|
Пән: Жаратылыстану |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Адамның дене мүшелері |
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін |
1.2.3.1 адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін атау |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:
Адам денесінің негізгі
бөліктерін атайды |
|
Жетістік критерийлері |
Адам денесінің негізгі мүшелерін атайды. Адам дене мүшелерінің қызметін
сипаттайды |
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика мен терминология: иық, саусақ, білезік, білек, шынтақ, сан, тізе, жіліншік, башпайлар, табан. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Денсаулықты күтуге үйрету |
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика,дене шынықтыру |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|
Бастапқы білім |
Адамның дене мүшелері туралы
алғашқы білімдеріне сүйенеді. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сілтеме |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ширату жаттығуы
(Ұ,Қ) Ойын: Оқушыларға
тапсырманы
|
|
Оқу жоспарынан |
|
Сабақтың ортасы 4 мин 4 мин 8 мин |
1-тапсырма.( Ө.Қ) Адам денесінің негізгі мүшелерін атауларымен сәйкестендіріңіз.
-Суреттегі дене мүшелерін сәйкестендіреді. -Өз денесінің негізгі бөліктерін көрсетеді. -Дене мүшелерінің қызметін сипаттайды
Суретке мұқият қараңыз.Сурет бойынша қолмен орындалатын әрекеттерді айтыңыз.
Аяқтың атқаратын қызметі
қандай? Мысал келтір. -Суретке сүйеніп,қолмен орындалатын әрекеттерді әңгімелейді. -Аяқтың атқаратын қызметіне мысал келтір. Жұптар жұмыстарымен алмасып, өзара бағалау болады. Оқулықпен жұмыс
|
Үлестірме қағаз, маркер Үлестірме қағаз, маркер Суретті плакат |
Қалыптасты-рушы бағалауға арналған тапсырмалар жинағынан Қалыптасты-рушы бағалауға арналған тапсырмалар жинағынан Оқулықтан Оқу жоспарынан |
|
Сабақтың соңы 7 мин 4 мин |
(Т.Қ) Жіктеу тәсілі арқылы топтастырып, пайымдау тапсырмасын беремін. -Егер адамның бір мүшесі жұмыс жасамаса,не болар еді? Қалай ойлайсыңдар? Топта талдайды. |
Ватман, маркерлер, қима қағаздар |
Оқу жоспарынан Өз тәжірибемнен |
|
Саралау – оқушыларға
қалай |
Бағалау –
оқушылардың |
Денсаулық және
қауіпсіздік |
|
|
Оқушыларды деңгейлеріне қарай саралай отырып, тапсырмалар беремін. Саралау жұмысы.(Т) Жіктеу тәсілі арқылы топтастырып, пайымдау тапсырмасын беремін. -Егер адамның бір мүшесі жұмыс жасамаса,не болар еді? Қалай ойлайсыңдар? Топта талдайды. |
Оқу мақсатына жеткен оқушыларға кері байланыс беріліп, «Жетістік пирамидасы» арқылы бағаланады. 5 мин
|
Сабақ барысында әрбір белсенді жаттығуды жасағанда(қол, аяқ,мойын, кеуде)қауіпсіздік ережесін сақтау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адамның дене мүшелері 1кл
Адамның дене мүшелері 1кл
|
Пән: Жаратылыстану |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Адамның дене мүшелері |
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін |
1.2.3.1 адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін атау |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:
Адам денесінің негізгі
бөліктерін атайды |
|
Жетістік критерийлері |
Адам денесінің негізгі мүшелерін атайды. Адам дене мүшелерінің қызметін
сипаттайды |
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика мен терминология: иық, саусақ, білезік, білек, шынтақ, сан, тізе, жіліншік, башпайлар, табан. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Денсаулықты күтуге үйрету |
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика,дене шынықтыру |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|
Бастапқы білім |
Адамның дене мүшелері туралы
алғашқы білімдеріне сүйенеді. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сілтеме |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ширату жаттығуы
(Ұ,Қ) Ойын: Оқушыларға
тапсырманы
|
|
Оқу жоспарынан |
|
Сабақтың ортасы 4 мин 4 мин 8 мин |
1-тапсырма.( Ө.Қ) Адам денесінің негізгі мүшелерін атауларымен сәйкестендіріңіз.
-Суреттегі дене мүшелерін сәйкестендіреді. -Өз денесінің негізгі бөліктерін көрсетеді. -Дене мүшелерінің қызметін сипаттайды
Суретке мұқият қараңыз.Сурет бойынша қолмен орындалатын әрекеттерді айтыңыз.
Аяқтың атқаратын қызметі
қандай? Мысал келтір. -Суретке сүйеніп,қолмен орындалатын әрекеттерді әңгімелейді. -Аяқтың атқаратын қызметіне мысал келтір. Жұптар жұмыстарымен алмасып, өзара бағалау болады. Оқулықпен жұмыс
|
Үлестірме қағаз, маркер Үлестірме қағаз, маркер Суретті плакат |
Қалыптасты-рушы бағалауға арналған тапсырмалар жинағынан Қалыптасты-рушы бағалауға арналған тапсырмалар жинағынан Оқулықтан Оқу жоспарынан |
|
Сабақтың соңы 7 мин 4 мин |
(Т.Қ) Жіктеу тәсілі арқылы топтастырып, пайымдау тапсырмасын беремін. -Егер адамның бір мүшесі жұмыс жасамаса,не болар еді? Қалай ойлайсыңдар? Топта талдайды. |
Ватман, маркерлер, қима қағаздар |
Оқу жоспарынан Өз тәжірибемнен |
|
Саралау – оқушыларға
қалай |
Бағалау –
оқушылардың |
Денсаулық және
қауіпсіздік |
|
|
Оқушыларды деңгейлеріне қарай саралай отырып, тапсырмалар беремін. Саралау жұмысы.(Т) Жіктеу тәсілі арқылы топтастырып, пайымдау тапсырмасын беремін. -Егер адамның бір мүшесі жұмыс жасамаса,не болар еді? Қалай ойлайсыңдар? Топта талдайды. |
Оқу мақсатына жеткен оқушыларға кері байланыс беріліп, «Жетістік пирамидасы» арқылы бағаланады. 5 мин
|
Сабақ барысында әрбір белсенді жаттығуды жасағанда(қол, аяқ,мойын, кеуде)қауіпсіздік ережесін сақтау |
|
шағым қалдыра аласыз

















