Мұғалімнің
аты-жөні:
Пән: Сауат
ашу
|
|
Күні:
1.10.18
Сынып: 1
«А»
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Менің
мектебім
Мектебіме саяхат. А дыбысы
мен әрпі.
|
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.2.1.1 сөз/сөйлем
сызбасын оқу және құрастыр
1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық
кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп
элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай
жазуу
|
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлығы:А а дыбысы мен әрпін
таныстыру, алғаш рет танысайын деп отырған әріптерінен келетін
сөздерді, дыбысына байланысты буындар мен сөздерді білуге
үйрету.
Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап,
жетекші сұрақтар арқылы
талқылайды.
Кейбірі:
Алған білімді өмірде қолдана
алады.
|
|
Жетістік
критерийлері
|
Айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені
түсінгенін көрсете алады.
|
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
|
Пәнаралық
байланыс
|
Өнер, ана тілі
сабағы
|
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Аудиожазба ,
таныстырылым.
|
|
Сабақ
барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру
5
минут
|
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
Аққу болып
ұшамыз
Көлге келiп
қонамыз
Көлдiң бетiн
құшамыз
Қайта самғап
ұшамыз.
–
Балалар,
бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын
сезініп үйренген қандай тамаша, қандай
қуаныш!
Суреттер таңдау арқылы топқа
бөліну
|
Шаттық
шебері
|
|
Сабақтың
ортасы
8
минут
|
Тыңдалым.
«Миға
шабуыл» әдісі арқылы сабақтың
тақырыбын ашу.
Мына себеттегі
жемістердің атын атаңдаршы?
- алма, алмұрт, алхоры
Олай болса бүгінгі танысатын алғашқы әрпіміз
А әрпі болмақ.
Қане кітапқа қарайық, ненің суреті - алма, алмұрт, ананас.
-А әрпі қандай дыбыс ?
-А дыбысы сөздің басында, ортасында, соңында да
кездеседі. Дыбысты біз айтамыз,
естиміз.
Әріпті біз жазамыз,
көреміз.
-Балалар, бүгінгі сабақта не
туралы айтамыз және сабағымыздың мақсаты қандай
болады?
Сабақың мақсаты
айтылады.
Күтілетін нәтиже
хабарланады.
|
Таныстырылым, оқулықпен
жұмыс
|
|
Сергіту
сәті
1
минут
|
«Бала, бала
балақан»
|
музыкамен билеп
айту
|
|
Аяқталуы
16
минут
|
А әрпін енді кәне
мен тақтаға салып көрсетемін сендер соны мұқият қараңдар:
Жоғарыдан -оң жаққа қарай имектелген көлбеу
- сол жаққа қарай имектелген көлбеу
белін қысқа сызықпен сызамыз – бұл бас әріп.
Толық құрсау дөңгелектенген және имектелген көлбеу сол жаққа
қарай(а)
А-бас әрпімен сөйлемнің
басында, адамның аты, қаланың аты келеді, кіші әрпімен сөйлемнің
соңында, ортасында жазамыз.
Ауа жазу, санағышпен құрастыру, тақтаға жазу.
Дәптермен жұмыс
Жазу кезінде кеудені тік көтеріп дәптерді қиғаштап, қаламды дұрыс
ұстап жазамыз.
- Балалар А дыбысынан келетін біздің сыныпта ұл-қыздар бар
ма? Қане тақтаға бері қарайық. А әрпін
бекіту.
|
Оқулық,
дәптерлер.
|
|
Сабақтың
соңы
2
минут
|
Рефлексия
Оқыту үшін бағалау
және оқуды бағалау
|
Смайликтер
|
|