Сынып сағаты
Мектеп атауы:
|
Бөлім: |
|
|
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
||
|
Күні: |
|
|
||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Адамгершілік рухани тәрбиенің негізі
» |
|
||
|
Сабақтың мақсаты |
Адамгершілікке, кішіпейілділікке, жаман әдеттерден аулақ болуға үйрету; Адам бойындағы ұнамды, ұнамсыз қылықтарды ажырата отырып, әдеп әліппесін бойына дарыту. «Әдеп», «әдептілік» туралы түсініктерін кеңейту; Адам бойындағы ұнамды, ұнамсыз қылықтарды ажырата отырып, әдеп әліппесін бойына дарыту. «Әдеп», «әдептілік» туралы түсініктерін кеңейту; Оқушыларға адам бойындағы асыл қасиеттерді таныта отырып, адамгершілікке, әдептілікке, қарапайымдылыққа, инабаттылыққа, қайырымдылыққа тәрбиелеу. Оқушылардың бір - біріне деген сыйластық қасиеттерін арттыру, адам бойындағы асыл қасиеттерді бағалай білуге үйрету |
|
||
|
Сабақтың барысы |
|
|||
|
Сабақтың кезең /уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әркеті |
Ресурстар |
|
|
2222 |
Мұғалім: Бүгінгі
«Адамгершілік рухани тәрбиенің негізі
» Сергіту сәті “Жылы шеңбер”
ойыны Ойын «Жалғастыр» Қорытынды. Сонымен, балалар әдептілік
үлкенді сыйлау, кішіге қамқорлық жасау кез келген адамның бойында
қалыптасатын ерекше бір қасиет. Жеке басымызды ойлайтын жаман
қасиеттерден аулақ болайық! |
Адамгершілік деген не? Бұл сұраққа жауап беру үшін «Рухани бай адам деген қандай адам, рух деген не?»- сұрақтары төңірегінде ой өрбітемін. Рух – адам бойындағы бір қуат. Ол қуат - адам бойында кездесетін барлық жақсы қасиеттер мен жасайтын барлық игі істердің қайнар көзі. Жаратылыстың барлығы екі қарама - қарсы нәрседен тұрады: ақ - қара, күн - түн, ыстық - суық, жақсы - жаман. Адам бойындағы барлық жақсы қасиеттер рухтан туындайды, ал жаман қасиеттер нәпсінің көрінісі болып табылады. Адам денесі бір болғандықтан, оның ішінде билік үшін үнемі осы екі қуаттың - «рух пен нәпсі» күресі жүріп жатады. Осындай қасиеттерді бар адамға адамгершілігі мол болады. Сахналық көрініс: Бір ана жұқа қалтаға толтырып салынған алмасы бар, аялдамаға жақындай бере сүрініп кетіп, қалтасы жыртылып алмасы шашылып қалады. Аялдамада тұрған топ бала шу етіп күліп жібереді. Оқушыларға сұрақ қойылады: сендер сол балалардың ішінде боласыңдар не істер едіңдер? (оқушылар өз ойын айтады, мұғалім қорытындылайды) 1
оқушы: Үлкен адамға сәлем беру-кіші
адамның міндеті. Кездескен кезде кіші адам үлкен кісіге сәлем
бермей кетсе, ол –әдепсіздік,
көргенсіздік. 4
оқушы: Сыйлап сәлем беремін, Әдептілік ережелері Оқушылар өзінің жаман қасиеттерін түнге, жақсы қасиеттерін күнге салады. |
Адамға ең бірінші білім емес, рухани тәрбие
берілуі керек, тәрбиесіз берілген білім - адамзаттың қас жауы, ол
келешекте оның барлық өміріне апат
әкеледі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адамгершілік тәрбие нің рухани негізі тәрбие сағаты қмжсы
Адамгершілік тәрбие нің рухани негізі тәрбие сағаты қмжсы
Сынып сағаты
Мектеп атауы:
|
Бөлім: |
|
|
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
||
|
Күні: |
|
|
||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Адамгершілік рухани тәрбиенің негізі
» |
|
||
|
Сабақтың мақсаты |
Адамгершілікке, кішіпейілділікке, жаман әдеттерден аулақ болуға үйрету; Адам бойындағы ұнамды, ұнамсыз қылықтарды ажырата отырып, әдеп әліппесін бойына дарыту. «Әдеп», «әдептілік» туралы түсініктерін кеңейту; Адам бойындағы ұнамды, ұнамсыз қылықтарды ажырата отырып, әдеп әліппесін бойына дарыту. «Әдеп», «әдептілік» туралы түсініктерін кеңейту; Оқушыларға адам бойындағы асыл қасиеттерді таныта отырып, адамгершілікке, әдептілікке, қарапайымдылыққа, инабаттылыққа, қайырымдылыққа тәрбиелеу. Оқушылардың бір - біріне деген сыйластық қасиеттерін арттыру, адам бойындағы асыл қасиеттерді бағалай білуге үйрету |
|
||
|
Сабақтың барысы |
|
|||
|
Сабақтың кезең /уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әркеті |
Ресурстар |
|
|
2222 |
Мұғалім: Бүгінгі
«Адамгершілік рухани тәрбиенің негізі
» Сергіту сәті “Жылы шеңбер”
ойыны Ойын «Жалғастыр» Қорытынды. Сонымен, балалар әдептілік
үлкенді сыйлау, кішіге қамқорлық жасау кез келген адамның бойында
қалыптасатын ерекше бір қасиет. Жеке басымызды ойлайтын жаман
қасиеттерден аулақ болайық! |
Адамгершілік деген не? Бұл сұраққа жауап беру үшін «Рухани бай адам деген қандай адам, рух деген не?»- сұрақтары төңірегінде ой өрбітемін. Рух – адам бойындағы бір қуат. Ол қуат - адам бойында кездесетін барлық жақсы қасиеттер мен жасайтын барлық игі істердің қайнар көзі. Жаратылыстың барлығы екі қарама - қарсы нәрседен тұрады: ақ - қара, күн - түн, ыстық - суық, жақсы - жаман. Адам бойындағы барлық жақсы қасиеттер рухтан туындайды, ал жаман қасиеттер нәпсінің көрінісі болып табылады. Адам денесі бір болғандықтан, оның ішінде билік үшін үнемі осы екі қуаттың - «рух пен нәпсі» күресі жүріп жатады. Осындай қасиеттерді бар адамға адамгершілігі мол болады. Сахналық көрініс: Бір ана жұқа қалтаға толтырып салынған алмасы бар, аялдамаға жақындай бере сүрініп кетіп, қалтасы жыртылып алмасы шашылып қалады. Аялдамада тұрған топ бала шу етіп күліп жібереді. Оқушыларға сұрақ қойылады: сендер сол балалардың ішінде боласыңдар не істер едіңдер? (оқушылар өз ойын айтады, мұғалім қорытындылайды) 1
оқушы: Үлкен адамға сәлем беру-кіші
адамның міндеті. Кездескен кезде кіші адам үлкен кісіге сәлем
бермей кетсе, ол –әдепсіздік,
көргенсіздік. 4
оқушы: Сыйлап сәлем беремін, Әдептілік ережелері Оқушылар өзінің жаман қасиеттерін түнге, жақсы қасиеттерін күнге салады. |
Адамға ең бірінші білім емес, рухани тәрбие
берілуі керек, тәрбиесіз берілген білім - адамзаттың қас жауы, ол
келешекте оның барлық өміріне апат
әкеледі. |
|
шағым қалдыра аласыз













