Өзін-өзі тану сабағының жоспары
Мектеп: «Н.Төреқұлов атындағы №13 ЖОМ» КММ
Мерзімі: 05.12.2018ж. . №13 сабақ
Сабақтың тақырыбы: Адал және ақкөңіл болу
Құндылық: Дұрыс әрекет
Қасиеттер: Уәде орындау, ұрыспау, үлкендерді сыйлау.
Мұғалім: Мырзалиева Гаухар Сұлтанқызы
Сынып: 2 «А,Ә»
|
Сабақтың мазмұны: |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: Адал және ақкөңіл болуға баули отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: Білімділік: - Оқушының бойында уәде орындау қасиетін қалыптастыру. Дамытушылық: - Ұрыспау қасиеттерінің мәнін түсіндіру. Тәрбиелік: - Үлкендерді сыйлау қасиеттеріне тәрбиелеу. |
Оқулық, дәптер стикер, видеопроектр |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Тыныштық сәті: Су асты патшалығына ойша саяхат. 2. Үй тапсырмасын тексеру. «Менің арманым» тақырыбына тілек жазып, оқиды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3. Дәйексөз. «Адалдық жүрген жерде, адамдық жүреді» нақыл сөз
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4. Әңгімелесу Ғажайып адам ертегі - «Ғажайып адамның» ғажайыптығы неде? - Сен ғажайып адамды кездестірсең, қандай үш тілек тілер едің? Неліктен ғажайып адам баланың тілектерін орындады деп ойлайсыңдар? Ғажайып адам болғың келе ме? Неліктен? Сенің айналаңда осындай ғажайып адамдар бар ма? Әңгімелеп беріңдер. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5. Шығармашылық жұмыс 1) Кілтін пайдаланып, әріптерді орнына дұрыс қойсаң, дәйексөз оқисың.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6. Топпен ән айту. Күн күледі Сөзі: Қ. Толыбаев Әні: И. Нүсіпбаев Қызғалдақтар қырда тұнып, Жайқалады ырғатылып. Анамыздай мейірлі Күн, Аймалайды шыңда тұрып. Қ-сы Ала таңнан оянамыз, Күнмен бірге қуанып. Біз ауылға ораламыз, Құшақ – құшақ гүл алып Жалбыр шашы – гүл жібегі, Жайнаң қағып Күн күледі. Кешке дейін бізбен бірге, Күлім қағып бір жүреді. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7. Үй тапсырмасы. Келесі сабақ: «Адалдық» туралы мақал-мәтел жазып, мағынасын түсіндіру. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу музыка қойылады. Дұрыс әрекет, дұрыс әрекет, дұрыс әрекет бар жерде, Дұрыс әрекет, дұрыс әрекет, дұрыс әрекет бүкіл әлемде.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Өзін-өзі тану сабағының жоспары
Мектеп: № 75 мектеп-гимназия Мерзімі: .12. 2017 жыл. №14 сабақ
Сабақ тақырыбы: Адал және ақкөңіл болу
Құндылық: Дұрыс әрекет.
Қасиеттер: Уәде орындау, ұрыспау, үлкендерді сыйлау.
Мұғалім: Сейденова Адиса. Сынып: 2 «Ә,В,»
|
Сабақтың мазмұны: |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: Дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу, Міндеттері: Білімділік: - Оқушының бойында уәде орындау қасиетін қалыптастыру. Дамытушылық: - Ұрыспау қасиеттерінің мәнін түсіндіру. Тәрбиелік: - Үлкендерді сыйлау қасиеттеріне тәрбиелеу. |
Оқулық, дәптер стикер, видеопроектр |
|||||
|
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі Тыныштық сәті: Су асты патшалығына ойша саяхат. 2. Үй тапсырмасын тексеру. «Адалдық» туралы мақал-мәтел жазып, мағынасын түсіндіру. |
|
|||||
|
3. Дәйексөз. «Алыстағы дұшпаннан, Аңдып жүрген дос жаман»
|
|
|||||
|
4. Әңгімелесу Аманатқа қиянат жасама... Өсиет әңгіме
|
|
|||||
|
5. Шығармашылық жұмыс Жағдаятты шешу: 1) Маржан үздік оқушы. Мектептен көңілсіз оралды. Анасына бақылау жұмысынан төрт алғанын, оның әділ қойылмағанын айтты. Анасы оның бұл пікірін немен дәлелдейтінін сұрап еді. Маржан үндемей қалды. - Маржанның әрекеті дұрыс па? - Маржанның анасы неліктен оны тоқтатты? 2) Азамат сыныптастарының барлығының жетістігін, қуаныштарын өзінікіндей көріп, қуанады. Ол басқаларға көмектесуге, оларды қуантуға әзір тұрады. Алайда, сыныптас- тарының біразы Азаматты түсінбейді. Кейде келемеждеп, күледі. - Азамат қандай бала? - Сыныптастарына қандай құндылықтар мен қасиеттерді тілер едің? 3) Адалдық пен Ақкөңіл болу ережесін оқып есте сақтау: Адалдық – адам бойындағы таза ниет, ар-ұятқа сәйкес келетін әрекеттер, борышына жауапкершілікпен қарау. Ақкөңілділік – жақсы қасиеттердің бірі. Өзгенің жетістігіне өзінікіндей қуанады. Олар көмектесуге, қуантуға дайын тұрады.
|
|
|||||
|
6. Топпен өлең айту. Келші, келші, балашым Қабдікәрім Ыдырысов Айым болып тудың ба? Айдарыңнан айналдым, Күнім болып тудың ба? Маңдайыңнан айналдым. Ата жолын қудың ба? Торсық шеке, тоқ шеке Әке жолын қудың ба? Бақ болар деп ойладым. Бұл дүниеге келген соң, Ашық жанар көңілің Сұрау бар судың да. Ақ болар, деп ойладым. Қуанышым арай жүз, Жалғыз дара өзіңсің, Сөйлесерміз талай біз. Атасының көзісің. Бар ағайын жиналып, Әжесінің сөзісің. Мәз боп саған қараймыз. Мен барымды аяман. Сендей бала ешкімде Ботақаным, сен үшін. Болмаған деп санаймыз. Не деп енді мақтайын? Айтуға сөз таппаймын. |
|
|||||
|
7. Үй тапсырмасы. Келесі сабақ: «Жақсы адам» тақырыбына әңгіме жазып келу. |
|
|||||
|
8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу музыка қойылады. Дұрыс әрекет, дұрыс әрекет, дұрыс әрекет бар жерде, Дұрыс әрекет, дұрыс әрекет, дұрыс әрекет бүкіл әлемде.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адал және ақкөңіл болу
Адал және ақкөңіл болу
Өзін-өзі тану сабағының жоспары
Мектеп: «Н.Төреқұлов атындағы №13 ЖОМ» КММ
Мерзімі: 05.12.2018ж. . №13 сабақ
Сабақтың тақырыбы: Адал және ақкөңіл болу
Құндылық: Дұрыс әрекет
Қасиеттер: Уәде орындау, ұрыспау, үлкендерді сыйлау.
Мұғалім: Мырзалиева Гаухар Сұлтанқызы
Сынып: 2 «А,Ә»
|
Сабақтың мазмұны: |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: Адал және ақкөңіл болуға баули отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: Білімділік: - Оқушының бойында уәде орындау қасиетін қалыптастыру. Дамытушылық: - Ұрыспау қасиеттерінің мәнін түсіндіру. Тәрбиелік: - Үлкендерді сыйлау қасиеттеріне тәрбиелеу. |
Оқулық, дәптер стикер, видеопроектр |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Тыныштық сәті: Су асты патшалығына ойша саяхат. 2. Үй тапсырмасын тексеру. «Менің арманым» тақырыбына тілек жазып, оқиды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3. Дәйексөз. «Адалдық жүрген жерде, адамдық жүреді» нақыл сөз
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4. Әңгімелесу Ғажайып адам ертегі - «Ғажайып адамның» ғажайыптығы неде? - Сен ғажайып адамды кездестірсең, қандай үш тілек тілер едің? Неліктен ғажайып адам баланың тілектерін орындады деп ойлайсыңдар? Ғажайып адам болғың келе ме? Неліктен? Сенің айналаңда осындай ғажайып адамдар бар ма? Әңгімелеп беріңдер. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5. Шығармашылық жұмыс 1) Кілтін пайдаланып, әріптерді орнына дұрыс қойсаң, дәйексөз оқисың.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6. Топпен ән айту. Күн күледі Сөзі: Қ. Толыбаев Әні: И. Нүсіпбаев Қызғалдақтар қырда тұнып, Жайқалады ырғатылып. Анамыздай мейірлі Күн, Аймалайды шыңда тұрып. Қ-сы Ала таңнан оянамыз, Күнмен бірге қуанып. Біз ауылға ораламыз, Құшақ – құшақ гүл алып Жалбыр шашы – гүл жібегі, Жайнаң қағып Күн күледі. Кешке дейін бізбен бірге, Күлім қағып бір жүреді. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7. Үй тапсырмасы. Келесі сабақ: «Адалдық» туралы мақал-мәтел жазып, мағынасын түсіндіру. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу музыка қойылады. Дұрыс әрекет, дұрыс әрекет, дұрыс әрекет бар жерде, Дұрыс әрекет, дұрыс әрекет, дұрыс әрекет бүкіл әлемде.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Өзін-өзі тану сабағының жоспары
Мектеп: № 75 мектеп-гимназия Мерзімі: .12. 2017 жыл. №14 сабақ
Сабақ тақырыбы: Адал және ақкөңіл болу
Құндылық: Дұрыс әрекет.
Қасиеттер: Уәде орындау, ұрыспау, үлкендерді сыйлау.
Мұғалім: Сейденова Адиса. Сынып: 2 «Ә,В,»
|
Сабақтың мазмұны: |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: Дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу, Міндеттері: Білімділік: - Оқушының бойында уәде орындау қасиетін қалыптастыру. Дамытушылық: - Ұрыспау қасиеттерінің мәнін түсіндіру. Тәрбиелік: - Үлкендерді сыйлау қасиеттеріне тәрбиелеу. |
Оқулық, дәптер стикер, видеопроектр |
|||||
|
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі Тыныштық сәті: Су асты патшалығына ойша саяхат. 2. Үй тапсырмасын тексеру. «Адалдық» туралы мақал-мәтел жазып, мағынасын түсіндіру. |
|
|||||
|
3. Дәйексөз. «Алыстағы дұшпаннан, Аңдып жүрген дос жаман»
|
|
|||||
|
4. Әңгімелесу Аманатқа қиянат жасама... Өсиет әңгіме
|
|
|||||
|
5. Шығармашылық жұмыс Жағдаятты шешу: 1) Маржан үздік оқушы. Мектептен көңілсіз оралды. Анасына бақылау жұмысынан төрт алғанын, оның әділ қойылмағанын айтты. Анасы оның бұл пікірін немен дәлелдейтінін сұрап еді. Маржан үндемей қалды. - Маржанның әрекеті дұрыс па? - Маржанның анасы неліктен оны тоқтатты? 2) Азамат сыныптастарының барлығының жетістігін, қуаныштарын өзінікіндей көріп, қуанады. Ол басқаларға көмектесуге, оларды қуантуға әзір тұрады. Алайда, сыныптас- тарының біразы Азаматты түсінбейді. Кейде келемеждеп, күледі. - Азамат қандай бала? - Сыныптастарына қандай құндылықтар мен қасиеттерді тілер едің? 3) Адалдық пен Ақкөңіл болу ережесін оқып есте сақтау: Адалдық – адам бойындағы таза ниет, ар-ұятқа сәйкес келетін әрекеттер, борышына жауапкершілікпен қарау. Ақкөңілділік – жақсы қасиеттердің бірі. Өзгенің жетістігіне өзінікіндей қуанады. Олар көмектесуге, қуантуға дайын тұрады.
|
|
|||||
|
6. Топпен өлең айту. Келші, келші, балашым Қабдікәрім Ыдырысов Айым болып тудың ба? Айдарыңнан айналдым, Күнім болып тудың ба? Маңдайыңнан айналдым. Ата жолын қудың ба? Торсық шеке, тоқ шеке Әке жолын қудың ба? Бақ болар деп ойладым. Бұл дүниеге келген соң, Ашық жанар көңілің Сұрау бар судың да. Ақ болар, деп ойладым. Қуанышым арай жүз, Жалғыз дара өзіңсің, Сөйлесерміз талай біз. Атасының көзісің. Бар ағайын жиналып, Әжесінің сөзісің. Мәз боп саған қараймыз. Мен барымды аяман. Сендей бала ешкімде Ботақаным, сен үшін. Болмаған деп санаймыз. Не деп енді мақтайын? Айтуға сөз таппаймын. |
|
|||||
|
7. Үй тапсырмасы. Келесі сабақ: «Жақсы адам» тақырыбына әңгіме жазып келу. |
|
|||||
|
8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу музыка қойылады. Дұрыс әрекет, дұрыс әрекет, дұрыс әрекет бар жерде, Дұрыс әрекет, дұрыс әрекет, дұрыс әрекет бүкіл әлемде.
|
|
шағым қалдыра аласыз













