|
Бөлім: |
Өлең - сөздің патшасы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Орынбекова Жазира Орынбековна |
|
Күні: |
06.10.2025ж |
|
Сыныбы: |
10Б |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абайдың 32 - қара сөзі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.2.3.1 көркем шіғармадағы көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы өзіндік пікірін қосып, шығармашылық жұмыс жазу |
|
Сабақтың мақсаты |
Қара сөздің мазмұнымен танысады Идеясына талдау жасайды Өзіндік пікірін қорғайды |
|
Құндылықтарды дарыту |
Ай құндылығы: Тәуелсіздік және отаншылдық Апталық дәйек сөз: “Ел-жұртымның бақыты аталатын, сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!” |
САБАҚ БАРЫСЫ:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагог іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 2 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, сыныпта оқушы зейінін шоғырландыру арқылы жайлы атмосфера қалыптастыру |
Оқушы назарын сабаққа аударады
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 6 мин |
Алдыңғы білім. Абайдың 17-қара сөзіне шолу жасайды |
Алдыңғы сабақта үйренген білім мен қалыптасқан дағдылар туралы еске түсіреді.
|
Қалыптастырушы бағалау: өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға “Жарайсың!” “Керемет” деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
|||||||||||||||||||||
|
2 мин |
Сабақ мақсатын оқушылармен талдайды. 10.2.3.1 көркем шіғармадағы көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы өзіндік пікірін қосып, шығармашылық жұмыс жазу
|
Сабақ мақсатына қатысты ойларын түсіндіреді |
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 20 мин |
Ютюбтан Абайдың 32-қара сөзін тыңдайды. Мазмұндық талдау жүргізеді №1 тапсырма. Жұптық жұмыс.
|
Жұптық жұмыста оқушылар 32-қарасөздегі алты талапты түсініп тізбектеп жазады. Өзіндік ойымен түйіндейді.
|
Дескриптор: -ойын түіндеп, 6 талапты жазады -қорытынды жасайды
|
https://youtu.be/8BiASx7BJ9Y?si=0CHaxaeOnH43mWDV Оқулық Таратпа материалдар |
|||||||||||||||||||||
|
№2 тапсырма. Топтық жұмыс. Оқушылар топта бірігіп жұмыс істейді Баяндаушы - тақырыбы мен идеясын ашады. Сөз тапқыш - қарасөзде кездескен атауларға түсінік береді Бейнелеуші - қарасөздің мазмұны бойынша сурет салады Дәнекер - қарасөз мазмұнын өмірмен байланыстырады
Функционалдық сауаттылықты дамытуға арналған тапсырма Мәтіндегі ойға өз пікірін қосып, өмірдегі жайттармен ұштастырып мысалдар айтады.
ЕББҚ –тапсырма 6 шартты дәптерлеріне көшіріп жазады.
|
Оқушыларды таңдаған мамандығына қарай 4 топқа бөлу. Заңгерлер. Аудармашылар. Мұғалімдер. Әртүрлі мамандық иелері. Оқушылар топпен бірігіп мәтінді интерпретациялайды.
|
Дескриптор: -тақырыбы мен идеясын ашады -сөздік жұмысын жүргізеді -қарасөздің мазмұны бойынша сурет салады -қазіргі өмірмен байланыстырып, өз пікірін қорғайды
|
Оқулық Таратпа материалдар. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы ҚБ тапсырма 8 мин |
№3 тапсырма. Жеке жұмыс. ПОПС формуласы. Менің ойымша, Абайдың 32 қарасөзі маған ҰБТ-ға дайындалып, мамандық таңдауға көп көмегін тигізді. Себебі; Мынадай мысалдар арқылы дәлелдеймін; Мен мынадай қорытындыға келдім |
Әр оқушы жеке өз ойын ПОПС формуласы арқылы жеткізеді. Өз ойын, өзіндік пікірін қорғайды |
Дескриптор -қарасөзден алған ойын түйіндейді |
Дәптер Оқулық
|
|||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын беру. 2 мин |
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс ,,Менің термометрім,, Оқушылар жазба жұмысын жазу барысында нені үйрене алғандарын, не нәрсе қиын болғанын, не нәрсе ерекше қызығушылық тудырғанын айтады |
Оқушылар кері байланыс береді |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абайдың 32-қарасөзі
Абайдың 32-қарасөзі
|
Бөлім: |
Өлең - сөздің патшасы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Орынбекова Жазира Орынбековна |
|
Күні: |
06.10.2025ж |
|
Сыныбы: |
10Б |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абайдың 32 - қара сөзі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.2.3.1 көркем шіғармадағы көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы өзіндік пікірін қосып, шығармашылық жұмыс жазу |
|
Сабақтың мақсаты |
Қара сөздің мазмұнымен танысады Идеясына талдау жасайды Өзіндік пікірін қорғайды |
|
Құндылықтарды дарыту |
Ай құндылығы: Тәуелсіздік және отаншылдық Апталық дәйек сөз: “Ел-жұртымның бақыты аталатын, сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!” |
САБАҚ БАРЫСЫ:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагог іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 2 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, сыныпта оқушы зейінін шоғырландыру арқылы жайлы атмосфера қалыптастыру |
Оқушы назарын сабаққа аударады
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 6 мин |
Алдыңғы білім. Абайдың 17-қара сөзіне шолу жасайды |
Алдыңғы сабақта үйренген білім мен қалыптасқан дағдылар туралы еске түсіреді.
|
Қалыптастырушы бағалау: өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға “Жарайсың!” “Керемет” деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
|||||||||||||||||||||
|
2 мин |
Сабақ мақсатын оқушылармен талдайды. 10.2.3.1 көркем шіғармадағы көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы өзіндік пікірін қосып, шығармашылық жұмыс жазу
|
Сабақ мақсатына қатысты ойларын түсіндіреді |
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 20 мин |
Ютюбтан Абайдың 32-қара сөзін тыңдайды. Мазмұндық талдау жүргізеді №1 тапсырма. Жұптық жұмыс.
|
Жұптық жұмыста оқушылар 32-қарасөздегі алты талапты түсініп тізбектеп жазады. Өзіндік ойымен түйіндейді.
|
Дескриптор: -ойын түіндеп, 6 талапты жазады -қорытынды жасайды
|
https://youtu.be/8BiASx7BJ9Y?si=0CHaxaeOnH43mWDV Оқулық Таратпа материалдар |
|||||||||||||||||||||
|
№2 тапсырма. Топтық жұмыс. Оқушылар топта бірігіп жұмыс істейді Баяндаушы - тақырыбы мен идеясын ашады. Сөз тапқыш - қарасөзде кездескен атауларға түсінік береді Бейнелеуші - қарасөздің мазмұны бойынша сурет салады Дәнекер - қарасөз мазмұнын өмірмен байланыстырады
Функционалдық сауаттылықты дамытуға арналған тапсырма Мәтіндегі ойға өз пікірін қосып, өмірдегі жайттармен ұштастырып мысалдар айтады.
ЕББҚ –тапсырма 6 шартты дәптерлеріне көшіріп жазады.
|
Оқушыларды таңдаған мамандығына қарай 4 топқа бөлу. Заңгерлер. Аудармашылар. Мұғалімдер. Әртүрлі мамандық иелері. Оқушылар топпен бірігіп мәтінді интерпретациялайды.
|
Дескриптор: -тақырыбы мен идеясын ашады -сөздік жұмысын жүргізеді -қарасөздің мазмұны бойынша сурет салады -қазіргі өмірмен байланыстырып, өз пікірін қорғайды
|
Оқулық Таратпа материалдар. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы ҚБ тапсырма 8 мин |
№3 тапсырма. Жеке жұмыс. ПОПС формуласы. Менің ойымша, Абайдың 32 қарасөзі маған ҰБТ-ға дайындалып, мамандық таңдауға көп көмегін тигізді. Себебі; Мынадай мысалдар арқылы дәлелдеймін; Мен мынадай қорытындыға келдім |
Әр оқушы жеке өз ойын ПОПС формуласы арқылы жеткізеді. Өз ойын, өзіндік пікірін қорғайды |
Дескриптор -қарасөзден алған ойын түйіндейді |
Дәптер Оқулық
|
|||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын беру. 2 мин |
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс ,,Менің термометрім,, Оқушылар жазба жұмысын жазу барысында нені үйрене алғандарын, не нәрсе қиын болғанын, не нәрсе ерекше қызығушылық тудырғанын айтады |
Оқушылар кері байланыс береді |
|
|
шағым қалдыра аласыз













