Бекітілді:
-
Педагогтің аты-жөні
Тасбулатова М.С.
Күні
2025.28.04
Сынып 7 «А»
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
«Адамды адам еткен – кітап, адамзат еткен – кітапхана»
Қауіпсіздік сабағы «Біздің құқығымыз бен міндеттеріміз: бірге үйренеміз» (10 минут)
Сабақтың мақсаты
-
Оқушыларға кітаптың маңызын, кітап арқылы білім берілетінін ұғындыру, шығармашылық ой-қабілетін дамыту. Оқулықты құрметтей білуге, ұқыптылыққа шақыру.
-
балаларға олардың құқықтары мен міндеттерін және оларды қалай ұстану жолдарын түсіндіру.
Құндылықтарды дарыту
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК У а қ ы т т ы т и і м д і ж о с п а р л а й б і л у ж ә н е к е з - к е л г е н і с - ә р е к е т т і ң н ә т и ж е л е р і н е қ о л ж е т к і з у ж ә н е ж а қ с а р т у ү ш і н к ү ш с а л у
-
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Баға-лау
Ресурс-тар
Ұйымдастыру кезеңі (5минут)
Амандасу
Оқушыларды түгелдеу. Тақырыпты болжау.
амандасады
Сабақ басы
(5минут)
Тақырыпты болжау

Ребусты шешеді
Өзіндік презента-ция
Ортасы
(20 минут)
Кітап туралы мәлімет алады
Кітаптың жасалуы туралы видеомате-риалмен танысады
Соңы 10 минут
Баланың қандай құқықтары бар?
Баланың өмір сүруге, қорғалуға, денсаулығын қорғауға, тұрғын үйге, білім алуға, даралық ерекшелікке және оны сақтауға, мемлекеттік көмек алуға құқығы бар.
Қазақстан Республикасындағы балалардың құқықтары.
«Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы» Заңы балаларды қоғамдағы толымды өмiрге даярлау, олардың қоғамдық мәнi бар және шығармашылық белсендiлiгiн дамыту, әлемдiк өркениеттiң жалпы адамзатқа тән құндылықтары негiзiнде оларды жоғары имандылық қасиеттерге, елжандылық пен азаматтыққа тәрбиелеу, олардың бойында ұлттық сана-сезiмдi қалыптастыру принциптерінің басымдығына сүйенiп, баланың Қазақстан Республикасының Конституциясында кепілдiк берiлген негiзгi құқықтары мен заңды мүдделерiн iске асыруға байланысты туындайтын қатынастарды реттейдi.
-
«Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылы 8 тамыздағы № 345 Заңы
15-бап
Баланың білім алу құқығы
16-бап
Баланың еңбек бостандығына құқығы
16-1-бап
Баланың экономикалық қанаудан қорғалу құқығы
17-бап
Баланың мемлекеттiк көмекке құқығы
19-бап
Баланың дем алуға және бос уақытын пайдалануға құқығы
20-бап
Баланың мiндеттерi
35-бап
Бала және дiн
36-бап
Баланы әлеуметтiк ортаның терiс ықпалынан қорғау
37-бап
Баланы алкогольдi өнiмдер мен темекi бұйымдарының зиянды әсерiнен қорғау
38-бап
Баланы психикаға белсенді әсер ететін заттардан, күштi әсер ететiн немесе улы заттардан қорғау
39-1-бап
Балаларға, он сегіз жасқа дейінгі адамдарға тыйым салынған ақпаратты қамтитын ақпараттық өнімнің таратылуын, сондай-ақ кәмелетке толмағандардың ойын-сауық мекемелерінде болу тәртібін мемлекеттік бақылау
Сонымен қатар баланың негізгі нақты құқықтары анықталған:
-
отбасында өмір сүру және тәрбиелеу;
-
оның ата-анасы кім екенін білу;
-
ата-аналарымен бірге тұру (бұл оның мүдделеріне қайшы келетін жағдайларды қоспағанда), олардың тарапынан қамқорлыққа алыну;
-
ата-аналардың тәрбиесіне, ал олар болмаған немесе ата-ана құқықтарынан айырылған жағдайда қорғаншының, қамқоршының немесе балалар мекемесінің тәрбиесіне алыну;
-
жан-жақты даму;
-
адамның қадір қасиетін құрметтеу;
-
ата-анасымен, әжесімен, атасымен, ағаларымен, әпкелерімен және басқа туыстарымен қарым-қатынас жасау;
-
өз пікірін білдіру;
-
тегі, аты, әкесінің атын алу;
-
өмір сүру және өз табыстарына қаражат алу.
Балалардың құқықтарын қорғау ұйымдарының байланыс нөмерлері бар үлестірме материалдар.
Қауіпсіздік ережесімен танысады
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Адамды адам еткен – кітап, адамзат еткен – кітапхана» тәрбие сағаты, 7-сынып
«Адамды адам еткен – кітап, адамзат еткен – кітапхана» тәрбие сағаты, 7-сынып
Бекітілді:
-
Педагогтің аты-жөні
Тасбулатова М.С.
Күні
2025.28.04
Сынып 7 «А»
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
«Адамды адам еткен – кітап, адамзат еткен – кітапхана»
Қауіпсіздік сабағы «Біздің құқығымыз бен міндеттеріміз: бірге үйренеміз» (10 минут)
Сабақтың мақсаты
-
Оқушыларға кітаптың маңызын, кітап арқылы білім берілетінін ұғындыру, шығармашылық ой-қабілетін дамыту. Оқулықты құрметтей білуге, ұқыптылыққа шақыру.
-
балаларға олардың құқықтары мен міндеттерін және оларды қалай ұстану жолдарын түсіндіру.
Құндылықтарды дарыту
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК У а қ ы т т ы т и і м д і ж о с п а р л а й б і л у ж ә н е к е з - к е л г е н і с - ә р е к е т т і ң н ә т и ж е л е р і н е қ о л ж е т к і з у ж ә н е ж а қ с а р т у ү ш і н к ү ш с а л у
-
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Баға-лау
Ресурс-тар
Ұйымдастыру кезеңі (5минут)
Амандасу
Оқушыларды түгелдеу. Тақырыпты болжау.
амандасады
Сабақ басы
(5минут)
Тақырыпты болжау

Ребусты шешеді
Өзіндік презента-ция
Ортасы
(20 минут)
Кітап туралы мәлімет алады
Кітаптың жасалуы туралы видеомате-риалмен танысады
Соңы 10 минут
Баланың қандай құқықтары бар?
Баланың өмір сүруге, қорғалуға, денсаулығын қорғауға, тұрғын үйге, білім алуға, даралық ерекшелікке және оны сақтауға, мемлекеттік көмек алуға құқығы бар.
Қазақстан Республикасындағы балалардың құқықтары.
«Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы» Заңы балаларды қоғамдағы толымды өмiрге даярлау, олардың қоғамдық мәнi бар және шығармашылық белсендiлiгiн дамыту, әлемдiк өркениеттiң жалпы адамзатқа тән құндылықтары негiзiнде оларды жоғары имандылық қасиеттерге, елжандылық пен азаматтыққа тәрбиелеу, олардың бойында ұлттық сана-сезiмдi қалыптастыру принциптерінің басымдығына сүйенiп, баланың Қазақстан Республикасының Конституциясында кепілдiк берiлген негiзгi құқықтары мен заңды мүдделерiн iске асыруға байланысты туындайтын қатынастарды реттейдi.
-
«Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылы 8 тамыздағы № 345 Заңы
15-бап
Баланың білім алу құқығы
16-бап
Баланың еңбек бостандығына құқығы
16-1-бап
Баланың экономикалық қанаудан қорғалу құқығы
17-бап
Баланың мемлекеттiк көмекке құқығы
19-бап
Баланың дем алуға және бос уақытын пайдалануға құқығы
20-бап
Баланың мiндеттерi
35-бап
Бала және дiн
36-бап
Баланы әлеуметтiк ортаның терiс ықпалынан қорғау
37-бап
Баланы алкогольдi өнiмдер мен темекi бұйымдарының зиянды әсерiнен қорғау
38-бап
Баланы психикаға белсенді әсер ететін заттардан, күштi әсер ететiн немесе улы заттардан қорғау
39-1-бап
Балаларға, он сегіз жасқа дейінгі адамдарға тыйым салынған ақпаратты қамтитын ақпараттық өнімнің таратылуын, сондай-ақ кәмелетке толмағандардың ойын-сауық мекемелерінде болу тәртібін мемлекеттік бақылау
Сонымен қатар баланың негізгі нақты құқықтары анықталған:
-
отбасында өмір сүру және тәрбиелеу;
-
оның ата-анасы кім екенін білу;
-
ата-аналарымен бірге тұру (бұл оның мүдделеріне қайшы келетін жағдайларды қоспағанда), олардың тарапынан қамқорлыққа алыну;
-
ата-аналардың тәрбиесіне, ал олар болмаған немесе ата-ана құқықтарынан айырылған жағдайда қорғаншының, қамқоршының немесе балалар мекемесінің тәрбиесіне алыну;
-
жан-жақты даму;
-
адамның қадір қасиетін құрметтеу;
-
ата-анасымен, әжесімен, атасымен, ағаларымен, әпкелерімен және басқа туыстарымен қарым-қатынас жасау;
-
өз пікірін білдіру;
-
тегі, аты, әкесінің атын алу;
-
өмір сүру және өз табыстарына қаражат алу.
Балалардың құқықтарын қорғау ұйымдарының байланыс нөмерлері бар үлестірме материалдар.
Қауіпсіздік ережесімен танысады
-
шағым қалдыра аласыз

















