|
Күні: |
Сынып: 10 |
|||||||||||||
|
Бөлім: Парасат пайымы |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
А. Кемелбаева «Шашты әңгімесі» |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; 10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарма мазмұнын еске түсіру, шығармадағы кейіпкерлер бейнесін талдау; Көпшілігі: көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; Кейбір оқушылар: шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындау. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг «Мен досымды....теңеймін. Себебі....» Не үшін қолдандың ? Несімен ұқсаттың Шығармадан өзіңне қандай әсер алдың? Қызығушылықты ояту кезеңі. М. Шоқайдың оныншы атасы Шашты туралы интернет ресурстарынан мәлімет іздестіріңдер. Жазушы не себепті ол кісі туралы әңгіме жазды деп ойлайсыздар? Дескриптор:
Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. |
Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару. Сынып оқушылары Шашты туралы мәлімет іздейді; Интернет ресурстарынан мәлімет іздестіреді; Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
|
10-сынып қазақ әдебиеті
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану 1-тапсырма. Шығармадағы кейіпкерлер бейнесі арқылы өмір шындығын көрсетіңіз.
Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма. «Шашты» әңгімесіндегі басты кейіпкерлерді даралайтын қасиеттерді анықтаңыз. 1-топ. Тасқұл қарттың даралық образына талдау жасаңыздар.
Дескриптор:
ҚБ 2-топ. Кенжебектің образына талдау жасайды.
Дескриптор:
ҚБ 3-топ. Атажан байдың образына өз көзқарасыңды жаз.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Қорытынды. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындап, ойыңызды қорытындылаңыз. |
Шығармадағы кейіпкерлер бейнесі арқылы өмір шындығын көрсетіңіз.
Образ – көркем бейне туралы әдеби теориялық білім алады.
«Шашты» әңгімесіндегі басты кейіпкерлерді даралайтын қасиеттерді анықтаңыз. SWOT талдау әдісімен Тасқұл қарттың даралық образына талдау жасаңыздар.
FILA әдісімен Кенжебектің образына талдау жасайды.
ПОПС формуласы арқылы Атажан байдың образына өз көзқарасыңды жаз.
«Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындап, ойыңызды қорытындылаңыз.. |
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
А. Кемелбаева «Шашты әңгімесі» |
||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
Кері байланыс. Сабақта не қиын болды? Не оңай болды? Оқушылар стикерге пікір жазып қалдырады. Мен үшін маңызды бір ақпарат... Қиындық тудырған тапсырма не сұрақ... Мен үйрендім не білдім... |
|
||||||||||||
|
Үйге тапсырма: |
Кейіпкерлерге мінездеме |
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
А. Кемелбаева «Шашты әңгімесі»
А. Кемелбаева «Шашты әңгімесі»
|
Күні: |
Сынып: 10 |
|||||||||||||
|
Бөлім: Парасат пайымы |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
А. Кемелбаева «Шашты әңгімесі» |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; 10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарма мазмұнын еске түсіру, шығармадағы кейіпкерлер бейнесін талдау; Көпшілігі: көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; Кейбір оқушылар: шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындау. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг «Мен досымды....теңеймін. Себебі....» Не үшін қолдандың ? Несімен ұқсаттың Шығармадан өзіңне қандай әсер алдың? Қызығушылықты ояту кезеңі. М. Шоқайдың оныншы атасы Шашты туралы интернет ресурстарынан мәлімет іздестіріңдер. Жазушы не себепті ол кісі туралы әңгіме жазды деп ойлайсыздар? Дескриптор:
Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. |
Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару. Сынып оқушылары Шашты туралы мәлімет іздейді; Интернет ресурстарынан мәлімет іздестіреді; Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
|
10-сынып қазақ әдебиеті
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану 1-тапсырма. Шығармадағы кейіпкерлер бейнесі арқылы өмір шындығын көрсетіңіз.
Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма. «Шашты» әңгімесіндегі басты кейіпкерлерді даралайтын қасиеттерді анықтаңыз. 1-топ. Тасқұл қарттың даралық образына талдау жасаңыздар.
Дескриптор:
ҚБ 2-топ. Кенжебектің образына талдау жасайды.
Дескриптор:
ҚБ 3-топ. Атажан байдың образына өз көзқарасыңды жаз.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Қорытынды. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындап, ойыңызды қорытындылаңыз. |
Шығармадағы кейіпкерлер бейнесі арқылы өмір шындығын көрсетіңіз.
Образ – көркем бейне туралы әдеби теориялық білім алады.
«Шашты» әңгімесіндегі басты кейіпкерлерді даралайтын қасиеттерді анықтаңыз. SWOT талдау әдісімен Тасқұл қарттың даралық образына талдау жасаңыздар.
FILA әдісімен Кенжебектің образына талдау жасайды.
ПОПС формуласы арқылы Атажан байдың образына өз көзқарасыңды жаз.
«Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындап, ойыңызды қорытындылаңыз.. |
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
А. Кемелбаева «Шашты әңгімесі» |
||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
Кері байланыс. Сабақта не қиын болды? Не оңай болды? Оқушылар стикерге пікір жазып қалдырады. Мен үшін маңызды бір ақпарат... Қиындық тудырған тапсырма не сұрақ... Мен үйрендім не білдім... |
|
||||||||||||
|
Үйге тапсырма: |
Кейіпкерлерге мінездеме |
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














