Орта білім беру ұйымдарының педагогіне Әдебиеттік оқу пәніне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып: «Қоршаған ортаны қорғау» |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспаған саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
77-сабақ «Өзіңді тексер!» ( Әдебиеттік оқу. 2-бөлім. Оқулық 140-141 бет Алматы «Атамұра» баспасы, 2018ж. ) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.2.1 шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
|
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ: Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Психологиялық ахуал орнату. «Мен күлгенді ұнатамын» тренингі. Шарты: Әр оқушы айнаға қарап, күліп, өз-өздеріне көтеріңкі көңіл-күй сыйлайды. |
Оқушылар тренингке белсене араласады. |
ҚБ: Керемет! |
|
||
|
Сабақтың басы 5 минут
Сабақтың ортасы Жаңа білім 35 минут
|
-Балалар, қоршаған ортаны қорғау дегенді қалай түсінесіңдер? Топтастырып көріңіз.
-Олай болса,бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Өзіңді тексер» Сабақтың мақсатын түсіндіремін. Жаңаны ұғындыру. Саралау: Мазмұн арқылы саралау
ЕБҚ оқушы мұғалімнің жетелеуші сұрақтарына жуап бере отырып, орындайды. Саралау: жеке қолдау
3-тапсырма.
ЕБҚ оқушы мұғалімнің көмегімен орындайды. |
Оқушылар сұрақтарға ойлана отырып жауап береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Оқушылар тапсырманы дескрипторға сүйене отырып, орындайды |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады.
Дескриптор -мәтіннің негізгі ойын біледі; -ойын жүйелі жеткізеді ФБ-2 балл Дескриптор -кейіпкерлерді жұбымен сәйкестендіреді ФБ-2 балл Дескриптор -«Дуадақ» мәтінінің кейіпкерлерін біледі; -«Құм мінезі» мәтінінң кейіпкерлерін біледі; - «Қызыл кітап» мәтінінің кейіпкерлерін біледі ФБ-3 балл Дескриптор -тақырыбын біледі; -эпитетті біледі; -теңеуді біледі ФБ-3 балл Дескриптор -үзіндіні оқиды; -сұрақтың орнына қойылатын сөзді біледі ФБ-2 балл Дескриптор -кезек күттірмейтін мәселені біледі ФБ-1 балл Дескриптор -бірінші автор туралы біледі; -екінші автор туралы біледі ФБ-2 балл Дескриптор -негізгі ойға постер құрайды; -постерге лайық сурет не сөз дайындайды ФБ-2 балл |
Ақпарат
Презентация Оқулық 140-141 беттер дәптер
|
||
|
Соңы Үйге тапсырма 1 минут |
Оқулықтан 8-9 тапсырманы орындаңыз. |
|
|
|
||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Рефлексия 3 минут |
Рефлексия «3-2-1» Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Қиындық келтірген 2 мәселе; Сабақта ұнаған 1 аспект |
Оқушылар аталған әдіс бойынша рефлексия жасайды |
Қ.Б. Тамаша! |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу 77 сабақ 4 сынып
Әдебиеттік оқу 77 сабақ 4 сынып
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне Әдебиеттік оқу пәніне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып: «Қоршаған ортаны қорғау» |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспаған саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
77-сабақ «Өзіңді тексер!» ( Әдебиеттік оқу. 2-бөлім. Оқулық 140-141 бет Алматы «Атамұра» баспасы, 2018ж. ) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.2.1 шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
|
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ: Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Психологиялық ахуал орнату. «Мен күлгенді ұнатамын» тренингі. Шарты: Әр оқушы айнаға қарап, күліп, өз-өздеріне көтеріңкі көңіл-күй сыйлайды. |
Оқушылар тренингке белсене араласады. |
ҚБ: Керемет! |
|
||
|
Сабақтың басы 5 минут
Сабақтың ортасы Жаңа білім 35 минут
|
-Балалар, қоршаған ортаны қорғау дегенді қалай түсінесіңдер? Топтастырып көріңіз.
-Олай болса,бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Өзіңді тексер» Сабақтың мақсатын түсіндіремін. Жаңаны ұғындыру. Саралау: Мазмұн арқылы саралау
ЕБҚ оқушы мұғалімнің жетелеуші сұрақтарына жуап бере отырып, орындайды. Саралау: жеке қолдау
3-тапсырма.
ЕБҚ оқушы мұғалімнің көмегімен орындайды. |
Оқушылар сұрақтарға ойлана отырып жауап береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Оқушылар тапсырманы дескрипторға сүйене отырып, орындайды |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады.
Дескриптор -мәтіннің негізгі ойын біледі; -ойын жүйелі жеткізеді ФБ-2 балл Дескриптор -кейіпкерлерді жұбымен сәйкестендіреді ФБ-2 балл Дескриптор -«Дуадақ» мәтінінің кейіпкерлерін біледі; -«Құм мінезі» мәтінінң кейіпкерлерін біледі; - «Қызыл кітап» мәтінінің кейіпкерлерін біледі ФБ-3 балл Дескриптор -тақырыбын біледі; -эпитетті біледі; -теңеуді біледі ФБ-3 балл Дескриптор -үзіндіні оқиды; -сұрақтың орнына қойылатын сөзді біледі ФБ-2 балл Дескриптор -кезек күттірмейтін мәселені біледі ФБ-1 балл Дескриптор -бірінші автор туралы біледі; -екінші автор туралы біледі ФБ-2 балл Дескриптор -негізгі ойға постер құрайды; -постерге лайық сурет не сөз дайындайды ФБ-2 балл |
Ақпарат
Презентация Оқулық 140-141 беттер дәптер
|
||
|
Соңы Үйге тапсырма 1 минут |
Оқулықтан 8-9 тапсырманы орындаңыз. |
|
|
|
||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Рефлексия 3 минут |
Рефлексия «3-2-1» Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Қиындық келтірген 2 мәселе; Сабақта ұнаған 1 аспект |
Оқушылар аталған әдіс бойынша рефлексия жасайды |
Қ.Б. Тамаша! |
|
||
шағым қалдыра аласыз
























