Әдебиеттік оқу
|
Бөлім: |
Уақыт |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Керимбаева Гулзат |
|
|
Күні: |
18.11 2022 жыл |
|
|
Сынып: 3 «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Күзгі уақыт. Күз. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.2.1. қарасөз мәтініндегі көркем ойды түсіну, мәтіннің авторы туралы әңгімелеу, мәтінге сүйеніп, сызбаны толтыру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қарасөз мәтініндегі көркем ойды түсінеді, мәтіннің авторы туралы әңгімелейді, мәтінге сүйеніп, сызбаны толтырады. |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасату. Өткен сабаққа шолу: «Ұяшықты таңда» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау; - Абайдың «Ғылымға көңіл бөлсеңіз» өлеңін жатқа айт. -Абай Құнанбайұлы туралы не білесіңдер? -Жас кезде неге көңіл бөлу керек дейді? -Ғылымға көңіл бөлсеңіз дегенді қалай түсінесіңдер? Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді: -Бұл қай мезгіл? -Күз мезгілі екенін қайдан аңғардыңдар? -Күз туралы не білесіңдер? - Ендеше бүгінгі сабақта күз туралы оқитын боламыз. Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау. Қарасөз мәтініндегі көркем ойды түсіну, мәтіннің авторы туралы әңгімелеу, мәтінге сүйеніп, сызбаны толтыру. |
Психологиялық ахуал қалыптасады Сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау сөздері
|
Күз мезгілінің суреттері |
|
Сабақтың ортасы 3 мин 11 мин 2 мин 1 мин 5 мин 7 мин |
(Ұ.Ж).1-тапсырма. Түсініп оқы. Мақал-мәтелдерге сүйеніп, күз мезгілінің басты белгілерін ата. 1. Нөсер алдында найзағай ойнайды. 2. Жемісі көп ағаштың бұтағы төмен. 3. Көктемде түскен бір дән, Күзде мың дән болады. (Ұ.Ж) Оқылым. 2- тапсырма Міржақып Дулатовтың «Күз» туындысын түсініп оқыңдар. Аудиотаспадан мәтінді тыңдау. Күз Міне, күз келді. Анда-санда таңертең салқын болып қояды. Аспанда бұлттар қаптап, сіркіреп жаңбыр да жауып тұр. Маса, шыбын, құрт-құмырсқа жоқ болып кетті. Құстар жылы жаққа ұша бастады. Қарлығаштар көптен көрінбеді. Аспанда тырналар да тізіліп ұшып барады. Ағаштардың жапырақтары сарғайып түсіп, шөптер де қурап қалған. Егіншілер астығын жинап алыпты.
-Мәтінді жазған кім? Оқулықта берілген мәліметті пайдаланып, автор туралы әңгімеле. Автор туралы түсінік.
Міржақып Дулатов (1885–1935) Қостанай облысы Жангелдин ауда- нында туған. «Оян, қазақ!» деп ұран- дап, халықты оқу-білімге шақыр- ған.
Сергіту сәті. Эмоция
Дәптермен жұмыс.
1-тапсырма. Мәтіннен күзді суреттеген сөздерді тап.
2-тапсырма. Мәтіннен берілген сөздердің синонимін тап. Кейде------ Ғайып болды --------
Топтық жұмыс 1-топ. Мәтіннің авторы туралы кластер құрастыр. 2 топ.«Күз» тақырыбына өлең құрастыр. 3 топ. Мәтінге сүйеніп, сызбаны толтыр. 4 топ. Күз мезгілінің суретін сал. |
- Мәтінді оқиды. - Күз мезгілі туралы әңгімелейді. - Авторы туралы әңгімелейді.
Мәтіннен күзді суреттеген сөздерді табады. Мәтіннен берілген сөздердің синонимін табады. Күз мезгілінің суретін салады Мәтінге сүйеніп, сызбаны толтырады Мәтіннің авторы туралы кластер құрастырады «Күз» тақырыбына өлең құрастырыңдар |
Дескриптор: -Мақалды түсініп оқиды. 1 балл -Мақал – мәтелдерге сүйеніп, күз мезгілінің басты белгілерін атайды. 1 балл -Тапқан сөздердің мағынасын ашады. 1 балл Дескриптор: -Мәтінді түсініп оқиды. 1 балл -Мәтіннің мазмұнын айтады. 1 балл -Мәтін бойынша сұрақ құрастырады 1 балл 1 балл
Дескрипторы: Мәтіннен күзді суреттеген сөздерді табады. Мәтіннен берілген сөздердің синонимін табады. 2 балл ҚБ: Басбармақ арқылы бір-бірін бағалау |
Оқулық, оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «3 қадам». Оқу тапсырмасы: 80-бетті оқу, «Күзгі дала» тақырыбына эссе жазу. (20-30 сөз) |
Сабаққа кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиет ашық сабақ 3 сынып
Әдебиет ашық сабақ 3 сынып
Әдебиеттік оқу
|
Бөлім: |
Уақыт |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Керимбаева Гулзат |
|
|
Күні: |
18.11 2022 жыл |
|
|
Сынып: 3 «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Күзгі уақыт. Күз. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.2.1. қарасөз мәтініндегі көркем ойды түсіну, мәтіннің авторы туралы әңгімелеу, мәтінге сүйеніп, сызбаны толтыру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қарасөз мәтініндегі көркем ойды түсінеді, мәтіннің авторы туралы әңгімелейді, мәтінге сүйеніп, сызбаны толтырады. |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасату. Өткен сабаққа шолу: «Ұяшықты таңда» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау; - Абайдың «Ғылымға көңіл бөлсеңіз» өлеңін жатқа айт. -Абай Құнанбайұлы туралы не білесіңдер? -Жас кезде неге көңіл бөлу керек дейді? -Ғылымға көңіл бөлсеңіз дегенді қалай түсінесіңдер? Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді: -Бұл қай мезгіл? -Күз мезгілі екенін қайдан аңғардыңдар? -Күз туралы не білесіңдер? - Ендеше бүгінгі сабақта күз туралы оқитын боламыз. Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау. Қарасөз мәтініндегі көркем ойды түсіну, мәтіннің авторы туралы әңгімелеу, мәтінге сүйеніп, сызбаны толтыру. |
Психологиялық ахуал қалыптасады Сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау сөздері
|
Күз мезгілінің суреттері |
|
Сабақтың ортасы 3 мин 11 мин 2 мин 1 мин 5 мин 7 мин |
(Ұ.Ж).1-тапсырма. Түсініп оқы. Мақал-мәтелдерге сүйеніп, күз мезгілінің басты белгілерін ата. 1. Нөсер алдында найзағай ойнайды. 2. Жемісі көп ағаштың бұтағы төмен. 3. Көктемде түскен бір дән, Күзде мың дән болады. (Ұ.Ж) Оқылым. 2- тапсырма Міржақып Дулатовтың «Күз» туындысын түсініп оқыңдар. Аудиотаспадан мәтінді тыңдау. Күз Міне, күз келді. Анда-санда таңертең салқын болып қояды. Аспанда бұлттар қаптап, сіркіреп жаңбыр да жауып тұр. Маса, шыбын, құрт-құмырсқа жоқ болып кетті. Құстар жылы жаққа ұша бастады. Қарлығаштар көптен көрінбеді. Аспанда тырналар да тізіліп ұшып барады. Ағаштардың жапырақтары сарғайып түсіп, шөптер де қурап қалған. Егіншілер астығын жинап алыпты.
-Мәтінді жазған кім? Оқулықта берілген мәліметті пайдаланып, автор туралы әңгімеле. Автор туралы түсінік.
Міржақып Дулатов (1885–1935) Қостанай облысы Жангелдин ауда- нында туған. «Оян, қазақ!» деп ұран- дап, халықты оқу-білімге шақыр- ған.
Сергіту сәті. Эмоция
Дәптермен жұмыс.
1-тапсырма. Мәтіннен күзді суреттеген сөздерді тап.
2-тапсырма. Мәтіннен берілген сөздердің синонимін тап. Кейде------ Ғайып болды --------
Топтық жұмыс 1-топ. Мәтіннің авторы туралы кластер құрастыр. 2 топ.«Күз» тақырыбына өлең құрастыр. 3 топ. Мәтінге сүйеніп, сызбаны толтыр. 4 топ. Күз мезгілінің суретін сал. |
- Мәтінді оқиды. - Күз мезгілі туралы әңгімелейді. - Авторы туралы әңгімелейді.
Мәтіннен күзді суреттеген сөздерді табады. Мәтіннен берілген сөздердің синонимін табады. Күз мезгілінің суретін салады Мәтінге сүйеніп, сызбаны толтырады Мәтіннің авторы туралы кластер құрастырады «Күз» тақырыбына өлең құрастырыңдар |
Дескриптор: -Мақалды түсініп оқиды. 1 балл -Мақал – мәтелдерге сүйеніп, күз мезгілінің басты белгілерін атайды. 1 балл -Тапқан сөздердің мағынасын ашады. 1 балл Дескриптор: -Мәтінді түсініп оқиды. 1 балл -Мәтіннің мазмұнын айтады. 1 балл -Мәтін бойынша сұрақ құрастырады 1 балл 1 балл
Дескрипторы: Мәтіннен күзді суреттеген сөздерді табады. Мәтіннен берілген сөздердің синонимін табады. 2 балл ҚБ: Басбармақ арқылы бір-бірін бағалау |
Оқулық, оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «3 қадам». Оқу тапсырмасы: 80-бетті оқу, «Күзгі дала» тақырыбына эссе жазу. (20-30 сөз) |
Сабаққа кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады |
|
шағым қалдыра аласыз















