|
Бөлім |
Экономикалық география |
||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам әлеуеті даму индексінің көрсеткіштері |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.5.2.2 қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде адам әлеуетінің даму индексі көрсеткіштерін анықтап, елдерді салыстырады |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: адам әлеуетінің даму индексі көрсеткіштерін анықтап, елдерді салыстырады басым бөлігі: Адамның даму индексі — бұл осы немесе өзге елдегі адамның даму деңгейінің жиынтық көрсеткіші туралы біледі Кейбірі: АДИ елдердегі денсаулық сақтау және білім жүйелері дамуының олардың экономикаларының даму жағдайына тікелей тәуелділігін анықтады. |
||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
тақырыпты толық меңгереді, жоғары деңгейде ойлай алады,топта бірлесіп жұмыс жасауға дағдыланады,өз пікірін қорғай алады,сыни ойлай білуге үйренеді, ақпаратты тиімді қолдана біледі |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасу, түгендеу Ұй тапсырмасын сұрау:
Ой қозғау: |
Қойылған сұрақтарға жауап береді |
1-10 балдық жүйе 2 балл |
оқулық |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ: Тақырыпты оқу, пікір алмасу
«Кластер» әдісі. Адам капиталының құрылымын анықтау
Адам капиталының құрылымы
білімі
экономикалық
әлеуметтік
жеке
3-тапсырма: Адам капиталына жұмсалатын инвестиция бағыттарын талдау (инвестор, инвестиция ұғымдарының мағынасын анықтау) Схема құрастыру Инвестиция- (латынша киіндіру) табыс алу, меншікті капиталын молайту, елдің материалдық байлығы мен материалдық емес сипаттағықоғамдық құндылықтарды еселеу үшін шаруашылық жүргізуші субьектілер салатын қаражат. Инвестор – сіздің бизнесіңізге немесе бизнес идеяңызға қаражат құю арқылы табыс тапқысы келетін адам. |
Сұраққа жауап береді Ауызша орындайды Жазбаша орындайды Схема құрастырады, Термин сөздердің мағынасын табады |
2 балл 2 балл 2 балл |
оқулық оқулық |
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды: 4 –тапсырма: Қазақстан Республикасында адам капиталының дамуына баға береді: 1)денсаулық сақтау; 2) білім беру; 3)Тұрғын үй саясаты: Үйге тапсырма: 54. 120 бет Кері байланыс: Басбармақ |
Ойларын айтады Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс жасайды. |
2 балл |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адам әлеуеті даму индексінің көрсеткіштері
Адам әлеуеті даму индексінің көрсеткіштері
|
Бөлім |
Экономикалық география |
||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам әлеуеті даму индексінің көрсеткіштері |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.5.2.2 қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде адам әлеуетінің даму индексі көрсеткіштерін анықтап, елдерді салыстырады |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: адам әлеуетінің даму индексі көрсеткіштерін анықтап, елдерді салыстырады басым бөлігі: Адамның даму индексі — бұл осы немесе өзге елдегі адамның даму деңгейінің жиынтық көрсеткіші туралы біледі Кейбірі: АДИ елдердегі денсаулық сақтау және білім жүйелері дамуының олардың экономикаларының даму жағдайына тікелей тәуелділігін анықтады. |
||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
тақырыпты толық меңгереді, жоғары деңгейде ойлай алады,топта бірлесіп жұмыс жасауға дағдыланады,өз пікірін қорғай алады,сыни ойлай білуге үйренеді, ақпаратты тиімді қолдана біледі |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасу, түгендеу Ұй тапсырмасын сұрау:
Ой қозғау: |
Қойылған сұрақтарға жауап береді |
1-10 балдық жүйе 2 балл |
оқулық |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ: Тақырыпты оқу, пікір алмасу
«Кластер» әдісі. Адам капиталының құрылымын анықтау
Адам капиталының құрылымы
білімі
экономикалық
әлеуметтік
жеке
3-тапсырма: Адам капиталына жұмсалатын инвестиция бағыттарын талдау (инвестор, инвестиция ұғымдарының мағынасын анықтау) Схема құрастыру Инвестиция- (латынша киіндіру) табыс алу, меншікті капиталын молайту, елдің материалдық байлығы мен материалдық емес сипаттағықоғамдық құндылықтарды еселеу үшін шаруашылық жүргізуші субьектілер салатын қаражат. Инвестор – сіздің бизнесіңізге немесе бизнес идеяңызға қаражат құю арқылы табыс тапқысы келетін адам. |
Сұраққа жауап береді Ауызша орындайды Жазбаша орындайды Схема құрастырады, Термин сөздердің мағынасын табады |
2 балл 2 балл 2 балл |
оқулық оқулық |
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды: 4 –тапсырма: Қазақстан Республикасында адам капиталының дамуына баға береді: 1)денсаулық сақтау; 2) білім беру; 3)Тұрғын үй саясаты: Үйге тапсырма: 54. 120 бет Кері байланыс: Басбармақ |
Ойларын айтады Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс жасайды. |
2 балл |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз













