|
Пән: Әдебиеттік оқу Бөлім:Уақыт Күні: Сынып: 3 «Б» |
Мектеп: №4 ЖББОМ Мұғалімнің аты-жөні: Абдисаматова К.Т Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
№34 сабақ Түскі тамақ-күшті тамақ |
|||||
|
Оқу мақсаты |
3.2.3.1 шығарманың тақырыбы мен ондағы негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін,сөйлемді табу. |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын,бөліктерін табады. Көптеген оқушылар: негізгі ойды анықтайды. Кейбір оқушылар: шығармадағы негізгі ойды білдіріп тұрған бөлікті тауып анықтайды. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Тірек сөздер |
Оқушылар: Түскі тамақ туралы өз ойын айта алады.Өзінің түскі асын,оның құрамы туралы жаза алады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: Таңғы ас,түскі тамақ,кешкі ас Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: -Неліктен түскі ас тартымды? - Адамның ас қорыту мүшелері ұйқысынан оянып,тамақты қабылдауға дайын болады. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Бұл сабақ академиялық адалдық, ұйымшылдық және топта жұмыс істеу, жауапкершілік және көшбасшылық құндылықтарын дамытуға бағыталған. Құндылықтарды қалыптастыру топта жұмыс істеу ережелерін орнату, қабілеті төменірек оқушыларға қолдау көрсету арқылы жүзеге асырылады |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сурет бойынша мәтін құрастырып жазу барысында қазақ тілі пәнімен байланыс пайда болады. Астың құрамын анықтауда дүниетану пәнімен байланыс пайда болады. |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерселсенді тақта |
|||||
|
Алдыңғы білімді игерулері |
М.Иманжанов «Қысқа кеш».Өлең жанрының ерекшелігін анықтайды, ұйқасқа құрылатынын біледі. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 0-2 |
Ширату тапсырмасы. Күндей жылы бол! Алмадай тәтті бол! Доптай көңілді бол! Айнадай жарық бол! «Ыстық картоп» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау Сабақ тақырыбы және оқу мақсаттарымен таныстыру Оқушылармен бағалау критерийін құрастыру немесе таныстыру |
Қимыл жаттығулары |
||||
|
Сабақтың ортасы 3-7
7-19
20-24
25-29
35-37 |
Саралау: қабілеті төмен оқушылар мен қабілеті жоғары оқушылар бірлесе жұмыс жасап, өз идеяларын айтуға үйренеді. (Б) «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау Суретпен жұмыс 2- тапсырма Мәтінді тыңда «Түскі ас» Қолдану.Топтық жұмыс -Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айт.Әр тағам түріне қатысты үш сөз ата. Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін,сөйлемді таба алады. (Б) «Бағдаршам» әдісі арқылы бағаланады 3-тапсырма Ақын сұрағына жауап беріп көр.Түскі асқа не қалайсың?Бір-біріңе пікір білдір.(жұппен орындалады) Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтижелер күтіледі. Мәтін құрастыруда кейбір жұптарға мұғалім қолдау көрсетеді. (Б) оқушылар бірін – бірі смайлик арқылы бағалайды. 4 - тапсырма Берілген суреттердің көмегімен «Түскі ас» тақырыбында әңгіме құра. Саралау. Тапсырма бойынша жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілеті төмен оқушы мен қабілеті жоғары оқушылар жұптасады. (Б) «Отшашу» әдісі арқылы бағалау 5-тапсырма (дәптермен жұмыс) Өлеңдегі негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тауып,дәптеріңе жазып ал. Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілеті төмен оқушылар қабілеті жоғары оқушылармен бірге жұмыс жасап, ақпаратты іздеуге немесе өз идеяларын айтуға үйренеді. (Б) «Отшашу» әдісі арқылы бағалау |
Оқулық,кеспе қағаздар Қосалқы тапсырмаға арналған парақтар Жұптарға арналған бағалау парағы
|
||||
|
Сабақтың соңы 38-40 |
«2жұлдыз,1тілек» кері байланысын пайдалануына болады. Тақтаға әр оқушы мұғалім таратқан түрлі-түсті жұлдызшаларға сабақ туралы ойларын жазып, оқып, іледі. |
Әр түсті жұлдызшалардың суреті |
||||
|
Саралау
Төмендегі саралау тапсырмаларын сынып оқушыларының қажеттілігіне қарай мұғалім өз өзертіп отыруы қажет. |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Саралау: қабілеті төмен оқушылар мен қабілеті жоғары оқушылар бірлесе жұмыс жасап, өз идеяларын айтуға үйренеді. Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін,сөйлемді таба алады. Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтижелер күтіледі. Мәтін құрастыруда кейбір жұптарға мұғалім қолдау көрсетеді. Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілеті төмен оқушылар қабілеті жоғары оқушылармен бірге жұмыс жасап, ақпаратты іздеуге немесе өз идеяларын айтуға үйренеді. |
(Б) «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау (Б) «Бағдаршам» әдісі арқылы бағаланады
(Б) оқушылар бірін – бірі смайлик арқылы бағалайды.
(Б) «Отшашу» әдісі арқылы бағалау |
Демалыс кезіндегі қауіпсіздікті сақтау, өз заттарына ұқыптылықпен қарау. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, к\ елесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
әдебиеттік оқу "Түскі тамақ-күшті тамақ"
әдебиеттік оқу "Түскі тамақ-күшті тамақ"
|
Пән: Әдебиеттік оқу Бөлім:Уақыт Күні: Сынып: 3 «Б» |
Мектеп: №4 ЖББОМ Мұғалімнің аты-жөні: Абдисаматова К.Т Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
№34 сабақ Түскі тамақ-күшті тамақ |
|||||
|
Оқу мақсаты |
3.2.3.1 шығарманың тақырыбы мен ондағы негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін,сөйлемді табу. |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын,бөліктерін табады. Көптеген оқушылар: негізгі ойды анықтайды. Кейбір оқушылар: шығармадағы негізгі ойды білдіріп тұрған бөлікті тауып анықтайды. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Тірек сөздер |
Оқушылар: Түскі тамақ туралы өз ойын айта алады.Өзінің түскі асын,оның құрамы туралы жаза алады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: Таңғы ас,түскі тамақ,кешкі ас Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: -Неліктен түскі ас тартымды? - Адамның ас қорыту мүшелері ұйқысынан оянып,тамақты қабылдауға дайын болады. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Бұл сабақ академиялық адалдық, ұйымшылдық және топта жұмыс істеу, жауапкершілік және көшбасшылық құндылықтарын дамытуға бағыталған. Құндылықтарды қалыптастыру топта жұмыс істеу ережелерін орнату, қабілеті төменірек оқушыларға қолдау көрсету арқылы жүзеге асырылады |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сурет бойынша мәтін құрастырып жазу барысында қазақ тілі пәнімен байланыс пайда болады. Астың құрамын анықтауда дүниетану пәнімен байланыс пайда болады. |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерселсенді тақта |
|||||
|
Алдыңғы білімді игерулері |
М.Иманжанов «Қысқа кеш».Өлең жанрының ерекшелігін анықтайды, ұйқасқа құрылатынын біледі. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 0-2 |
Ширату тапсырмасы. Күндей жылы бол! Алмадай тәтті бол! Доптай көңілді бол! Айнадай жарық бол! «Ыстық картоп» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау Сабақ тақырыбы және оқу мақсаттарымен таныстыру Оқушылармен бағалау критерийін құрастыру немесе таныстыру |
Қимыл жаттығулары |
||||
|
Сабақтың ортасы 3-7
7-19
20-24
25-29
35-37 |
Саралау: қабілеті төмен оқушылар мен қабілеті жоғары оқушылар бірлесе жұмыс жасап, өз идеяларын айтуға үйренеді. (Б) «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау Суретпен жұмыс 2- тапсырма Мәтінді тыңда «Түскі ас» Қолдану.Топтық жұмыс -Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айт.Әр тағам түріне қатысты үш сөз ата. Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін,сөйлемді таба алады. (Б) «Бағдаршам» әдісі арқылы бағаланады 3-тапсырма Ақын сұрағына жауап беріп көр.Түскі асқа не қалайсың?Бір-біріңе пікір білдір.(жұппен орындалады) Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтижелер күтіледі. Мәтін құрастыруда кейбір жұптарға мұғалім қолдау көрсетеді. (Б) оқушылар бірін – бірі смайлик арқылы бағалайды. 4 - тапсырма Берілген суреттердің көмегімен «Түскі ас» тақырыбында әңгіме құра. Саралау. Тапсырма бойынша жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілеті төмен оқушы мен қабілеті жоғары оқушылар жұптасады. (Б) «Отшашу» әдісі арқылы бағалау 5-тапсырма (дәптермен жұмыс) Өлеңдегі негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тауып,дәптеріңе жазып ал. Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілеті төмен оқушылар қабілеті жоғары оқушылармен бірге жұмыс жасап, ақпаратты іздеуге немесе өз идеяларын айтуға үйренеді. (Б) «Отшашу» әдісі арқылы бағалау |
Оқулық,кеспе қағаздар Қосалқы тапсырмаға арналған парақтар Жұптарға арналған бағалау парағы
|
||||
|
Сабақтың соңы 38-40 |
«2жұлдыз,1тілек» кері байланысын пайдалануына болады. Тақтаға әр оқушы мұғалім таратқан түрлі-түсті жұлдызшаларға сабақ туралы ойларын жазып, оқып, іледі. |
Әр түсті жұлдызшалардың суреті |
||||
|
Саралау
Төмендегі саралау тапсырмаларын сынып оқушыларының қажеттілігіне қарай мұғалім өз өзертіп отыруы қажет. |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Саралау: қабілеті төмен оқушылар мен қабілеті жоғары оқушылар бірлесе жұмыс жасап, өз идеяларын айтуға үйренеді. Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін,сөйлемді таба алады. Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтижелер күтіледі. Мәтін құрастыруда кейбір жұптарға мұғалім қолдау көрсетеді. Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілеті төмен оқушылар қабілеті жоғары оқушылармен бірге жұмыс жасап, ақпаратты іздеуге немесе өз идеяларын айтуға үйренеді. |
(Б) «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау (Б) «Бағдаршам» әдісі арқылы бағаланады
(Б) оқушылар бірін – бірі смайлик арқылы бағалайды.
(Б) «Отшашу» әдісі арқылы бағалау |
Демалыс кезіндегі қауіпсіздікті сақтау, өз заттарына ұқыптылықпен қарау. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, к\ елесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
шағым қалдыра аласыз













