|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы 9.3С |
Мектеп: №23 «1 Мамыр» ЖОМ |
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Нурбаева Ж.М |
||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам қан топтарының тұқым қуалау заңдылықтары. Резус-фактор |
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.4.8 Адамның қан тобының тұқым қуалауын және қан топтарын анықтау механизмін түсіндіру |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
- Адамның қан топтарын анықтау; - Адамның қан топтарының тұқым қуалайтынын түсіндіру, тұқым қуалауға қатысты есептер шығару. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Қан топтарын ретімен атап жазып көрсетеді. 2. Қан топтарына жеке-жеке сипаттама береді. 3.Қан топтарының тұқым қуалауына қатысты есептер шығарады. |
||||||||||
|
Дағдылар |
Сын тұрғысынан ойлау. Жеке және топпен жұмыс істей білу қабілеті. |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Терминдік сөздер: аглютинация, доминирлеу, кодоминирлеу. Қарастырылатын сұрақтар: Адамда қанша қан тобы бар? Кодоминирлеу дегеніміз не? Ол қалай дамуы мүмкін? Гемолитикалық сарыауру дегеніміз не? Неге әмбебап донор және әмбебап рецепиент деп аталады? Резус-конфликт қаупін төмендету үшін қандай сақтық шараларына мән беру керек? |
||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қарым-қатынас жасау қабілеті |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, химия. |
||||||||||
|
Алдыңғы білім |
8.1.3.7 қан топтары және қан құю. Резус-фактор |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды тізім бойынша түгелдеу. Ынтымақтастық атмосферасын орнату: Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру үшін, «Мен саған сенемін» әдісімен шаттық шеңбер жасаймыз.
«Түрлі-түсті қаламша» әдісі арқылы арқылы оқушыларды 3-топқа біріктіріледі. Оқушылар мұғалім үстелінде тұрған түрлі-түсті қаламшаларды таңдап алады. Соңынан түстер бойынша топтарға бірігеді. Өткенді пысықтау: «Футбол» әдісі арқылы топтар бір-біріне сұрақтар қояды, сұраққа жауап беріп, өз тобына ұпай жинау арқылы өткенді пысықтап алады.
|
Қақпа мен доптың суретін тақтаға жабыстырып қоямыз. |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма «Түймедақ» әдісі арқылы қан топтары туралы мәліметтерді жинақтаңдар.
ҚБ. 2-тапсырма«Түйінді шеш» әдіс арқылы қан топтарының тұқым қуалауына қатысты есептер шығарады.
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс «Желкенді кеме» әдісі арқылы оқушылар өздері түсінгенін, түсінбегенін кеменің желкенін бояу арқылы білдіреді.
|
. |
|||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс
|
|||||||||
|
Рефлексия |
|||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандайекінəрсенемесетапсырмасабақтыңодан да жақсыөтуінеықпалынтигізереді (оқыту мен оқуғақатысты)? 1: 2: Осы сабақтыңбарысындабарлықсыныпнемесежекелегеноқушыларжөніндекелесісабағымақажетболуымүмкінқандайақпаратбілдім? 1: 2: |
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адам қан топтарының тұқым қуалау заңдылықтары. Резус-фактор
Адам қан топтарының тұқым қуалау заңдылықтары. Резус-фактор
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы 9.3С |
Мектеп: №23 «1 Мамыр» ЖОМ |
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Нурбаева Ж.М |
||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам қан топтарының тұқым қуалау заңдылықтары. Резус-фактор |
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.4.8 Адамның қан тобының тұқым қуалауын және қан топтарын анықтау механизмін түсіндіру |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
- Адамның қан топтарын анықтау; - Адамның қан топтарының тұқым қуалайтынын түсіндіру, тұқым қуалауға қатысты есептер шығару. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Қан топтарын ретімен атап жазып көрсетеді. 2. Қан топтарына жеке-жеке сипаттама береді. 3.Қан топтарының тұқым қуалауына қатысты есептер шығарады. |
||||||||||
|
Дағдылар |
Сын тұрғысынан ойлау. Жеке және топпен жұмыс істей білу қабілеті. |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Терминдік сөздер: аглютинация, доминирлеу, кодоминирлеу. Қарастырылатын сұрақтар: Адамда қанша қан тобы бар? Кодоминирлеу дегеніміз не? Ол қалай дамуы мүмкін? Гемолитикалық сарыауру дегеніміз не? Неге әмбебап донор және әмбебап рецепиент деп аталады? Резус-конфликт қаупін төмендету үшін қандай сақтық шараларына мән беру керек? |
||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қарым-қатынас жасау қабілеті |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, химия. |
||||||||||
|
Алдыңғы білім |
8.1.3.7 қан топтары және қан құю. Резус-фактор |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды тізім бойынша түгелдеу. Ынтымақтастық атмосферасын орнату: Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру үшін, «Мен саған сенемін» әдісімен шаттық шеңбер жасаймыз.
«Түрлі-түсті қаламша» әдісі арқылы арқылы оқушыларды 3-топқа біріктіріледі. Оқушылар мұғалім үстелінде тұрған түрлі-түсті қаламшаларды таңдап алады. Соңынан түстер бойынша топтарға бірігеді. Өткенді пысықтау: «Футбол» әдісі арқылы топтар бір-біріне сұрақтар қояды, сұраққа жауап беріп, өз тобына ұпай жинау арқылы өткенді пысықтап алады.
|
Қақпа мен доптың суретін тақтаға жабыстырып қоямыз. |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма «Түймедақ» әдісі арқылы қан топтары туралы мәліметтерді жинақтаңдар.
ҚБ. 2-тапсырма«Түйінді шеш» әдіс арқылы қан топтарының тұқым қуалауына қатысты есептер шығарады.
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс «Желкенді кеме» әдісі арқылы оқушылар өздері түсінгенін, түсінбегенін кеменің желкенін бояу арқылы білдіреді.
|
. |
|||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс
|
|||||||||
|
Рефлексия |
|||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандайекінəрсенемесетапсырмасабақтыңодан да жақсыөтуінеықпалынтигізереді (оқыту мен оқуғақатысты)? 1: 2: Осы сабақтыңбарысындабарлықсыныпнемесежекелегеноқушыларжөніндекелесісабағымақажетболуымүмкінқандайақпаратбілдім? 1: 2: |
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















