Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 жалпы білім беретін мектеп |
|
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Бөлім: |
2-бөлім. Прозадағы көркем ой |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М.Т. |
|
|
Күні: |
26. 11.2024жыл |
|
|
Сынып: 10 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ә. Кекілбаев «Аңыздың ақыры» романы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.1.1 әдеби шығарманың сюжеттік-композициялық құрылысын талдау арқылы идеялық мазмұнын терең түсіну; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Ойтүрткі сұрақ: 1.Ә.Кекілбаев шығармаларының ерекшелігі неде? 2.Не себепті жазушы шығармаларындағы авторлық идея өмір шындығымен байланысты деп айтамыз? 1- бөлім « Өзегінен құрт шыққан алма » 2-бөлім Алақан жайған қос ақ білек 3-бөлім Аспандай қараған асқақ мұнара 4-бөлім Барар жерің бәрі бір жердің асты
|
-жазушы туралы кестеге жазады; -бөлімдерді атайды;
|
Барлығы дұрыс жауапқа 2 ұпай |
|
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма. Романды композициялық құрылысына қарай талда. Басталуы: Әміршінің жорықтан келе жатуы Дамуы: Алыстан көрінген мұнара Шиеленісуі: Өзегін құрт жеген алма Шарықтау шегі: Кіші ханым және ұста туралы Шешімі: құрбандық 3-тапсырма Оқушыларға сұрақтар қойылып , жауабы тыңдалады.Оқушы сұрақтарға нақты жауап беру керек 1.« Аңыздың ақыры » романындағы кейіпкерлерді ата (Әмірші , ханым , шебер) 2.« Аңыздың ақыры » романы қашан жарияланды ? (1974 жылы) 3.Романда ханның есімі қалай аталады? (Алмас хан ) 4.Мұнараны салған жас шебердің есімін атаңыз ( Жаппар ) 5.« Аңыздың ақыры » романы орыс тілінде алғаш рет қашан жарық көрді?(1979) 6.Романның Будапештің « Европа » баспасынан венгр тілінде басылып шыққан уақыты (1999 жылы) 7.« Аңыздың ақыры » романы алғаш рет қандай атпен жарияланды ? ( Махаббат мұнарасы ) 8.Роман неше бөлімнен тұрады ? (4 ) |
Романды композициялық құрылысына қарай талдайды;
сұрақтарға жазбаша жауап жазады; |
5 ұпай |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|
Сабақтың соңы |
Маған барлығы түсінікті Қиындықтар кездесті Сабақты толық түсіне алмадым. |
|
|
|
|
|
Үйге тапсырма. Романды оқу, мазмұндау. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ә. Кекілбаев "Аңыздың ақыры" 1-сағаты.
Ә. Кекілбаев "Аңыздың ақыры" 1-сағаты.
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 жалпы білім беретін мектеп |
|
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Бөлім: |
2-бөлім. Прозадағы көркем ой |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М.Т. |
|
|
Күні: |
26. 11.2024жыл |
|
|
Сынып: 10 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ә. Кекілбаев «Аңыздың ақыры» романы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.1.1 әдеби шығарманың сюжеттік-композициялық құрылысын талдау арқылы идеялық мазмұнын терең түсіну; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Ойтүрткі сұрақ: 1.Ә.Кекілбаев шығармаларының ерекшелігі неде? 2.Не себепті жазушы шығармаларындағы авторлық идея өмір шындығымен байланысты деп айтамыз? 1- бөлім « Өзегінен құрт шыққан алма » 2-бөлім Алақан жайған қос ақ білек 3-бөлім Аспандай қараған асқақ мұнара 4-бөлім Барар жерің бәрі бір жердің асты
|
-жазушы туралы кестеге жазады; -бөлімдерді атайды;
|
Барлығы дұрыс жауапқа 2 ұпай |
|
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма. Романды композициялық құрылысына қарай талда. Басталуы: Әміршінің жорықтан келе жатуы Дамуы: Алыстан көрінген мұнара Шиеленісуі: Өзегін құрт жеген алма Шарықтау шегі: Кіші ханым және ұста туралы Шешімі: құрбандық 3-тапсырма Оқушыларға сұрақтар қойылып , жауабы тыңдалады.Оқушы сұрақтарға нақты жауап беру керек 1.« Аңыздың ақыры » романындағы кейіпкерлерді ата (Әмірші , ханым , шебер) 2.« Аңыздың ақыры » романы қашан жарияланды ? (1974 жылы) 3.Романда ханның есімі қалай аталады? (Алмас хан ) 4.Мұнараны салған жас шебердің есімін атаңыз ( Жаппар ) 5.« Аңыздың ақыры » романы орыс тілінде алғаш рет қашан жарық көрді?(1979) 6.Романның Будапештің « Европа » баспасынан венгр тілінде басылып шыққан уақыты (1999 жылы) 7.« Аңыздың ақыры » романы алғаш рет қандай атпен жарияланды ? ( Махаббат мұнарасы ) 8.Роман неше бөлімнен тұрады ? (4 ) |
Романды композициялық құрылысына қарай талдайды;
сұрақтарға жазбаша жауап жазады; |
5 ұпай |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|
Сабақтың соңы |
Маған барлығы түсінікті Қиындықтар кездесті Сабақты толық түсіне алмадым. |
|
|
|
|
|
Үйге тапсырма. Романды оқу, мазмұндау. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













