Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Базарбаева Н. |
||
|
Сыныбы: |
10 «А» |
||
|
Сынып сағатының тақырыбы |
«Адал азамат – Адал еңбек – Адал табыс» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) №9 сабақ «Интернеттегі және әлеуметтік желілердегі жеке шекараларды қорғау» |
||
|
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Оқушыларға
«Адалдық», «Еңбек» адамгершілік құндылығы туралы түсініктерін
кеңейту. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Адал еңбек ету дегенді түсінеді. Оқушылардың басым бөлігі: Адал адам болу үшін, ешкімге жаманшылық ойламай, істегін ісін адал атқарып жан-жағына шуағын шашып жүретін адам екенін біледі. Кейбір оқушылар: Адал табыс табу жолдарын түсінеді. |
||
|
Қауіпсіздік мақсаты |
Интернеттегі және әлеуметтік желілердегі жеке шекараларын қорғау туралы түсінік беру |
||
|
Ойлау дағылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау , бағалау |
||
|
Құндылық |
Пәнге қатысты лексика және терминология: Әдептілік, кішіпейілділік қасиеттерін әр оқушы бойынан көру. |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Топтастыру Жаңа тақырыпты ашу кезеңі 15 минут Жаңа тақырып 10 мин |
Ұйымдастыру . Гимн орындалады. Көптеген қосымшаларда тіркелу үшін алдымен электронды пошта қажет. Шабуылдаушылар электрондық пошта мекенжайын білу арқылы, оған байланған әлеуметтік желілерді бұзып, жазылушыларға спам жіберуі, ақша сұрауы, түсініктеме қалдыруы немесе тыйым салынған ақпаратты жариялауы мүмкін. Бірнеше электронды пошта мекен-жайын иемдену қауіпсіздікті арттырады. Мәселен, маңызды әлеуметтік желілерді біріншісіне байланыстырып, екіншісін жеке хаттар үшін, үшіншісін ықтимал спам үшін пайдалануға болады. Кейде БАҚ-та белгілі бір қызметтің пайдаланушыларының деректері бұзылғандығы туралы ақпарат жарық көреді: оларды шабуылдаушылар ұрлап, интернетте орналастырды. Сонымен қатар, сіздің шоттарыңыз, парольдеріңіз және басқа да ақпаратыңыздың тарап кеткені және оны анықтау ұсынылатын ресурстар шығуы мүмкін. «Касперский зертханасының» қызметкері Дмитрий Галов бұл ақпараттың растығын тексеру қауіпті екенін ескертеді. Кез келген мұрағатты жүктеп алсаңыз немесе күмәнді сілтемелерге өтсеңіз, құрылғы вирус жұқтыруы немесе пайдаланушы деректерін ұрлатуы мүмкін. Қызметтің өзінен ресми ақпаратты күткен дұрыс. Ал егер күмән туындаса, парольді мүмкіндігінше тез өзгертіңіз. Ынтымақтастық атмосферасын құрамын. Екінші тоқсанның басында жақсы көңіл күймен бастау үшін, себеттегі Қазақстан шоколадын беріп, музыкамен сыныпқа кіргіземін. Оқушыларды «Селфи әдісі» арқылы телефонға екі оқушыны суретке түсірткіземін. Суретке түскен екі оқушы бір-бірімен жақынырақ танысып, өздері туралы айтады. Жұбын таныстыру үшін сағат суретін беремін, сол сағаттың әрбір тіліне қасындағы оқушы туралы мәліметін жазып алады. Жұптарымен танысып болғаннан кейін, барлық оқушыларға , әр оқушы жұбын таныстырады.
Топтастыру. Оқушыларды сабақ басында берілген Қазақстан шоколадына жабыстырылған номерлер бойынша 3 топқа біріктіремін. Топтастыру:
Топ ережесін құру: әр топ өздерінің топ ережесін құрады. Мысалы: 1.Топ басшысын таңдау. 2. Бірлесіп жұмыс жасау 3. Бір – бірімізді тыңдау 4.Уақытпен санасу 5.Сабаққа белсенді қатысу 6.Тыныштық сақтау Топтық жұмыс
1-топ «Адал азамат» тобына Тапсырма№1 Адал азамат қандай болу керек? Постер жасап қорғап шығарды. Критерийлер:
2-Топ «Адал еңбек» тобына Тапсырма №2 Топтен жұмыс жасап, адал еңбек туралы постер жасап қорғап шығу. Критерийлер:
3-Топ «Адал табыс» тобына Тапсырма №3 Топтен жұмыс жасап, адал табыс туралы постер жасап қорғап шығу. Критерийлер:
Дескрипторлар:
Оқушылар топтық жұмыс жасау арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын тауып, мағынасын ашады. Жаңа тақырып: Мектебімізді 3D слайд көрсету арқылы таныстыру. Осы мектеп қалай салынды? Оқушыларға жақсы білім алуға қандай мүмкіндіктер жасалынған, кімдер жұмыс жасайды, не үшін жұмыс жасайды түсіндіре отырып, бүгінгі сабақтың мағынасын ашып түсіндіру. Адал еңбектің пайдасы – тәрбиелейді, жігерлендіреді, күш береді, қуантады, бақытты етеді, өмір сүруге үйретеді, үнемшіл болуға үйретеді, ширатады, шынықтырады. Адал еңбек еткен адам, адал табыс табады. Ол Адал азамат болып саналады. Адалдық ол адам бойындағы таза ниет , бағалы қасиет. |
Сағат бейнесі салынған суреттер Түрлі түсті маркерлер
Постер Тірек қағаздары
Мектеп туралы слайд
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақтың соңында оқушылардан кері байланыс алынады. Маған қиын болды Мен үйрендім Маған қызық болды - деген сұрақтарға өз пікірлерін жазады. |
|
|
«Кішішыған орта
мектебі»
комунналдық мемлекеттік мекемесі
«Адал азамат – Адал еңбек – Адал табыс»
10 «Ә» сынып сағаты
Сынып жетекшісі З.С.Оспанова
2024-2025 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адал-адамзат,Адал-еңбек,Адал-табыс
Адал-адамзат,Адал-еңбек,Адал-табыс
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Базарбаева Н. |
||
|
Сыныбы: |
10 «А» |
||
|
Сынып сағатының тақырыбы |
«Адал азамат – Адал еңбек – Адал табыс» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) №9 сабақ «Интернеттегі және әлеуметтік желілердегі жеке шекараларды қорғау» |
||
|
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Оқушыларға
«Адалдық», «Еңбек» адамгершілік құндылығы туралы түсініктерін
кеңейту. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Адал еңбек ету дегенді түсінеді. Оқушылардың басым бөлігі: Адал адам болу үшін, ешкімге жаманшылық ойламай, істегін ісін адал атқарып жан-жағына шуағын шашып жүретін адам екенін біледі. Кейбір оқушылар: Адал табыс табу жолдарын түсінеді. |
||
|
Қауіпсіздік мақсаты |
Интернеттегі және әлеуметтік желілердегі жеке шекараларын қорғау туралы түсінік беру |
||
|
Ойлау дағылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау , бағалау |
||
|
Құндылық |
Пәнге қатысты лексика және терминология: Әдептілік, кішіпейілділік қасиеттерін әр оқушы бойынан көру. |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Топтастыру Жаңа тақырыпты ашу кезеңі 15 минут Жаңа тақырып 10 мин |
Ұйымдастыру . Гимн орындалады. Көптеген қосымшаларда тіркелу үшін алдымен электронды пошта қажет. Шабуылдаушылар электрондық пошта мекенжайын білу арқылы, оған байланған әлеуметтік желілерді бұзып, жазылушыларға спам жіберуі, ақша сұрауы, түсініктеме қалдыруы немесе тыйым салынған ақпаратты жариялауы мүмкін. Бірнеше электронды пошта мекен-жайын иемдену қауіпсіздікті арттырады. Мәселен, маңызды әлеуметтік желілерді біріншісіне байланыстырып, екіншісін жеке хаттар үшін, үшіншісін ықтимал спам үшін пайдалануға болады. Кейде БАҚ-та белгілі бір қызметтің пайдаланушыларының деректері бұзылғандығы туралы ақпарат жарық көреді: оларды шабуылдаушылар ұрлап, интернетте орналастырды. Сонымен қатар, сіздің шоттарыңыз, парольдеріңіз және басқа да ақпаратыңыздың тарап кеткені және оны анықтау ұсынылатын ресурстар шығуы мүмкін. «Касперский зертханасының» қызметкері Дмитрий Галов бұл ақпараттың растығын тексеру қауіпті екенін ескертеді. Кез келген мұрағатты жүктеп алсаңыз немесе күмәнді сілтемелерге өтсеңіз, құрылғы вирус жұқтыруы немесе пайдаланушы деректерін ұрлатуы мүмкін. Қызметтің өзінен ресми ақпаратты күткен дұрыс. Ал егер күмән туындаса, парольді мүмкіндігінше тез өзгертіңіз. Ынтымақтастық атмосферасын құрамын. Екінші тоқсанның басында жақсы көңіл күймен бастау үшін, себеттегі Қазақстан шоколадын беріп, музыкамен сыныпқа кіргіземін. Оқушыларды «Селфи әдісі» арқылы телефонға екі оқушыны суретке түсірткіземін. Суретке түскен екі оқушы бір-бірімен жақынырақ танысып, өздері туралы айтады. Жұбын таныстыру үшін сағат суретін беремін, сол сағаттың әрбір тіліне қасындағы оқушы туралы мәліметін жазып алады. Жұптарымен танысып болғаннан кейін, барлық оқушыларға , әр оқушы жұбын таныстырады.
Топтастыру. Оқушыларды сабақ басында берілген Қазақстан шоколадына жабыстырылған номерлер бойынша 3 топқа біріктіремін. Топтастыру:
Топ ережесін құру: әр топ өздерінің топ ережесін құрады. Мысалы: 1.Топ басшысын таңдау. 2. Бірлесіп жұмыс жасау 3. Бір – бірімізді тыңдау 4.Уақытпен санасу 5.Сабаққа белсенді қатысу 6.Тыныштық сақтау Топтық жұмыс
1-топ «Адал азамат» тобына Тапсырма№1 Адал азамат қандай болу керек? Постер жасап қорғап шығарды. Критерийлер:
2-Топ «Адал еңбек» тобына Тапсырма №2 Топтен жұмыс жасап, адал еңбек туралы постер жасап қорғап шығу. Критерийлер:
3-Топ «Адал табыс» тобына Тапсырма №3 Топтен жұмыс жасап, адал табыс туралы постер жасап қорғап шығу. Критерийлер:
Дескрипторлар:
Оқушылар топтық жұмыс жасау арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын тауып, мағынасын ашады. Жаңа тақырып: Мектебімізді 3D слайд көрсету арқылы таныстыру. Осы мектеп қалай салынды? Оқушыларға жақсы білім алуға қандай мүмкіндіктер жасалынған, кімдер жұмыс жасайды, не үшін жұмыс жасайды түсіндіре отырып, бүгінгі сабақтың мағынасын ашып түсіндіру. Адал еңбектің пайдасы – тәрбиелейді, жігерлендіреді, күш береді, қуантады, бақытты етеді, өмір сүруге үйретеді, үнемшіл болуға үйретеді, ширатады, шынықтырады. Адал еңбек еткен адам, адал табыс табады. Ол Адал азамат болып саналады. Адалдық ол адам бойындағы таза ниет , бағалы қасиет. |
Сағат бейнесі салынған суреттер Түрлі түсті маркерлер
Постер Тірек қағаздары
Мектеп туралы слайд
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақтың соңында оқушылардан кері байланыс алынады. Маған қиын болды Мен үйрендім Маған қызық болды - деген сұрақтарға өз пікірлерін жазады. |
|
|
«Кішішыған орта
мектебі»
комунналдық мемлекеттік мекемесі
«Адал азамат – Адал еңбек – Адал табыс»
10 «Ә» сынып сағаты
Сынып жетекшісі З.С.Оспанова
2024-2025 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз















