1-тапсырма. Шалғымен шөп шабу
Күбі пісу.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу
Әдебиеттік оқу
|
Бөлімі |
Мәдени мұра |
||||||||||||
|
Бөлімше: |
1.4 Тыңдарманның назарын аударту |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Түзелбаева.А |
||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||
|
Сынып: |
4 |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№29 –сабақ.Шеберлер еліне саяхат.Оюлар |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу 4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасау
|
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы негізгі ойды анықтайды, автордың ойын мәтін деректерінен келтіріп дәлелдейді Сөйлеу барысында фотосуреттер қолданып, презентация жасайды.
|
||||||||||||
|
Ойлау |
Білу және түсіну,қолдану,жинақтау,бағалау |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|
|
|
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5-мин
|
Ширату жаттығуы. «Пазылдар стартері» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрап жаңа сабаққа кірісеміз, топқа бөлінеміз. Жасырылған суреттер: Бесік, Киіз, Ер тұрман. Суреттер туралы не айтуға болады. Үй тапсырмасын пысықтау бесік жырын айту арқылы. Басқа суреттерге қарап лйланып бүгінгі сабақтың тақырыбын тұжырымдап көреміз. Бүгінгі абақ мақсатын айқындау
|
Бесік жырын айтады
|
Бесік жырын айтады. Тамаша! Өте жақсы! Жарайсың
|
Музыка әуені. Суреттер:Бесік,ер-тұрман,киіз. |
|||||||||
|
8-мин
|
.Жаңа сабақ. 1-тапсырма. ОД:түсіну. «Мимика» ойыны арқылы әрекет түрлерін қимылмен көрсету 1)Шалғымен шөп шабу 2)Ұршық иіру 3)Жүн түту,жүн сабау. 4)Шәлі тоқу, бидай түю 5)Күбі пісу,шалма тастау Видеоролик көрсету.Жабық сұрақтарға жауап береді. Осы кәсіптің қайсысын қазір пайдаға жаратуға болады? Қайсы кәсіпті пайдалануға болады? Дескриптор:Ұлттық кәсіптің пайдасын айтады-1
1-сұраққа жауап береді-1 2-сұраққа жауап береді-1 |
Мимика ойыны арқылы әрекеттерді көрсетіп, пайдасын анықтайды
|
Бағалау критерийі:Ұлтттық кәсіп түрлерін анықтайды.
|
Видеоролик
Оқулық
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы
10-мин
|
2-тапсырма. ОД: түсіну,қолдану. Зерттеп оқу әдісі жұппен орындалады.Өлеңді негізгі ойды анықтай отырып оқиды.(ЖЖ) А)Өлеңді мәнерлеп оқи отырып сұраққа жауап беру. Б)Ашық тапсырма: Өлеңді оқып отырып ақынның негізгі ойын түсіндің бе? ЕБҚ: (Аутизм- әлеуметтік өзара әрекеттестік, тілді меңгеру және бірқатар эмоционалдық, танымдық, қимыл-қозғалыс және сенсорлық қабілеттергебайланысты проблемаларды, содай-ақ осы қабілеттердің кеш дамуын қамтитын дамудың кешенді бұзылуы) Кестеде берілген мәліметтерді толықтырады. Дискриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды-1 Өлеңнен автордың негізгі ойын түсіндіреді-1 (Басқада жанама жауаптар қабылданады) 3-тапсырма.ОД: қолдану,жинақтау. «Жарнамалау» әдісі арқылы видеодан көрген, оқулықтан оқыған кез-келген ұлттық заттың сызбасын немесе суретін салып жарнамалау. 2-топ 2-түрлі затты жарнамалайды. (Функционалдық сауаттылық; сөйлеу механизімнің дамуы,өмірде қолдануаға болатын тұстарын айту)
|
Өлеңді мәнерлеп оқып, автордың ойын анықтап түсіндіреді
Ұлттық бұйымның суретін немесе сызбасын сызып өз өнімін жарнамалайды
|
Бағалау критерийі: Автордың ойын анықтайды.
Бағалау критерийі: Ұлттық бұйымды жарнамалауды меңгереді |
Сурттерер ,постер.маркер |
|||||||||
|
14-мин
|
ЕБҚ: Сәйкестендіру тапсырмасы беріледі.Осыны толтыру арқылы заманауи жиһаздармен салыстырады
Дескриптор: Керекті сызбаны немесе суретті салады-1 Презентацияны жарнамалайды1
|
|
|
кесте
|
|||||||||
|
|
Дескриптор: Керекті сызбаны сызады -1 Сызба бойынша өнімін жарнамалайды-1 (Басқада жанама жауаптар қабылданады) |
|
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 5-мин
Кері байланыс 2-мин Үй тапсырмасы 1-мин |
4-тапсырма. ОД: бағалау«Өрмекші торы» әдісі арқылы ұлттық кәсіп туралы әрбір оқушы бір сөйлем айтып өз ойларымен сабақты қорытындылайды. Дискриптор: Ұлттық кәсіп ұлтымыздың қазынасы-1 Ұлттық кәсібімізді-ұлттық брендке айналдырайық-1
Өлеңнін ұнаған шумағын жаттап ал |
. Ойларын айтып, жіпті бір-біріне береді
Өз ойын стикерге жазып табыс ағашына жапсырады Үй тапсырмасын күнделікке жазады |
Бағалау критерийі: Бір-бір қорытынды ой айтып, ұлттық құндылықтар ды бағалай алады.
Жарайсың!Керемет ! Сен мықтысың сөздерімен бір-бірін бағалайды !
|
Стикер |
|||||||||
1-тапсырма. Шалғымен шөп шабу
Күбі пісу.
шағым қалдыра аласыз














