Материалдар / Адам досымен мықты

Адам досымен мықты

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл сабақ жоспары ашық сабақ өткізгенде дайын қысқа мерзімді жоспар
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Дүниетану

Бөлім:

Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен

Мұғалімнің аты-жөні

Әжетбай А.Ә.

Күні:

17.10.2022жыл

Сынып: 3 «Б»

Қатысушылар саны:22

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Адам досымен мықты

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.4. өз тәжірибесінен мысал келтіре отырып, адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын дәлелдеу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: қоғамда өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын біледі және адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын дәлелдей алады.

Көптеген оқушылар: достық берік болу үшін өзгелерді сыйлау қажеттігін және әдептілік қағидаларын талдайды.

Кейбір оқушылар: достар арасындағы қарым-қатынасты нығайту жолдарын ұсынады.

     Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін тақпақ оқу:

Ақ көңілді жүрекпен,

Ақ көңілді ниетпен

Амандасып алайық

Қонақтарға ізетпен.

-Үй тапсырмасын еске түсіру

-Өткен сабақта өткен тақырыпты қайталау мақсатында «Мен есепшімін» әдісі арқылы өткенге шолу жүреді.

- Отбасында шығыс болу үшін алдымен не болу керек?

-Табыс қайдан келеді?

- Отбасының табыстары қайдан құралады?

- Табыс қайда жұмсалады?

« Уәждеме. Стартер

Күннің жарқырап тұрғаны жақсы ма? (күнді бейнелейді)

Жақсы! (қол шапалақтайды)

Желдің соққаны жақсы ма? (желді бейнелейді)

Жақсы! (қол шапалақтайды)

Достармен бірге жүрген жақсы ма? (адымдайды)

Жақсы! (қол шапалақтайды)

Анаңды құшақтаған жақсы ма? (өзін құшақтайды)

Жақсы! (қол шапалақтайды)

Іздегенде табылатын қасыңнан

Көңілі бар қызғалдақтай ашылған (Досымыз болғаны жақсы ма?)

Жақсы!!!

Жаңа оқу материалын ашу «Құрастыр» әдісі арқылы өтеді.Жасырынған сөйлемді табады.

- Қандай сөйлем шықты?

Сабақтың тақырыбын,мақсатын хабарлау

Білу.(Сұраққа жауап береді)

«Кім жылдам?» әдісі арқылы

Достық дегеніміз не?

Достар деп кімдерді айтамыз?

Достың түрлерін ата

Дескриптор

-Дос түрлерін ажырата алады 1 б.

Тақпақ айтып, жаттығу жасайды.






Қойылған сұраққа жауап береді.


Сөздерді өз орындарына дұрыс қояды

















тақырыпты ашады.




Ауызша мадақтау сөздері

































ҚБ:1 балл













Слайд 1







Слайд 2
















Слайд 3


Сабақтың ортасы

10 мин













5 мин






10 мин








2 мин



3 мин






5 мин
















3 мин

(Ұ) 1- тапсырмада «Болжау әдісі »арқылы

Көрсетілген видеоның жалғасын болжап айтады.

Сурет бойынша өз ойларын айтады.

Дескриптор:
Оқиғаны болжайды 1б

-Оқулықпен жұмыс (видео көрсету)

Дескриптор:

-Сұрақтарға жауап береді 1б.

-Достықтың мәні неде екенін айтады 2б.


Дәптермен жұмыс

Мақалды жалғастырып жаз

Аққуды атпа

Досыңды сатпа.

Жүз теңгең болғанша,жүз досың болсын.


(Т.ж)Достар арасындағы ережелерді құрастыр

Дескриптор:

-Достар арасындағы ережелерді құрастырады


Сергіту сәті

«Дұрыс», «Бұрыс» ойыны

-Досыңды қиындықта тастамаукерек

-Досыңа әрқашан өтірік айту керек

-жүз досың болғанша,жүз теңгең болсын

-досыңды әрдайым құрметтеу керек


(Ж.Ж) Досымның жүрегі жұбыңның жақсы қасиеттерін айтып жүрек тұсына жабыстыру


Оқушылардың ойлау қабілеттерін шыңдау мақсатында ойын «Мен досқа қандай баламын?»

Оқушыларды өзімен дос болуға шақырады.


Дескриптор:

-өз бойындағы жақсы қасиеттерді атайды

-дос болуға шақырады


Саралаудың «Тапсырма» тәсілі көрінеді.

Кейбір оқушыларға:

- Сурет қай шығармадан алынған. Суреттегі кейіпкерлердің бірінің орнында өзің болсаң не істер едің?


Қорытынды:

«Қадам жасау әдісі» достық қағидаларын атай отырып қадам жасайды.

(Қиын кезде көмектесу,досыңды қорлама т,б)

Сұрақтар:

Дос, достық сөздерінің мағынасын қалай түсінесің?

Адамдар неге достасады?

Нағыз достар қандай болады?

Егер сенің досың болмаса не болады?





Оқиғаны болжайды






Достықтың мәні неде екенін айтады







Достар арасындағы ережелерді құрастырады










Өз бойындағы жақсы қасиеттерді атап,дос болуға шақырады

















ҚБ:1 балл







ҚБ:

3 балл










ҚБ:1балл










Мадақтау сөздер









4 балл












Слайд 4







Слайд 5






Слайд 6






Слайд 7






Слайд 8













Слайд 9
















Слайд 10

Сабақтың соңы

2 мин

Кері байланыс

Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқып, достық туралы шығарма жазу.





Оқу тапсырмасын жазып алады.




ҚБ қойыла-ды.

Слайд 11

10-8 «Өте жақсы!»

7-6 «Жақсы»

5-«Талпын!»














































Бұл ҚМЖ-ны өзгелерге таратуға болмайды, авторлық құқықты сақтаңыз. Егер осындай дайын ҚМЖ-ны әр жексенбіде толық аптаға алғыңыз келсе, 87764531215 нөміріне ватсапқа жазыңыз.







Қасиетті Құранда «Кімде-кім тозаң­ның салмағындай жақсылық істесе, соның сауабын көреді. Кімде-кім тозаңның салмағындай жамандық істесе, соның зардабын татады»,  дейді («Зілзәлә» сүресі).

Иә, жақсылық көрсең де өзіңнен, жамандық көрсең де өзіңнен.




29 Қаңтар 2023
206
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі