Адамдардың көктемгі еңбегі.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Адамдардың көктемгі еңбегі.

Материал туралы қысқаша түсінік
Жас мамандарға көмек көрсету және тәжірибе алмасу мақсатында.
Материалдың қысқаша нұсқасы




Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім: Ташимова Айтжан Шпековна

Тақырыбы: Адамдардың көктемгі еңбегі.

Сынып. 1 «А» сыныбы

Пәні: Дүниетану

Мақсаты: түсті металл кендерінің қасиеттері мен табиғат байлықтарын қорғау түсініктерін

меңгерту, айнала қоршаған ортаны ,табиғатты қорғауға баулу.

Сабақ түрі: жаңа сабақты меңгерту.

Құрал жабдықтар: А-3 қағазы, көктем мезгіліне байланысты суреттер,маркерлер,оқулық.стикерлер,смайликтер.

Әдіс-тәсілдер: СТОү, ОүБжОБ,ОЖЕСО, ОБжК, ТжДО, АКТ, ОмОЖТ

Күтілетін нәтиже:түсті металл кендері туралы білімді игереді,олардың қасиеттерін ажыратады және олардан не жасалатынын анықтайды,салыстырады.



Жұмыс кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеттері

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру түрі

Бағалау

Қолданылатын модуль


Ұйымдастыру кезеңі




3 мин

Оқушылардың қызығушылығын ояту «Геометриялық фигуралар» арқылы топқа бөлу.



«Жақсы тілек» психологиялық ахуал туғызу. «Геометриялық фигуралар» арқылы топқа бөлінеді.






ОЖЕСО


Білу


10 мин

Түсті металл кендерін топқа беру арқылы, осы суреттер жайлы не білетіндерін «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы топта талқылау.

Тақырыпты ашу.

Түсті металл кендерін көзбен

көру айғақ арқылы топта талқылап, әр топтан бір оқушы шығып айтады.

Тақырыпты ашады, мақсатын қояды.

топпен

Бармақпен бағалау



СТОү


ОБжК



Түсіну


7 мин

Мәтінмен жұмыс. «Үш қадамдық сұхбат» әдісін қолдану

Мәтінді оқу, жұпта бір –біріне өз сөздерімен айту және топта бөлісу..


Мәтінді оқып, «Үш қадамдық сұхбат» әдісі арқылы жұпта және төрт адамдық топта бөліседі..

Жұппен, топпен


СТОү
ОБжК




Қолдану





Сергіту сәті



7 мин





1 мин



Ментальді карта жасау және қорғау.






Сергіту сәтін жасау



Ментальді карта жасайды және қорғайды.





Интербелсенді тақта арқылы жаттығу жасайды.



топпен



Стикер арқылы бағалау










СТОү

ОБжК

ТжДО

ОүБжОБ


ОЖЕСО

АКТ


Талдау



10 мин



Кенді пайдалы қазбалар мен түсті металл кендерінің ұқсастығы мен айырмашылығын Венн диаграммасына түсіру.


Кенді пайдалы қазбалар Түсті металл кендері








СТОү

ОБжК



ОүБжОБ

АКТ


Жинақтау







5 мин




Пайдалы қазбаларға байланысты мақалды топта талқылау

Оқушылар мақалдың мағынасын ашады.



топпен


СТОү

ТжДО



Бағалау



2 мин




- Балалар, бүгінгі сабақтан алған әсерлерің қандай?

- Нені білдіңдер? Тағы нені білгілерің келеді? БББ кестесі



Оқушылар бүгінгі сабақты БББ кестесі арқылы бағалайды


БББ кестесі арқылы

қорытындылау,бағалау.


ОүБжОБ










Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалім: Ташимова Айтжан Шпековна

Тақырыбы: Пайдалы қазбалар деген не?

Сынып. 4 «Ә» қазақ сыныбы

Пәні: Дүниетану

Мақсаты: Пайдалы қазбалар туралы білім бере отырып, олардың маңыздылығын түсінуі, диалог арқылы тіл байлығын дамыту, пайдалы қазбалардың қажеттілігін білу.

Сабақ түрі: жаңа сабақты меңгерту.

Құрал жабдықтар: Интербелсенді тақта,оқулық,кескін картамен жұмыс, А-3 қағазы, маркерлер мен смайликтер

Әдіс-тәсілдер: СТОү, ОүБжОБ,ОЖЕСО, ОБжК, ТжДО, АКТ, ОмОЖТ

Күтілетін нәтиже:Пайдалы қазбалардың түрі:кенді,кенге жатпайтын және жанғыш , кенді пайдалы қазбалар қара және түсті металдарға бөлінетіні туралы түсінік қалыптасады және оларды ажырата алады.





Жұмыс кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеттері

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру түрі

Бағалау

Қолданыла-

тын модуль

Ұйымдастыру кезеңі.

2 мин

Психологиялық жайлы жағдай туғызу.

-Таңертең көзімізді ашып терезеге қарасақ,

алдымен нені көреміз?

-Егер күн жарқырап, жан-жағына нұрын шашып тұрса біздің көңіл күйіміз қандай болады?

- Бәріміз бірге өлең жолдарын айтып, күліп тұрған смайликтер арқылы топқа бөлініп отырайық.


- Күнді, күннің нұрын көреміз.


- Біздің де көңіл- күйіміз көтеріледі.

(Қимылмен көрсете отырып, өлеңді айтады)


Армысың шапағатты күніміз,

Армысың мейірімді жеріміз.

Армысың табиғат анамыз,

Келді сізге өзіңіздің балаңыз.







Смайликтер арқылы топқа бөлініп, отырады.

Смайликтер арқылы топқа бөлініп отырады.



СТОү

ОЖЕСО


Білу


5 мин


«Пайдалы қазбалар » туралы бейнефильм көрсету.



Оқушылар бейнефильмді жұптық әңгіме әдісі арқылы талқылап, ортақ шешіммен жаңа

тақырыпты ашады, мақсатты айқындайды.


жұппен



АҚТ

СТОҮ

ОБжК



Түсіну


10 мин

Мәтінмен жұмыс

Мәтінді оқу, топта талқылау, өз сөздерімен айту

Постерді бағалау.

Мәтінді ЖИГСО әдісі бойынша оқиды, топта талқылайды, өз сөздерімен айтады.Постер салады,оны қорғайды.




Бағдаршам әдісі арқылы бағалайды.


СТОҮ

ТжДО
ОБжК

ОүБжОБ


Қолдану


3 мин

Қазақстанның физикалық картасынан қай жерлерде пайдалы қазбалар өндірілетінін көрсетіп беру.

Қазақстанның физикалық картасынан қай жерлерде пайдалы қазбалар өндірілетінін көрсетіп береді.




СТОҮ


Талдау













Сергіту сәті

5 мин













2 мин

Кенді ,кенге жатпайтын, жанғыш сөздерінің өзара байланысын сызба арқылы көрсету, қорытындылау.





Көңілді сергіту сәтін орындау.




Shape9 Shape8 Shape7 Shape6 Shape5 Shape4 Shape3 Shape2 Shape1








Интербелсенді тақта арқылы сергіту жаттығуларын орындайды.

Интербелсенді тақтада орындау.


СТОҮ

ОБжК

АКТ











АКТ

Жинақтау

8 мин

«Біздің өлкедегі пайдалы қазбалар..» тақырыбына шағын шығарма жазу

Оқушылар «Біздің өлкедегі пайдалы қазбалар.» тақырыбына шағын шығарма жазады.


«Бармақ»

арқылы

бағалау

СТОҮ

ОБжК

ТжДО

Бағалау

7 мин












3 мин

- Адамдар оларды не үшін өндіреді?

-Қай жерлерде өндіреді?

- Сенің өлкеңде пайдалы қазбалар қалай қолданылады?





- Балалар, бүгінгі сабақтан алған әсерлерің қандай?

- Нені білдіңдер? Тағы нені білгілерің келеді?



  • Адамға пайдасы тиеді.

  • Қазақстанның бүкіл аумағында өндіріледі.

  • Мұнай,табиғи газ,таскөмір,түрлі минералдар










Оқушылар кестеге бүгінгі сабақ туралы өз ойларын жазады.

Мен нені білемін?

Мен нені білдім?

Мен нені білгім келеді?























БББ арқылы

Қорытындылай-ды.

ОүБжОБ БББ















ОЖТ

СТОҮ

ОБжК













ОүБжОБ


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.12.2017
1262
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі