|
|
|
|||||||||||||
|
Күні : 24.01.2019жыл 5 «Б» сынып Қатысқан оқушылар саны: 23 |
Мұғалім: Байбосынова Нағима |
|||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||
|
Бөлім атауы |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
А.Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы» мысалы |
|||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты |
5.2.4.1. Шығармадан алған әсерін сипаттау.
|
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
«Адамдық диқаншы» мысалын талдау, ашық сұрақтар қою. Тапсырма орындау барысында өз пікірін айту, өзгенің пікірімен салыстыру. |
|||||||||||||
|
Ресурстар |
Ғаламтор материалдары |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Шығармадан алған әсерін сипаттайды. |
|||||||||||||
|
Дескриптор |
|
|||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Талдау, бағалау |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Адамдық диқаншысы, еңбек, бейнет, зейнет |
|||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлтжандылыққа, адамгершілік асыл қасиеттерге тәрбиелеу |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих |
|||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация, слайд |
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Сабаққа дайындайындығын көрсетіп, көңіл күй қалыптастырады. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі айтылады. |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 1 мин 10 мин 7 мин 1 мин |
«Тілші» әдісі. Тілші қызметіндегі оқушы сынып оқушыларына сауалдар қояды:
Қалыптастырушы бағалау тілші бағалауы арқылы айтылады.
«Адамдық диқаншысы» өлеңін интерактивті тақтадан тыңдайды. 1-тапырма. «Ақылдың алты қалпағы» әдісі.
Өзара бағалау. 2-тапсырма. -Мысал бойынша қандай қандай ашық сауал ойларыңа келді? 1. Оқушылар айтқан ашық сауалдардың бірін таңдап алып, графиктік мәтін жасайды. 2. «Балық қаңкқасына» салып, өз ойларын жазады. Өзара бағалау.
3-тапсырма. Оқушы деңгейіне қарай сұрақтарға жауап береді. Мәтіндік зерттеу
Қалыптастырушы бағалау
Үйге тапсырма. 9- тапсырма. (87-бет) «Мен адамдық диқаншысымын» тақырыбында эссе жазу.
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы
4 мин |
Кері байланыс:
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
А.Байтұрсынов "Адамдық диханшысы" мысал- өлеңін талдау
А.Байтұрсынов "Адамдық диханшысы" мысал- өлеңін талдау
|
|
|
|||||||||||||
|
Күні : 24.01.2019жыл 5 «Б» сынып Қатысқан оқушылар саны: 23 |
Мұғалім: Байбосынова Нағима |
|||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||
|
Бөлім атауы |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
А.Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы» мысалы |
|||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты |
5.2.4.1. Шығармадан алған әсерін сипаттау.
|
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
«Адамдық диқаншы» мысалын талдау, ашық сұрақтар қою. Тапсырма орындау барысында өз пікірін айту, өзгенің пікірімен салыстыру. |
|||||||||||||
|
Ресурстар |
Ғаламтор материалдары |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Шығармадан алған әсерін сипаттайды. |
|||||||||||||
|
Дескриптор |
|
|||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Талдау, бағалау |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Адамдық диқаншысы, еңбек, бейнет, зейнет |
|||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлтжандылыққа, адамгершілік асыл қасиеттерге тәрбиелеу |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих |
|||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация, слайд |
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Сабаққа дайындайындығын көрсетіп, көңіл күй қалыптастырады. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі айтылады. |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 1 мин 10 мин 7 мин 1 мин |
«Тілші» әдісі. Тілші қызметіндегі оқушы сынып оқушыларына сауалдар қояды:
Қалыптастырушы бағалау тілші бағалауы арқылы айтылады.
«Адамдық диқаншысы» өлеңін интерактивті тақтадан тыңдайды. 1-тапырма. «Ақылдың алты қалпағы» әдісі.
Өзара бағалау. 2-тапсырма. -Мысал бойынша қандай қандай ашық сауал ойларыңа келді? 1. Оқушылар айтқан ашық сауалдардың бірін таңдап алып, графиктік мәтін жасайды. 2. «Балық қаңкқасына» салып, өз ойларын жазады. Өзара бағалау.
3-тапсырма. Оқушы деңгейіне қарай сұрақтарға жауап береді. Мәтіндік зерттеу
Қалыптастырушы бағалау
Үйге тапсырма. 9- тапсырма. (87-бет) «Мен адамдық диқаншысымын» тақырыбында эссе жазу.
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы
4 мин |
Кері байланыс:
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













