|
Білім беру ұйымының атауы |
«Жамбыл атындағы орта мектеп» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
4-бөлім Синтаксис. Ғарышты игеру жетістіктері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдыхалықова А.Х. |
|||||
|
Күні: |
22.12.2021 |
|||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқаны- 19 оқушы |
Қатыспағаны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адам аяғы астероидке қашан тиеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.3.1 мақала, презентация құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату 8.3.2.1 жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, аннотация, тезис құрастырып жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мақала, презентация құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырата алады. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, аннотация, тезис құрастырып жаза алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 3 мин Өткен білімді еске түсіру Үй тапсырмасын тексеру 5 мин Сабақтың ортасы Жаңа білім 30 мин Бекіту 5 мин Сабақтың соңы 2мин Кері байланыс |
Оқушылармен амандасып,сыныпты түгендеймін. Ықпалдастық қалыптастырамын. Оқушыларды түгендеймін.
Үй тапсырмасын сұраймын. 85-бет, г тапсырмасы. Өткен білімді тексеру «Қар кесегі» әдісі арқылы өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қойғызамын. «Болжау» әдісі арқылы Сабақ тақырыбын анықтатамын. Жаңа білім Аспан әлемін, астероид туралы видео көрсетемін. Видеодан не көргендерін, астероид туралы не білетіндерін сұраймын. Сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстырамын. 1.Мәтінмен жұмыс . Жеке жұмыс. 1-тапсырма. А. Мәтінді оқытамын. Жанры, құрылымы, рәсімделуі бойынша талдау жасатамын. 2-тапсырма. Мәтіннен сөз тіркестерін таақызамын. 3. Б тапсырмасы. Мәтінге аннотация жазғызамын. 1.Мәтін жанры туралы не білдік? 2.Мәтін құрылымы деген не? 3.Мәтіннің рәсімделуі туралы не білдік? 4.Аннотацияға қандай ерекшелік тән? «Бес саусақ» әдісі Үйге:88-бет, Б-тапсырма |
Мұғаліммен амандасады. Бір-біріне сәттілік тілейді. Үй тапсырмасын оқиды. «Қар кесегі» әдісі арқылы бір-біріне сұрақ қояды, жауап береді. «Болжау» әдісі арқылы Сабақ тақырыбын анықтайды. Видеоны көреді. Астероид туралы білетіндерін айтады. Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. 1.Мәтінмен жұмыс. 1-тапсырма. Мәтінді оқиды. Жанры, құрылымы, рәсімделуі бойынша талдау жасайды.
2-тапсырма. Мәтіннен сөз тіркестерін табады. Б тапсырмасы. Мәтінге аннотация жазады. Сұрақтарға жауап береді. Кері байланыс жасайды. |
Қалыптастырушы бағалау Бір-бірін «Жапондық» әдісі бойынша бағалайды.
Қалыптастырушы бағалау Дескрип-тор -Мәтін мазмұнын түсінеді-1 -Мәтін жанрын ажыратады-2 -Құрылы-мын анықтайды-1 -Рәсімде-луін анықтайды-1 Дескриптор -сөз тіркестерін табады-1 -түрін ажыратады-1 Дескрип-тор -жанрлық ерекшелі-гін сақтайды-1 -стильдік ерекшелі-гін сақтайды-1 -тілдік құралдар-ды орынды қолданады.-1 Қалыптастырушы бағалау |
«Қазақ тілі» әдістемелік нұсқаулық Б.Қабылбек, Г.Абнасырова |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адам аяғы астероидке қашан тиеді
Адам аяғы астероидке қашан тиеді
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Жамбыл атындағы орта мектеп» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
4-бөлім Синтаксис. Ғарышты игеру жетістіктері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдыхалықова А.Х. |
|||||
|
Күні: |
22.12.2021 |
|||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқаны- 19 оқушы |
Қатыспағаны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адам аяғы астероидке қашан тиеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.3.1 мақала, презентация құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату 8.3.2.1 жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, аннотация, тезис құрастырып жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мақала, презентация құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырата алады. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, аннотация, тезис құрастырып жаза алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 3 мин Өткен білімді еске түсіру Үй тапсырмасын тексеру 5 мин Сабақтың ортасы Жаңа білім 30 мин Бекіту 5 мин Сабақтың соңы 2мин Кері байланыс |
Оқушылармен амандасып,сыныпты түгендеймін. Ықпалдастық қалыптастырамын. Оқушыларды түгендеймін.
Үй тапсырмасын сұраймын. 85-бет, г тапсырмасы. Өткен білімді тексеру «Қар кесегі» әдісі арқылы өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қойғызамын. «Болжау» әдісі арқылы Сабақ тақырыбын анықтатамын. Жаңа білім Аспан әлемін, астероид туралы видео көрсетемін. Видеодан не көргендерін, астероид туралы не білетіндерін сұраймын. Сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстырамын. 1.Мәтінмен жұмыс . Жеке жұмыс. 1-тапсырма. А. Мәтінді оқытамын. Жанры, құрылымы, рәсімделуі бойынша талдау жасатамын. 2-тапсырма. Мәтіннен сөз тіркестерін таақызамын. 3. Б тапсырмасы. Мәтінге аннотация жазғызамын. 1.Мәтін жанры туралы не білдік? 2.Мәтін құрылымы деген не? 3.Мәтіннің рәсімделуі туралы не білдік? 4.Аннотацияға қандай ерекшелік тән? «Бес саусақ» әдісі Үйге:88-бет, Б-тапсырма |
Мұғаліммен амандасады. Бір-біріне сәттілік тілейді. Үй тапсырмасын оқиды. «Қар кесегі» әдісі арқылы бір-біріне сұрақ қояды, жауап береді. «Болжау» әдісі арқылы Сабақ тақырыбын анықтайды. Видеоны көреді. Астероид туралы білетіндерін айтады. Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. 1.Мәтінмен жұмыс. 1-тапсырма. Мәтінді оқиды. Жанры, құрылымы, рәсімделуі бойынша талдау жасайды.
2-тапсырма. Мәтіннен сөз тіркестерін табады. Б тапсырмасы. Мәтінге аннотация жазады. Сұрақтарға жауап береді. Кері байланыс жасайды. |
Қалыптастырушы бағалау Бір-бірін «Жапондық» әдісі бойынша бағалайды.
Қалыптастырушы бағалау Дескрип-тор -Мәтін мазмұнын түсінеді-1 -Мәтін жанрын ажыратады-2 -Құрылы-мын анықтайды-1 -Рәсімде-луін анықтайды-1 Дескриптор -сөз тіркестерін табады-1 -түрін ажыратады-1 Дескрип-тор -жанрлық ерекшелі-гін сақтайды-1 -стильдік ерекшелі-гін сақтайды-1 -тілдік құралдар-ды орынды қолданады.-1 Қалыптастырушы бағалау |
«Қазақ тілі» әдістемелік нұсқаулық Б.Қабылбек, Г.Абнасырова |
||
шағым қалдыра аласыз















