Қысқа мерзімді сабақ жоспары 14.12. 2016
|
Сыныбы: |
11 «К» |
|||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||
|
Пән мұғалімдері: |
Г.Т.Елюбаева /қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі/ М.О. Амантаева /ағылшын тілі пәні мұғалімі/ |
|||
|
Тақырыбы: |
Абай мен Шекспир үндестігі |
|||
|
Сабақтың түрі: |
Кіріктірілген / қазақ тілі мен ағылшын тілі/ |
|||
|
Оқу мақсаты: |
Оқушылар топтық жұмыс арқылы екі тілде сөйлеу шеберлігін көрсете отырып, Абай мен Шекспирдің шығармашылығына терең бойлайды. |
|||
|
Табыс критерийлері |
||||
|
Барлығы: қазақ халқының ұлы Абайы мен ағылшын халқының данышпаны Шекспирдің шығармаларын салыстырып талдай алады. |
Көпшілік оқушылар: Екі тілде өзіндік ойларын әрі еркін, әрі шебер жеткізеді. |
Кейбіреуі: Өзіндік тың идеяларымен бөліседі. |
||
|
Жоспар |
||||
|
уақыт |
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған тапсырмалар |
Ресурстар |
|
|
3 минут
2 минут |
|
Кіріспе сөз. Рефлексия парағы мен бағалау әдісін таныстыру. Топқа бөліну. /афоризмдер арқылы/
|
рефлексия парағы мен бағалау критерийі афоризмдер
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 минут |
І. Қызығушылықты ояту |
Абай кім? Шекспир кім? Ассоцияция жасау /ауызша, екі тілде / |
Абайдың суреті мен Шекспирдің суреті |
|
|
7минут + 3минут |
ІІ. Мағынаны тану |
Поэзия минуты. / Сұлтан қазақ тілінде, Әсел ағылшын тілінде өлең оқиды/ Ақындар тіліне талдау жасау. /екі тілде/ Топ аралық кері байланыс. |
Қыздың суреті, өлеңдер мәтіні |
|
|
7минут + 3минут |
Мәтінмен жұмыс. Абай мен Шекспирдің өмірі мен шығармашылығынан мәтін ұсынылады. Әр топ екі-екіден логикалық сұрақтар құрастырады және жауап береді. / екі тілде/ Топ аралық кері байланыс. |
Екі тілдегі мәтін |
||
|
10минут + 5 минут |
ІІІ. Ойтолғаныс |
Тақырыбы: «Біз не үшін Абай мен Шекспирді оқуымыз керек?» / екі тілде/ Екі топ эссе жазады, екі топ слайд жасайды. Оқиды, қорғайды. Топ аралық кері байланыс. |
Слайд, эссе |
|
|
2 минут |
Сабаққа кері байланыс жасалады. Оқушылар сабақтың ұтымдылығын, мүмкіндігін, жаңалығын, кедергісін айтады. |
SWOT талдау |
||
|
2минут |
Рефлексия / Блог ағашын тақтаға іледі/ |
Блог ағашы |
||
|
|
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар өздерінің аты жазылған стикерді нысанаға апарып жапсырады. |
Нысана |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абай мен Шекспир үндестігі
Абай мен Шекспир үндестігі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 14.12. 2016
|
Сыныбы: |
11 «К» |
|||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||
|
Пән мұғалімдері: |
Г.Т.Елюбаева /қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі/ М.О. Амантаева /ағылшын тілі пәні мұғалімі/ |
|||
|
Тақырыбы: |
Абай мен Шекспир үндестігі |
|||
|
Сабақтың түрі: |
Кіріктірілген / қазақ тілі мен ағылшын тілі/ |
|||
|
Оқу мақсаты: |
Оқушылар топтық жұмыс арқылы екі тілде сөйлеу шеберлігін көрсете отырып, Абай мен Шекспирдің шығармашылығына терең бойлайды. |
|||
|
Табыс критерийлері |
||||
|
Барлығы: қазақ халқының ұлы Абайы мен ағылшын халқының данышпаны Шекспирдің шығармаларын салыстырып талдай алады. |
Көпшілік оқушылар: Екі тілде өзіндік ойларын әрі еркін, әрі шебер жеткізеді. |
Кейбіреуі: Өзіндік тың идеяларымен бөліседі. |
||
|
Жоспар |
||||
|
уақыт |
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған тапсырмалар |
Ресурстар |
|
|
3 минут
2 минут |
|
Кіріспе сөз. Рефлексия парағы мен бағалау әдісін таныстыру. Топқа бөліну. /афоризмдер арқылы/
|
рефлексия парағы мен бағалау критерийі афоризмдер
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 минут |
І. Қызығушылықты ояту |
Абай кім? Шекспир кім? Ассоцияция жасау /ауызша, екі тілде / |
Абайдың суреті мен Шекспирдің суреті |
|
|
7минут + 3минут |
ІІ. Мағынаны тану |
Поэзия минуты. / Сұлтан қазақ тілінде, Әсел ағылшын тілінде өлең оқиды/ Ақындар тіліне талдау жасау. /екі тілде/ Топ аралық кері байланыс. |
Қыздың суреті, өлеңдер мәтіні |
|
|
7минут + 3минут |
Мәтінмен жұмыс. Абай мен Шекспирдің өмірі мен шығармашылығынан мәтін ұсынылады. Әр топ екі-екіден логикалық сұрақтар құрастырады және жауап береді. / екі тілде/ Топ аралық кері байланыс. |
Екі тілдегі мәтін |
||
|
10минут + 5 минут |
ІІІ. Ойтолғаныс |
Тақырыбы: «Біз не үшін Абай мен Шекспирді оқуымыз керек?» / екі тілде/ Екі топ эссе жазады, екі топ слайд жасайды. Оқиды, қорғайды. Топ аралық кері байланыс. |
Слайд, эссе |
|
|
2 минут |
Сабаққа кері байланыс жасалады. Оқушылар сабақтың ұтымдылығын, мүмкіндігін, жаңалығын, кедергісін айтады. |
SWOT талдау |
||
|
2минут |
Рефлексия / Блог ағашын тақтаға іледі/ |
Блог ағашы |
||
|
|
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар өздерінің аты жазылған стикерді нысанаға апарып жапсырады. |
Нысана |
||
шағым қалдыра аласыз













