Материалдар / " КООРДИНАТА " АШЫҚ САБАҚ ЖОСПАРЫ 5 СЫНЫП

" КООРДИНАТА " АШЫҚ САБАҚ ЖОСПАРЫ 5 СЫНЫП

Материал туралы қысқаша түсінік
ЖАС МАТЕМАТИКТЕРГЕ КӨМЕКШІ ҚҰРАЛ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қазан 2018
760
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні:Сынып: 5Ермекбаева ҒҚатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбыКоординаталық сәуле.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)5.3.1.1өлшеудің түрлі ұзындық бірліктерін білу және координаталық сәуледегі бірлік кесінді дегенді түсіну;5.5.2.2натурал сандарды координаталық сәуледе кескіндеу;5.1.2.1натурал сандарды салыстыру, сонымен қатар координаталық сәуленің көмегімен салыстыру
Сабақтың мақсаттарыБүгін сабақта оқушылар координаталық сәуле ұғымымен танысады және координаталық сәуледе натурал сандарды кескіндеуді үйренеді.
Жетістік критерийлеріоқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады;тақырып мазмұнын өздігінен ізденіп, топ жұмысына белсене араласып, өзін өзі реттеуді қалыптастырады; оқушылар алған білімдерін тиянақтауға, пысықтауға, өздіктерінен жұмыс жасай білуге үйренеді; есеп шығару, салыстыру, талдай білу дағдылары қалыптасады;Координаталық сәуленің бойында нүктелерді кескіндеуді үйренеді
Құндылықтарды дарытуОқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланысСурет өнер
АКТ қолдану дағдыларыАудиожазба , таныстырылым.
Тілдік құзыреттілікТабиғатқа саяхат. .
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған іс-әрекетРесурстар
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру5 минут
  • Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.
  • Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлыЖылуым мол бойымда.Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын. 3 мин. Өткенді пысықтау топпен



    . Өткенді қайталау(дербес жұмыс)Х ∙ 9 = 12 ∙ 6 у + 452 = 155 ∙ 5 63 ∙ у = 63 ∙ 3 ∙ 0 80 ∙ а = 1 000 – 680 Х ∙ 9 = 72 у + 452 = 775 63 ∙ у = 0 80 ∙ а = 320Х = 72 : 9 у = 775 – 452 у = 0 : 63 а = 320 : 80Х = 8 у = 323 у = 0 а = 48 ∙ 9 = 72 323 + 452 = 775 63 ∙ 0 = 63 ∙ 0 80 ∙ 4 = 320





    Шаттық шебері













    Сабақтың ортасы8 минут



    А. Ұзындықбірлігі ретінде кез келген кесіндінің ұзындығын алуға болады. О А ОА-бірліккесінді О К О-координаталар басы 0 1 2 3 4 Оқылуы : К(3) - К нүктесініңкоординатасы 3-ке тең. Есептершығару. .Ауызша . 1)А,Д нүктелерініңкоординаталарынтабыңдар (14- сурет) А(4), С(9),Д(10) 2) E,F,L,M,N нүктелерініңкоординаталарынтабыңдар (14- сурет) E(10),F(50),L(140),M(110),N(70). .Ауызша. 1)P(10), S(40),T(50),Q(110) 2)X(60),Y(150),Z(270). Топтықжұмыс.Бірлік кесіндінің ұзындығы ретінде 1 см-ді алып, координаталық сәулені салыңдар және А(3), В(7), С(9) нүктелерін кескіндеңдер. .Координаталық сәуледеА,В,С,Д,Е нүктелері берілген.(18-сурет).1)С нүктесінің сол жағында; 2) В нүктесінің оң жағында орналасқан нүктелеріді атаңдар. Жауабы: 1)С нүктесінің сол жағында В,Е нүктелері орналасқан; 2) В нүктесінің оң жағында С,Д,А нүктелері орналасқан. Оқулықпен жұмыс істеу арқылы постер жасайды.Келесі сұрақтарға жауап беру керек:
  • Қандай кесінді бірлік кесінді болу мүмкін?
  • Координаталық сәулені қалай саламыз?
  • Координаталық сәуледе А(3) нүктесін кескіндейді.«Координаталық сәуле» деген сөзге «синквейн» жасау.№1 Өздеріңнің қалауларыңша бірлік кесіндіні таңдап алып, координаталық сәуле сызыңдар. Оның бойында: K(1), L(3), N(7), P(10) нүктелерін белгілеңдер.2. Бірлік кесінді ретінде ұзындығы 1 см кесіндіні алып, координаталық сәуле сызыңдар. Оның бойында 2, 6, 8 және 9 сандарын кескіндейтін A, B, C және D нүктелерін белгілеңдер. OA, OB, OC және OD кесінділерінің қзындықтарын сантиметр есебімен табыңдар.№3. Егер Мақсат 4 марка сатып алса, 20 тг ақшасы артылып қалады. Ал 6 марка сатып алу үшін 220 тг ақшасы жетпейді.
  • Марканыңбағасынешетг?
  • Мақсаттанешетеңгеболды?


  • Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
    Сергіту сәті1 минутОрнымыздан тұрамыз,Алақанды ұрамыз.Бiр отырып, бiр тұрып,Тез шынығыпшығамыз.Сергіту сәтіне арналған жинақ
    Аяқталуы16 минут

    Қызықты тапсырма8 минут





    Кез келген кесінді сыздырту.Сәуле сыздыртуКоординаталық сәуле дегеніміз не?Координаталық нүкте дегеніміз не?Координаталық басы дегеніміз не?Жұппен жұмыс. Меңгеру

    Сыни тұрғыдан талдау (жұппен жұмыс)Кері байланыс.

    Қортындылау.1. Координаталық сәуле қалай сызылады?2. Координаталық сәуленің санақ басы ретінде қай нүкте алынады?3. Бірлік кесінді деген не?Өзара бағалау ( дескриптор бойынша)Бағалау СГ 3. Есептердің шығару нәтижелерін көрсетуОқытудың мақсаты бойынша.











    Оқулық, дәптерлер.

    Сабақтың соңы2 минут

    РефлексияБүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім

  • Тақырыпты өздігінен талдап, шешім шығара білуі
  • Есеп шартын талдай алуы
  • (Берілгені, табу керек, шешуі, жауабы деген этаптарын толық анықтай алуы)
  • Амалдарды орындау реті және орындалуын білуі
  • Жеке тапсырмаларды орындауы
  • Топ жұмысына белсене араласуы




  • Смайликтер
    Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

    Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

    Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
    Қолдау көрсету.Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

    Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

    Математика сабағыОқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.


    Сандарды жаз Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз
    4 мыңдық, 5 ондық, 7 бірлік

    30 мыңдық, 4 жүздік, 2 бірлік

    2 жүздік

    7 жүздік, 5 ондық, 6 бірлік

    9 жүздік

    3 897 – нің алдындағы сан.

    9 389 – дан кейінгі сан

    7 мыңдық 9 жүздік, 5 бірлік

    3 мыңдық

    2 мыңдық 5 жүздік









    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ