Қысқа мерзімді жоспар
Тексерілді:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8- бөлім. Қозғалыс. Биофизика |
Мектеп: №6 Ж. Аймауытов атындағы жалпы коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Бекбаева Гаухар Бекдылдыевна |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Адам қаңқасының құрылысы.Тірек қимыл жүйесінің маңызы мен қызметі. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.6.1 тірек -қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттау. Адам қаңқасын құрайтын сүйектермен таныстыру. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: тірек –қимыл аппараттар жүйесін қамтитын сүйектерді біледі. Оқушылардың басым бөлігі: суретті пайдалана отырып,сүйек түрлерімен танысады және сиппаттап бере алады Кейбір оқушылар: сүйік типтерін түрлеріне қарай салыстыра алады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Берілген тапсырмаларға қорытынды айта алады. Арнайы пәндік лексика мен терминология
Диалог үшін пайдалы дәйекті сөздер Сүйек ...,... арқылы байланысады Омыртқа жотасы ..... ........ жүрек пен өкпені қорғайды.
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тірек –қимыл жүйесін құрайтын сүйек типтерін анықтап ,атайды Сүйектің пішіні мен құрылысы бойынша бөлінуін түсінеді Сүйектердің атқаратын қызметтерін сипаттайды |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
«Мәңгілік ел» идеясының негіздемесіндегі зайырлы қоғам және руханият құндылығына тәрбиелеу. Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген бағытты қолдау. Денсаулық, достық, және айналадағыларға қамқорлық көрсету
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс
|
Дүниетану, химия |
||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Электронды оқулықтар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім
|
8.1.5.4 тері ауруларының алдын алу шараларын түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс әрекет |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-3 мин
5-7 мин
Сабақтың ортасы\ Сабақтың негізгі бөлімі 3 мин
10 мин
2 мин
5 мин
5-7 мин
Сабақтың соңы 2-3 мин
Үй жұмысы |
I.Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгелдеу. 3.Психалогиялық дайындық. Шаттық шеңберге тұрып бір-біріне жылы лебіздерін білдірту. Топқа бөлу. Сағаттық дос стратегиясы оқушыларға сағаттың уақыты көрсетілген суреттер тарқатылады, сол бойынша үш топқа бөлінеді. Әр топ өз топ басшыларын сайлайды.
II .Үй тапсырмасына шолу кезеңі. 1.Тапсырма. «Қомақты қоржын» әдісі. Әр қоржында 5-6 тапсырмадан бар .(Жеке жұмыс) 1.Тест 2.Сұрақ 3.Сөзжұмбақ 4.Ребус 5.Кесте Топ басшылары мүшелерімен бірлесе отырып тапсырмаларды өзара бөлісіп алады .Дескриптор. Бөліп шығару мүшелерін анықтайды Бүйрек,тері құрылысын сипаттайды. Қалыптастырушы бағалау:Өзін-өзі бағалау.
Видеоролик арқылы тақырыпты ашу
2.Тапсырма. «Галереяға саяхат » әдісі . Қаңқа сүйектеріне шолу жасау және салыстыру.(Топпен жұмыс).
Қаңқаларды салыстырады және атап береді Қаңқа бөлімдерін ажырата алады Қалыптастырушы бағалау: «Басбармақ» Сергіту сәті: «Епшіл сүйектер»
3. Тапсырма . «Полиглот» әдісі (Жұппен жұмыс) Оқушылар жұптаса отырып адамның қаңқа сүйектерін қазақ тілі мен ағылшын тілінде айтады.
Дескриптор: Қаңқа сүйектерін екі тілде айта алады Қалыптастырушы бағалау . «Баспалдақ»
4. Тапсырма. «Бумеранг» әдісі бойынша әр топ тақырыпқа қатысты 10 сөз теріп жазады.10 сөзден 1-топ мәтін, 2- топ ән, 3- топ ертегі құрастырады.Оқушылардың шығармашылық жұмыстары бағаланады. Қалыптастырушы бағалау: «Тілек беті» Кері байланыс:
Кері байланыс арқылы оқушылар сабақтағы белсенділіктерін бағалайды,өздерінің қай деңгейде екендігін байқайды.
31 оқу.А) Тест дайындау В).Ребус құрастыру С).Мақал –мәтелдер жаттау |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға Қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қойуды жоспарлап отырсыз? 1.Қабілеті жоғары оқушыға»Кезбе тілші» әдісін қолданам. 2.Мұғалімнің көмегін керек ететін оқушыға «Миға шабуыл» әдісін қолданам |
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Смайликтер «Басбармақ» «Баспалдақ» «Тілек беті» Тілек ағашы
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Оқушыларға жағымды орта әзірлеу, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқу құралдарын тиімді пайдалану.
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік\қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл болу қажет?
|
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адамның тірек -қимыл жүйесі. Қаңқа сүйектерінің маңызы мен қызметі.
Адамның тірек -қимыл жүйесі. Қаңқа сүйектерінің маңызы мен қызметі.
Қысқа мерзімді жоспар
Тексерілді:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8- бөлім. Қозғалыс. Биофизика |
Мектеп: №6 Ж. Аймауытов атындағы жалпы коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Бекбаева Гаухар Бекдылдыевна |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Адам қаңқасының құрылысы.Тірек қимыл жүйесінің маңызы мен қызметі. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.6.1 тірек -қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттау. Адам қаңқасын құрайтын сүйектермен таныстыру. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: тірек –қимыл аппараттар жүйесін қамтитын сүйектерді біледі. Оқушылардың басым бөлігі: суретті пайдалана отырып,сүйек түрлерімен танысады және сиппаттап бере алады Кейбір оқушылар: сүйік типтерін түрлеріне қарай салыстыра алады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Берілген тапсырмаларға қорытынды айта алады. Арнайы пәндік лексика мен терминология
Диалог үшін пайдалы дәйекті сөздер Сүйек ...,... арқылы байланысады Омыртқа жотасы ..... ........ жүрек пен өкпені қорғайды.
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тірек –қимыл жүйесін құрайтын сүйек типтерін анықтап ,атайды Сүйектің пішіні мен құрылысы бойынша бөлінуін түсінеді Сүйектердің атқаратын қызметтерін сипаттайды |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
«Мәңгілік ел» идеясының негіздемесіндегі зайырлы қоғам және руханият құндылығына тәрбиелеу. Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген бағытты қолдау. Денсаулық, достық, және айналадағыларға қамқорлық көрсету
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс
|
Дүниетану, химия |
||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Электронды оқулықтар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім
|
8.1.5.4 тері ауруларының алдын алу шараларын түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс әрекет |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-3 мин
5-7 мин
Сабақтың ортасы\ Сабақтың негізгі бөлімі 3 мин
10 мин
2 мин
5 мин
5-7 мин
Сабақтың соңы 2-3 мин
Үй жұмысы |
I.Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгелдеу. 3.Психалогиялық дайындық. Шаттық шеңберге тұрып бір-біріне жылы лебіздерін білдірту. Топқа бөлу. Сағаттық дос стратегиясы оқушыларға сағаттың уақыты көрсетілген суреттер тарқатылады, сол бойынша үш топқа бөлінеді. Әр топ өз топ басшыларын сайлайды.
II .Үй тапсырмасына шолу кезеңі. 1.Тапсырма. «Қомақты қоржын» әдісі. Әр қоржында 5-6 тапсырмадан бар .(Жеке жұмыс) 1.Тест 2.Сұрақ 3.Сөзжұмбақ 4.Ребус 5.Кесте Топ басшылары мүшелерімен бірлесе отырып тапсырмаларды өзара бөлісіп алады .Дескриптор. Бөліп шығару мүшелерін анықтайды Бүйрек,тері құрылысын сипаттайды. Қалыптастырушы бағалау:Өзін-өзі бағалау.
Видеоролик арқылы тақырыпты ашу
2.Тапсырма. «Галереяға саяхат » әдісі . Қаңқа сүйектеріне шолу жасау және салыстыру.(Топпен жұмыс).
Қаңқаларды салыстырады және атап береді Қаңқа бөлімдерін ажырата алады Қалыптастырушы бағалау: «Басбармақ» Сергіту сәті: «Епшіл сүйектер»
3. Тапсырма . «Полиглот» әдісі (Жұппен жұмыс) Оқушылар жұптаса отырып адамның қаңқа сүйектерін қазақ тілі мен ағылшын тілінде айтады.
Дескриптор: Қаңқа сүйектерін екі тілде айта алады Қалыптастырушы бағалау . «Баспалдақ»
4. Тапсырма. «Бумеранг» әдісі бойынша әр топ тақырыпқа қатысты 10 сөз теріп жазады.10 сөзден 1-топ мәтін, 2- топ ән, 3- топ ертегі құрастырады.Оқушылардың шығармашылық жұмыстары бағаланады. Қалыптастырушы бағалау: «Тілек беті» Кері байланыс:
Кері байланыс арқылы оқушылар сабақтағы белсенділіктерін бағалайды,өздерінің қай деңгейде екендігін байқайды.
31 оқу.А) Тест дайындау В).Ребус құрастыру С).Мақал –мәтелдер жаттау |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға Қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қойуды жоспарлап отырсыз? 1.Қабілеті жоғары оқушыға»Кезбе тілші» әдісін қолданам. 2.Мұғалімнің көмегін керек ететін оқушыға «Миға шабуыл» әдісін қолданам |
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Смайликтер «Басбармақ» «Баспалдақ» «Тілек беті» Тілек ағашы
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Оқушыларға жағымды орта әзірлеу, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқу құралдарын тиімді пайдалану.
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік\қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл болу қажет?
|
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

























