
«Әдебиеттік оқу» пәні бойынша 2-сынып оқушысының өзіндік жұмысының жоспары
IV тоқсан
Бөлімі: Қоршаған орта
Сабақтың нөмірі: № 8 (85- сабақ)
Сабақтың
тақырыбы:
Аңдар да сөйлейді
Мақсаты: Шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша мазмұндап,
сахналаймын
Күтілетін нәтиже: Мысал туралы білемін
Мысал мазмұнын баяндап, сахналаймын
Кейіпкерлер диалогын құрастырамын
Ресурстар: «Әдебиеттік оқу» 2-бөлім Атамұра 2017ж 86-87 - бет
youtube.com/
Сабақ барысы: Мысал- қысқа оқиғалы шығарма. Мысалдың кейіпкерлері аңдар, құстар,
жануарлар, өсімдіктер болады. Мысалда кемшіліктер сыналады. Ақыл-
кеңес айтылатын қорытынды ой болады.
Мысалдарда көбінесе түлкі - қу, айлакер,
қасқыр- зұлым, ашкөз,
аю - аңқау,
тиін- еңбекқор
есек- ақымақ ролінде көрсетіледі
{HYPERLINK "https://www.youtube.com/watch?v=FyNvXbYlGs8"}
Мына сілтеме бойынша өтіп, «Түлкі мен қырғауыл» мысалын тыңдауыңа
болады.
Тапсырмалар: « «Әдебиеттік оқу» оқулығыңның 86-бетіндегі Абдырахман Асылбековтың
«Түлкі мен Тиін» мысалын мәнерлеп оқы.
1- тапсырма: «Сахналау» әдісі
Дескрипторы:
1. «Түлкі мен Тиін» мысалының кейіпкерлерін анықта.
2. Әр кейіпкердің және автордың сөзін белгілеп ал.
3. Әр кейіпкердің, автордың дауыс ырғағын келтіріп, сахнала
2- тапсырма: «Радиоспектакль» әдісі
Дескрипторы:
1. Екі немесе үш мысал кейіпкерін таңда.
2. Кейіпкер арасындағы диалогке тақырып ойла.
3. Тақырыпқа сай кейіпкерлер арасындағы диалогті құрастырып жаз
4. Диалогті әр кейіпкердің дауыс ырғағына сәйкес дауыспен оқы
Кері байланыс: Мысал мазмұнын негізге алып, кестені толтыр
Мысалдағы
кейіпкерлер
Кейіпкерлердің
айласы
Мысалдағы
қорытынды ой
.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абдырахман Асылбеков «Түлкі мен Тиін» мысалы
Абдырахман Асылбеков «Түлкі мен Тиін» мысалы

«Әдебиеттік оқу» пәні бойынша 2-сынып оқушысының өзіндік жұмысының жоспары
IV тоқсан
Бөлімі: Қоршаған орта
Сабақтың нөмірі: № 8 (85- сабақ)
Сабақтың
тақырыбы:
Аңдар да сөйлейді
Мақсаты: Шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша мазмұндап,
сахналаймын
Күтілетін нәтиже: Мысал туралы білемін
Мысал мазмұнын баяндап, сахналаймын
Кейіпкерлер диалогын құрастырамын
Ресурстар: «Әдебиеттік оқу» 2-бөлім Атамұра 2017ж 86-87 - бет
youtube.com/
Сабақ барысы: Мысал- қысқа оқиғалы шығарма. Мысалдың кейіпкерлері аңдар, құстар,
жануарлар, өсімдіктер болады. Мысалда кемшіліктер сыналады. Ақыл-
кеңес айтылатын қорытынды ой болады.
Мысалдарда көбінесе түлкі - қу, айлакер,
қасқыр- зұлым, ашкөз,
аю - аңқау,
тиін- еңбекқор
есек- ақымақ ролінде көрсетіледі
{HYPERLINK "https://www.youtube.com/watch?v=FyNvXbYlGs8"}
Мына сілтеме бойынша өтіп, «Түлкі мен қырғауыл» мысалын тыңдауыңа
болады.
Тапсырмалар: « «Әдебиеттік оқу» оқулығыңның 86-бетіндегі Абдырахман Асылбековтың
«Түлкі мен Тиін» мысалын мәнерлеп оқы.
1- тапсырма: «Сахналау» әдісі
Дескрипторы:
1. «Түлкі мен Тиін» мысалының кейіпкерлерін анықта.
2. Әр кейіпкердің және автордың сөзін белгілеп ал.
3. Әр кейіпкердің, автордың дауыс ырғағын келтіріп, сахнала
2- тапсырма: «Радиоспектакль» әдісі
Дескрипторы:
1. Екі немесе үш мысал кейіпкерін таңда.
2. Кейіпкер арасындағы диалогке тақырып ойла.
3. Тақырыпқа сай кейіпкерлер арасындағы диалогті құрастырып жаз
4. Диалогті әр кейіпкердің дауыс ырғағына сәйкес дауыспен оқы
Кері байланыс: Мысал мазмұнын негізге алып, кестені толтыр
Мысалдағы
кейіпкерлер
Кейіпкерлердің
айласы
Мысалдағы
қорытынды ой
.
шағым қалдыра аласыз













