|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлім: |
V. Табиғат құбылыстары |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Л.Бектасова |
||||
|
Күні: |
15.01.2025ж |
||||
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№52 Көлеңкелер еліндегі оқиға |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасау 4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-сөйлеу барысында иллюстрацияны қолдана алады; --сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасай алады. |
||||
|
Құндылықты дарыту |
Топтық, жұптық жұмыстарды орындау барысында ынтымақтастық орта қалыптастыру. Адамгершілік, алған білімді қолдана білу, еңбек сүйгіштік қасиеттерді насихаттау |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 10 мин |
І.Психологиялық дайындық Күлімдеп күн бүгін, (қолын көтеріп, суретті нұсқайды) Қарады маған да. (қолын кеудесіне қояды) Күлімдеп күн бүгін, (қолын көтеріп, суретті нұсқайды) Қарайды саған да. (қасындағы оқушыны нұсқайды) Сәлем деймін достарға, Сәлем барша ұстазға! Тату болып халықтар, Аман болсын балалар! ІІ. Алдыңғы білімді еске түсіру. Құралай мәтінін оқып, мазмұнын айтады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. |
Оқушылар жаттығу жасай отырып, жаттығу жасайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Слайд 1 |
|
|
Ортасы 25 мин |
Жаңа сабақ Алтын арайлы күн ұясынан қызара қонып,төмендеп барады. 1-тапсырма. Топпен жұмыс Сурет бойынша өз ойыңнан ертегілік оқиға құрап, әңгімеле. Кейіпкерлерге ат ойлап тап. Баяғыда Ақшахан атты бай болыпты.Оның есігінің алдында үлкен ағашы бар екен.Ол сол ағаштың кө- леңкесіне демалып жүреді екен.Бір күні байдың үйінің қасынан өтіп бара жатқан Асан атты кедей сол көлеңкеде демалыпты.Оны көріп қойғвн бай қатты ашуланады.Асан байдан көлеңкені сатуды сұрайды Бай қуана келіседі.Асан ол жерде күнде демалатын болыпты.Ақшахан кедейді көрген сайын көлеңкені сатып жебергеніне қатты өкініпті. Оқулықпен жұмыс -Ертегіні түсініп оқиды. -Жаңа сөздің мағынасын анықтайды Ертегіні түсініп оқиды. 2-тапсырма. Ертегі мазмұнын өзің құраған ертегімен салыстыр Екі ертегінің мазмұны жағынан ұқсастығы бар.Екеуіде сараң бай туралы. 3-тапсырма. Қандай ұқсастықтар болды? Ұқсастықтары: сараң бай туралы жазылған. 4-тапсырма. Сен құраған ертегіде көлеңке сату туралы ой болды ма? Мен құраған ертегіде көлеңке сату туралы ой болды. 6-тапсырма Саған ертегінің осылай аяқталғаны ұнады ма? Маған ертегінің осылай аяқталғаны қатты ұнады.Себебі ертегі байдың сараң екендігін ашып тұр. 7. тапсырма. Шығарманың құрылымын түсіндір.
Мұғалімнің көмегімен орындайды. 8-тапсырма.Топтық жұмыс Қазіргі кезде нені сатуға болады? Қазіргі кезде жаңа ойды (идея) сатуға болады.
|
Топпен тапсырманы орындайды. Мәтінді түсініп оқиды. Тапсырмаларды орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Шығарманың құрылымын түсіндіреді. Топпен тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: - Сурет бойынша өз ойыңнан ертегілік оқиға құрап, әңгімелейді-1б -Кейіпкерлерге ат ойлап табады-1б -мәтінді түсініп оқиды-1б Дескриптор: - Ертегі мазмұнын өзің құраған ертегімен салыстырады-1б -ұқсастығын табады-1б Дескриптор: - Сен құраған ертегіде көлеңке сату туралы қандай ой болғанын айтады-1б Дескриптор: -Оқиғаның басталуын айтады-1б -Дамуын анықтайды-1б -Шиеленісуі мен шарықтау шегін айтады-1б -шешімін айтады-1б |
Слайд 2
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
|
|
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту. «Еркін микрофон» әдісі арқылы бекіту. Үйге тапсырма. Сараң бай осыдан кейін қандай қорытынды шығаруы мүмкін? Рефлексия
Үй тапсырмасы: «Венн диаграммасы» арқылы шаруа мен байды салыстыр.
Бағалау |
Бүгінгі сабақта алған білімдері бойынша рефлексия жасайды. |
Оқушылар 1-10 балдық жүйеен бағаланады. |
Слайд 6 Слайд 7 |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу.52 сабақ.Кқлеңкелер еліндегі оқиға.4 сынып
Әдебиеттік оқу.52 сабақ.Кқлеңкелер еліндегі оқиға.4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлім: |
V. Табиғат құбылыстары |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Л.Бектасова |
||||
|
Күні: |
15.01.2025ж |
||||
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№52 Көлеңкелер еліндегі оқиға |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасау 4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-сөйлеу барысында иллюстрацияны қолдана алады; --сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасай алады. |
||||
|
Құндылықты дарыту |
Топтық, жұптық жұмыстарды орындау барысында ынтымақтастық орта қалыптастыру. Адамгершілік, алған білімді қолдана білу, еңбек сүйгіштік қасиеттерді насихаттау |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 10 мин |
І.Психологиялық дайындық Күлімдеп күн бүгін, (қолын көтеріп, суретті нұсқайды) Қарады маған да. (қолын кеудесіне қояды) Күлімдеп күн бүгін, (қолын көтеріп, суретті нұсқайды) Қарайды саған да. (қасындағы оқушыны нұсқайды) Сәлем деймін достарға, Сәлем барша ұстазға! Тату болып халықтар, Аман болсын балалар! ІІ. Алдыңғы білімді еске түсіру. Құралай мәтінін оқып, мазмұнын айтады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. |
Оқушылар жаттығу жасай отырып, жаттығу жасайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Слайд 1 |
|
|
Ортасы 25 мин |
Жаңа сабақ Алтын арайлы күн ұясынан қызара қонып,төмендеп барады. 1-тапсырма. Топпен жұмыс Сурет бойынша өз ойыңнан ертегілік оқиға құрап, әңгімеле. Кейіпкерлерге ат ойлап тап. Баяғыда Ақшахан атты бай болыпты.Оның есігінің алдында үлкен ағашы бар екен.Ол сол ағаштың кө- леңкесіне демалып жүреді екен.Бір күні байдың үйінің қасынан өтіп бара жатқан Асан атты кедей сол көлеңкеде демалыпты.Оны көріп қойғвн бай қатты ашуланады.Асан байдан көлеңкені сатуды сұрайды Бай қуана келіседі.Асан ол жерде күнде демалатын болыпты.Ақшахан кедейді көрген сайын көлеңкені сатып жебергеніне қатты өкініпті. Оқулықпен жұмыс -Ертегіні түсініп оқиды. -Жаңа сөздің мағынасын анықтайды Ертегіні түсініп оқиды. 2-тапсырма. Ертегі мазмұнын өзің құраған ертегімен салыстыр Екі ертегінің мазмұны жағынан ұқсастығы бар.Екеуіде сараң бай туралы. 3-тапсырма. Қандай ұқсастықтар болды? Ұқсастықтары: сараң бай туралы жазылған. 4-тапсырма. Сен құраған ертегіде көлеңке сату туралы ой болды ма? Мен құраған ертегіде көлеңке сату туралы ой болды. 6-тапсырма Саған ертегінің осылай аяқталғаны ұнады ма? Маған ертегінің осылай аяқталғаны қатты ұнады.Себебі ертегі байдың сараң екендігін ашып тұр. 7. тапсырма. Шығарманың құрылымын түсіндір.
Мұғалімнің көмегімен орындайды. 8-тапсырма.Топтық жұмыс Қазіргі кезде нені сатуға болады? Қазіргі кезде жаңа ойды (идея) сатуға болады.
|
Топпен тапсырманы орындайды. Мәтінді түсініп оқиды. Тапсырмаларды орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Шығарманың құрылымын түсіндіреді. Топпен тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: - Сурет бойынша өз ойыңнан ертегілік оқиға құрап, әңгімелейді-1б -Кейіпкерлерге ат ойлап табады-1б -мәтінді түсініп оқиды-1б Дескриптор: - Ертегі мазмұнын өзің құраған ертегімен салыстырады-1б -ұқсастығын табады-1б Дескриптор: - Сен құраған ертегіде көлеңке сату туралы қандай ой болғанын айтады-1б Дескриптор: -Оқиғаның басталуын айтады-1б -Дамуын анықтайды-1б -Шиеленісуі мен шарықтау шегін айтады-1б -шешімін айтады-1б |
Слайд 2
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
|
|
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту. «Еркін микрофон» әдісі арқылы бекіту. Үйге тапсырма. Сараң бай осыдан кейін қандай қорытынды шығаруы мүмкін? Рефлексия
Үй тапсырмасы: «Венн диаграммасы» арқылы шаруа мен байды салыстыр.
Бағалау |
Бүгінгі сабақта алған білімдері бойынша рефлексия жасайды. |
Оқушылар 1-10 балдық жүйеен бағаланады. |
Слайд 6 Слайд 7 |
|
шағым қалдыра аласыз

















