күні аулада футбол ойнаймын.Үйде досыммен шахмат ойнаймын. Мәтінді оқып беріп,әр топқа тапсырмалар беріледі. І топ: Сен неше күн оқисың? Күндерді ретімен орналастыр ІІ топ: Жексенбі күні не істейсің? Суреттермен постер жасау ІІІ топ: Сен қандай пәндерді оқисың? Суреттер арқылы орналастырады. Бағалау: "Бағдаршам" арқылы бағалау. Сергіту сәті: Ұ) Суретте бейнеленген заттардың әрқайсысын ата.Бұлардағы ортақ нәрсе не?
(Ө) Жазылым Сауат ашу дәптеріндегі тапсырмаларды орында кісі кеме терек кеше ескі елік
(Ж)Қалыптастырушы бағалау
|
Бейнебаян
Аудиожазба №81
Суреттер
Суреттер
Сергіту сәті
Жұмыс дәптері |
||||||
|
Соңы |
2мин |
Р Жасыл түс - үйдің шатыры - меңгердім К Қ |
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|||||||
|
Топтық жұмыс Топтық жұмыс Жұптық жұмыс Өзіндік жұмыс Топтық жұмыс Ұжымдық жұмыс |
Қол шапалақтау Бағдаршам Смайлик Бағдаршам Дайын жауап Басбармақ |
|
|||||||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||
|
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
|||||||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||
Оқу ісінің меңгерушісі: Г. Қабыл
|
Пәні Математика Күні 24.10.2016ж Сынып: 1 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Мектеп:№204 орта мектеп Мұғалімі: Ізбасарова А |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазық фигуралардың модельдері (2) |
|||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Геометриялық фигураларды кескіндеу және салу |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Жазық фигура модельдерін жасау және олардан композиция құрастыра білу дағдыларын қалыптастыру; оқушылардың логикалық және көрнекілік арқылы образды ойлауын, жазық фи-гуралардың модельдерін жасату арқылы зейіндері мен ұсақ моторикаларын дамыту. |
|||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Оқушылар сабақта түрлі түсті жұмсақ және қатты қағаздан жазық фигура модельдерін қию және аппликация жасау әдістерін меңгереді. Аппли-кацияны қолдана отырып, қағаздан жасалған жазық фигура модельдерінен әртүрлі композициялар жасауды, үшбұрышты, шаршыны алуды үйренеді.
|
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек |
|||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Акт |
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
кесінді; сынық сызық. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 2 минут |
Оқушыларға жазық фигуралардан жасалған “клаунның” аппликациясын көрсетіп сұрақтар қоямын. — Бұл ненің суреті? Оны қайдан білдіңдер? — Сурет қандай фигуралардан тұрады? — Сурет неше фигурадан тұратынын сана. — Бұлар қандай фигуралар |
Геометриялық фигуралар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10минут |
Ұ.ж Кеңістік фигуралары топтамасынан бір фигураны таңдау; мысалы: текше; фигураны түрлі түсті қағазға, не қатты қағазға бастырып сызу; салынған фигураны сызықтың бойымен қиып алу. Жазық фигураларды қию арқылы бұйымды жасаудың әртүрлі әдістері туралы айтып, оқушылар-дың ой-өрісін кеңейту. Шаршыны бір диагоналі бойынша бүктеп, екі үшбұрыш алуды және екі диагоналі бойынша бүктеп, төрт үшбұрыш алуды жасап көрсетемін. Оларға шаршыны басқаша бүктеу арқылы екі тіктөртбұрыш алуға болатынын көрсетуіңізге болады. Осы тәсілмен тіктөртбұрыштан екі шаршы бүктеп алуға болатынын айтамын. Оқушыларға қиып алынған фигуралардан әртүрлі композиция құрастыруды ұсынамын. Тапсырманы орындамас бұрын, қайшымен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік ережесін сақтау жөнінде ескертемін қ/б қол шапалақ |
|
||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
Кірісейік сабаққа Кірісейік жазуға Жазудан бес алайық Қуанып үйге барайық |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
||||||||||||||||||||
|
Қызықты тапсырма 5мин 8 мин |
Ж.ж Шығарып көр. Суреттер қандай фигуралардан тұрады? .
Шаршыдан үшбұрыштарды қалай жасауға болады? Тапсырмада оқушылармен “көбелектің” аппликациясын жасайды.. Көбелектің қанаттары қандай фигуралардан тұрады? Жазық фигураардан көбелек жасау үшін не қажет?
қ/б басбармақ
Ж.ж Орындап көр. — Балапан мен күшiктiң бетін жасау үшін қандай фигура қолданылған? Неліктен? — Тұмсығын қандай фигурамен көрсетуге болады?
қ/б бағдаршам |
Түрлі тапсырмалар |
||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 8 мин
|
55- жұмыс парағы Жазық фигураларды модельдеу.Көбелектің қанаттарын жазық фигуралармен безендір қ/б смайлик
56- жұмыс парағы Артық фигура
Артық фигураны табу. Әр жолдағы фигураларға қара, олардың қайсысы артық, неліктен? а/ дөңгелек ә/үшбұрыш в/дөңгелеқ/б смайлик |
Оқулық, дәптерлер. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия
|
Смайликтер |
||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Қол шапалақ Басбармақ Бағдаршам Смайлик
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
. К дыбысы мен әрпі
. К дыбысы мен әрпі
|
Сабақ: Сауат ашу Күні : 05 .12. Сабақтың тақырыбы: Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі |
|||||||||
|
Мектеп: №92 |
Мұғалімнің аты-жөні: Қаржаубай К |
||||||||
|
Сынып:1 А сынып |
Қатысқандар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау. 1.2.4.1 Мұғалім көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату. 1.3.5.1 Тақырыпқа байланысты сөздерді сызба арқылы сәйкестендіріп оқиды және жазады. 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу |
||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Сөйлемдерді сәйкес суреттермен/сызбалармен/белгілермен/ тірек сөздермен толықтырады. |
||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сөйлемдер құрастырып жазады. |
|||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: алады. Әріп элементтерін дұрыс байланыстырып салады |
|||||||||
|
Тілдік мақсат |
Ата - дедушка, дүйсенбі - понедельник, сейсенбі-вторник, сәрсенбі - среда, бейсенбі - четверг, жұма - пятница, сенбі - суббота, жексенбі - воскресенье |
||||||||
|
Өлең шумақтарының сөздерін, жұмбақты жаттау арқылы сөздік қорларын молайту |
|||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Сыйлы болу дегенді қалай түсінесің? Кімдер саған ақыл айтады? Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Неліктен адам мен табиғаттың байланысын бар екенін айта аласыз ба? Сіз сыйлы адамдардың іс- әрекеті туралы айта аласыз ба? |
|||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Өз ойын жеткізе алуға,топ ережесіне бағына білуге үйрету. |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек,математика |
||||||||
|
Бастапқы білім |
Бізді қоршаған әлем К дыбысы мен әрпін меңгерген. |
||||||||
|
Жоспар |
|||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығуларме қатар ескертпелерді жазыңыз |
Ресурстар |
|||||||
|
Басы |
2мин 2 мин
1 мин |
Қайырлы таң, ұстазым! Қайырлы таң, ұстазым! Қайырлы таң, достарым Шеңберге тұрайық Жылулық сыйлайық Сыныпты суреттер арқылы топтарға бөлу І топ - Ата ІІ топ - Әке ІII топ - Ана (Т) Әр топ өз атауларына байланысты білетіндерін мына сұрақтар негізінде әңгімелейді: –Бұл суретте кімдер бейнеленген? –Бұл кісілер туралы не білеміз? Мұғалім әр топтың жауаптарын тыңдайды, топтар бір–бірін "Қол шапалақтау" әдісімен бағалайды. (Ұ) Балалар кім үлкен болған кезінде сыйлы болмақ?
|
Үш тілде орындайды.
Ата, әке, ана суреттері
|
||||||
|
Ортасы |
1 мин 5 мин 3 мин 3 мин 9 мин 1 мин 3 мин 4 мин 1 мин |
«Стоп –кадр» әдісімен «Елімнің табиғаты» бейнебаяны көрсетіледі. Сұрақ: Балалар біз көрген бейнебаян не туралы? (Ұ, МК) Тыңдалым Ата ақылы Кім үлкенді тыңдасаса, Кім үлкенді сыйласа. Үлкен болған кезінде Сыйлы болмақ өзі де (Т) Өлеңді жаттап ал Әр топқа кеспе буындар таратылып беріледі. «Сөз құра, тез құра» ойыны арқылы сол буындардан сөз құрап, өз вагонына ілу керек.) Мақсаты: К дыбысы кездесетін сөздерді оқыту.
Бағалау: "Смайлик" арқылы бағалау. (Ж) Ойлан, тап (Суреттер арқылы қарсы мәндес сөздерді табу)
Дұрыс жауап слайдтан көрсетіледі: ескі - жаңа, кіші - үлкен Бағалау: жұптар бір-бірін басбармақ арқылы бағалайды. (Т) Оқылым Еркіннің хатын тыңдап , сұрағына жауап іздеңіздер. Сәлем , достар! Мен сендер сияқты 1-сыныпта оқимын.Аптаның бес күнінде мектепке барамын. Сенбі күні «Қызықты математика» үйірмесіне қатысамын. Жексенбі күні аулада футбол ойнаймын.Үйде досыммен шахмат ойнаймын. Мәтінді оқып беріп,әр топқа тапсырмалар беріледі. І топ: Сен неше күн оқисың? Күндерді ретімен орналастыр ІІ топ: Жексенбі күні не істейсің? Суреттермен постер жасау ІІІ топ: Сен қандай пәндерді оқисың? Суреттер арқылы орналастырады. Бағалау: "Бағдаршам" арқылы бағалау. Сергіту сәті: Ұ) Суретте бейнеленген заттардың әрқайсысын ата.Бұлардағы ортақ нәрсе не?
(Ө) Жазылым Сауат ашу дәптеріндегі тапсырмаларды орында кісі кеме терек кеше ескі елік
(Ж)Қалыптастырушы бағалау
|
Бейнебаян
Аудиожазба №81
Суреттер
Суреттер
Сергіту сәті
Жұмыс дәптері |
||||||
|
Соңы |
2мин |
Р Жасыл түс - үйдің шатыры - меңгердім К Қ |
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|||||||
|
Топтық жұмыс Топтық жұмыс Жұптық жұмыс Өзіндік жұмыс Топтық жұмыс Ұжымдық жұмыс |
Қол шапалақтау Бағдаршам Смайлик Бағдаршам Дайын жауап Басбармақ |
|
|||||||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||
|
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
|||||||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||
Оқу ісінің меңгерушісі: Г. Қабыл
|
Пәні Математика Күні 24.10.2016ж Сынып: 1 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Мектеп:№204 орта мектеп Мұғалімі: Ізбасарова А |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазық фигуралардың модельдері (2) |
|||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Геометриялық фигураларды кескіндеу және салу |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Жазық фигура модельдерін жасау және олардан композиция құрастыра білу дағдыларын қалыптастыру; оқушылардың логикалық және көрнекілік арқылы образды ойлауын, жазық фи-гуралардың модельдерін жасату арқылы зейіндері мен ұсақ моторикаларын дамыту. |
|||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Оқушылар сабақта түрлі түсті жұмсақ және қатты қағаздан жазық фигура модельдерін қию және аппликация жасау әдістерін меңгереді. Аппли-кацияны қолдана отырып, қағаздан жасалған жазық фигура модельдерінен әртүрлі композициялар жасауды, үшбұрышты, шаршыны алуды үйренеді.
|
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек |
|||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Акт |
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
кесінді; сынық сызық. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 2 минут |
Оқушыларға жазық фигуралардан жасалған “клаунның” аппликациясын көрсетіп сұрақтар қоямын. — Бұл ненің суреті? Оны қайдан білдіңдер? — Сурет қандай фигуралардан тұрады? — Сурет неше фигурадан тұратынын сана. — Бұлар қандай фигуралар |
Геометриялық фигуралар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10минут |
Ұ.ж Кеңістік фигуралары топтамасынан бір фигураны таңдау; мысалы: текше; фигураны түрлі түсті қағазға, не қатты қағазға бастырып сызу; салынған фигураны сызықтың бойымен қиып алу. Жазық фигураларды қию арқылы бұйымды жасаудың әртүрлі әдістері туралы айтып, оқушылар-дың ой-өрісін кеңейту. Шаршыны бір диагоналі бойынша бүктеп, екі үшбұрыш алуды және екі диагоналі бойынша бүктеп, төрт үшбұрыш алуды жасап көрсетемін. Оларға шаршыны басқаша бүктеу арқылы екі тіктөртбұрыш алуға болатынын көрсетуіңізге болады. Осы тәсілмен тіктөртбұрыштан екі шаршы бүктеп алуға болатынын айтамын. Оқушыларға қиып алынған фигуралардан әртүрлі композиция құрастыруды ұсынамын. Тапсырманы орындамас бұрын, қайшымен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік ережесін сақтау жөнінде ескертемін қ/б қол шапалақ |
|
||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
Кірісейік сабаққа Кірісейік жазуға Жазудан бес алайық Қуанып үйге барайық |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
||||||||||||||||||||
|
Қызықты тапсырма 5мин 8 мин |
Ж.ж Шығарып көр. Суреттер қандай фигуралардан тұрады? .
Шаршыдан үшбұрыштарды қалай жасауға болады? Тапсырмада оқушылармен “көбелектің” аппликациясын жасайды.. Көбелектің қанаттары қандай фигуралардан тұрады? Жазық фигураардан көбелек жасау үшін не қажет?
қ/б басбармақ
Ж.ж Орындап көр. — Балапан мен күшiктiң бетін жасау үшін қандай фигура қолданылған? Неліктен? — Тұмсығын қандай фигурамен көрсетуге болады?
қ/б бағдаршам |
Түрлі тапсырмалар |
||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 8 мин
|
55- жұмыс парағы Жазық фигураларды модельдеу.Көбелектің қанаттарын жазық фигуралармен безендір қ/б смайлик
56- жұмыс парағы Артық фигура
Артық фигураны табу. Әр жолдағы фигураларға қара, олардың қайсысы артық, неліктен? а/ дөңгелек ә/үшбұрыш в/дөңгелеқ/б смайлик |
Оқулық, дәптерлер. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия
|
Смайликтер |
||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Қол шапалақ Басбармақ Бағдаршам Смайлик
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















