Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.1В ХҮІІІ ғасырдағы Қазақ хандығы Мектеп: №28 орта мектебі Күні: 12.10.18 ж (1сағ) Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:Мұғалімнің аты-жөні: Балмуратова А.Б. |
Сабақтың тақырыбы | Абылай ханның ішкі және сыртқы саясаты.Дербес Қазақ мемлекетін сақтап қалудағы Абылай ханның рөлі қандай? |
Осы сабақта қолжеткізілетін оқумақсаттары (оқубағдарламасына сілтеме) | 7.3.1.2-Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдау;
|
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар Абылай ханның ішкі және сыртқы саясатын анықтап біледіБасым оқушылар Абылай ханның ішкі және сыртқы саясатындағы ерекшеліктерін талдайды Кейбір оқушылар: « Абылай –Қазақ хандығының аса көрнекті саяси және мемлекет қайраткері» тақырыбына эссе жазады |
Бағалау критерийі
| - Абылай ханның ішкі және сыртқы саясатын анықтап біледі (білу, түсіну)- Абылай ханның ішкі және сыртқы саясатындағы ерекшеліктерін талдайды (талдау)- « Абылай –Қазақ хандығының аса көрнекті саяси және мемлекет қайраткері» тақырыбына эссе жазады (қолдану) |
Тілдік мақсаттар | Жаңа ұғымдар: Абылай хан, Қазақ-қытай қарым-қатынасы, Бұқар жырауТалқылауға арналған тармақтар:Тақырып бойынша мәтінді оқиды және жұппен талқылайды. (оқылым, тыңдалым, айтылым)« Абылай –Қазақ хандығының аса көрнекті саяси және мемлекет қайраткері» тақырыбына эссе жазады ( жазылым) |
Құндылықтарға баулу | Қазақстандық патриотизм, азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық. |
Пəнаралық байланыс | қазақ тілі (эссе) |
Тақырып бойыншаалдыңғы білім
| 7.3.2.2.-Қазақ хандығының сыртқы саясатының нәтижелерін анықтау«Миға шабуыл» әдісін пайдалана отырып өткен тақырыпты пысықтайды |
Сабақ барысы
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы
| Оқушылармен амандасу,түгелдеу,назарын сабаққа аудару Сабақтың мақсатымен таныстыруПсихологиялық ахуал қалыптастыру: Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! |
|
Сабақтың ортасы
| 1.Тапсырма Жұппен жұмыс 1.Абылай –Қазақ хандығының аса көрнекті саяси және мемлекет қайраткері2.Абылайдың ішкі саясаты3.Абылайдың сыртқы саясатыДескриптор- Абылай ханның ішкі және сыртқы саясатын анықтайды;Бағалау. «Бас-бармақ» арқылы бірін-бірі бағалайды
2.Тапсырма Абылай ханның ішкі және сыртқы саясатындағы ерекшеліктеріне, төмендегі сұрақтар негізінде, талдау жасаңыз.Талдау сұрақтары Ішкі саясаттағы Сыртқы саясаттағы Ерекше оқиғаНәтижелі оқиға Айрықша, мәнді оқиғаДескриптор- Абылай ханның ішкі және сыртқы саясатындағы ерекшеліктеріне, талдау жасайды.Бағалау. «Бас-бармақ» арқылы бірін-бірі бағалайды
3.Тапсырма Жұппен жұмыс«Абылай –Қазақ хандығының аса көрнекті саяси және мемлекет қайраткері» тақырыбында 100-150 сөзден тұратын эссе жазыңыз.Дескриптор-« Абылай –Қазақ хандығының аса көрнекті саяси және мемлекет қайраткері» тақырыбында 100-150 сөзден тұратын эссе жазады.Бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бірін-бірі бағалайды |
Таратпа материал
|
Сабақтың соңы | Кері байланыс. Маған ............ қызықты болдыБұл ................. қиындық туғыздыОсы ................ мені ойландырдыҮйге тапсырма. Абылай ханның ішкі және сыртқы саясаты. туралы мәліметтері. қосымша тапсырма беру | стикер
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларғақарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сізоқушылардыңматериалды игерудеңгейін қалай тексерудіжоспарлап отырсыз? | Денсаулық жəнеқауіпсіздік техникасынсақтау |
Барлық оқушылар Абылай ханның ішкі және сыртқы саясатын анықтап білдіБасым оқушылар Абылай ханның ішкі және сыртқы саясатындағы ерекшеліктерін талдады Кейбір оқушылар: « Абылай –Қазақ хандығының аса көрнекті саяси және мемлекет қайраткері» тақырыбына эссе жазды | Бағалау.»Бас-бармақ», «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бірін-бірі бағалайды Кері байланысМаған ............ қызықты болдыБұл ................. қиындық туғыздыОсы ................ мені ойландырды
| Сыныптың санитарлық-гигиеналық тазалығын, техника қауіпсіздік ережесін сақтау;
|
Сабақтың рефлексиясыСабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1: 2:Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|