Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 46-сабақ
|
Мектеп |
Шоқан Уәлиханов атындағы мектебі |
|||||
|
Бөлім |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Л.Бектасова |
|||||
|
Күні: |
25.12.2024ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№46 Қуаныш сыйлау да - бақыт. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу, теріп оқу, шапшаң оқу 4.2.2.1 шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу, теріп оқу, шапшаң оқиды Шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап береді |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. «Бірлік пен ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасы «Тәтті болжам» әдісі Үй тапсырмасын сұрау. Мысал өлеңді түсініп оқы. Бірнеше мамандық иесі, өнер иесі болудың артықшылығы туралы ойыңды жаз. Өткен сабақты пысықтау. . 1.Патшаның аспазы қандай? 2.Не себепті қонақтар аспазға риза болды? 3. Аспаз болу оңай ма? 4.Аспаз не себепті ең дәмді, тіл үйіретін тағамды тіл деп көрсетті? Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. «Бірлік пен ынтымақ»
|
Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ.Бағалау
Сұрақтарға жауап береді 1 балл |
Акт тақта, слайд, үлестірмелі парақтар. |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Үлгі бойынша етістіктерді өзгертіп айт.
2.Ойлап табармын, ойлап табарсың, ойла табар 3. Қуантармын, қуантарсың, қуантар. Етістіктерді пайдаланып, қиялыңдағы мамандық туралы эссе жаз.
|
Үлгі бойынша етістіктерді өзгертіп айтады. Етістіктерді пайдаланып, қиялыңдағы мамандық туралы эссе жазады. |
Дескриптор: Үлгі бойынша етістіктерді өзгертіп айтады.1 балл Етістіктерді пайдаланып, қиялыңдағы мамандық туралы эссе жазады.1 балл
|
|
||
|
10 мин |
ҚБ 2-тапсырма Жұптық жұмыс. ОДД:білу,түсіну,қолдану «Ілесіп көр» әдісімен оқиды. Нұсқау: Түсініп оқы. Құштарлық
Өлеңдегі кейіпкердің арманын 2- жақта өзгертіп оқып, мазмұнда. . "Ертегінің сарайын" қай маман іздейді? "Ертегінің сарайын" археолог мамандар іздейді. Өлеңді оқиды |
Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды. Өлеңдегі кейіпкердің арманын 2- жақта өзгертіп оқып, мазмұндайды. "Ертегінің сарайын" қай маман іздейтінін анықтайды
|
Дескриптор: Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды. 1 балл Өлеңдегі кейіпкердің арманын 2- жақта өзгертіп оқып, мазмұндайды.1 балл "Ертегінің сарайын" қай маман іздейтінін анықтайды1 балл |
оқулық
|
||
|
5 мин |
Сергіту сәті. |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Топтық жұмыс. ОДД:білу,түсіну,қолдану 1 топ Өлеңдегі негізгі ойды білдірген шумақты тауып, оқы. Атам айтты: "Қарағым, Айың тусын оңыңнан. Ал білімсіз баланың Түк келмейді қолынан!" 2 топ "Жұлдыздардың талайын қолыма алып, санармын" деген баланың қиялы іске асуы мүмкін бе? Дәлел келтір.Себебін түсіндір. "Жұлдыздардың талайын қолыма алып санармын" деген баланың қиялы іске асуы мүмкін емес. Себебі ол бірнеше есе үлкен және өте ыстық, оған жету алыс болады.
3 топ Атасы айтқан білімсіз баланың не істегені дұрыс?
Атасы айтқан білімсіз баланың үнемі оқып, алға ұмтылып, еңбектенгені дұрыс. 4 топ Сендерге кейіпкер таңдаған мамандықтың қайсысы ұнады? Маған кейіпкер таңдаған "сәулетші" мамандығы ұнады. Себебі ол барша елді таңдандырады, әдемі, ғажап үйлерді салады. |
Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады. Кейіпкер таңдаған мамандықтың қайсысы ұнағанын айтады. |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады.2 балл Кейіпкер таңдаған мамандықтың қайсысы ұнағанын айтады.2 балл
|
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия «Белгі бер» 1. "Құштарлық" өлеңінің авторы кім? 2."Айың тусын оңынан дегенді қалай түсінесің? 3. "Ертегінің сарайын" қай маман іздейді? 4. Атасы айтқан білімсіз баланың не істегені дұрыс? 5. Сендерге кейіпкер таңдаған мамандықтың қайсысы ұнады?
Үй тапсырма . Өлеңді түсініп оқу. Өлеңнің ұнаған шумағын жаттап ал. |
Жинаған балдарының санына қарай қолмен тақтадағы нұсқаулық бойынша белгі береді. |
ҚБ қойылады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
әдебиеттік оқу.Қуаныш сыйлау да бақыт 4 сынып
әдебиеттік оқу.Қуаныш сыйлау да бақыт 4 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 46-сабақ
|
Мектеп |
Шоқан Уәлиханов атындағы мектебі |
|||||
|
Бөлім |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Л.Бектасова |
|||||
|
Күні: |
25.12.2024ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№46 Қуаныш сыйлау да - бақыт. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу, теріп оқу, шапшаң оқу 4.2.2.1 шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу, теріп оқу, шапшаң оқиды Шығарманы қайта құруға, интерпретациялауға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап береді |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. «Бірлік пен ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасы «Тәтті болжам» әдісі Үй тапсырмасын сұрау. Мысал өлеңді түсініп оқы. Бірнеше мамандық иесі, өнер иесі болудың артықшылығы туралы ойыңды жаз. Өткен сабақты пысықтау. . 1.Патшаның аспазы қандай? 2.Не себепті қонақтар аспазға риза болды? 3. Аспаз болу оңай ма? 4.Аспаз не себепті ең дәмді, тіл үйіретін тағамды тіл деп көрсетті? Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. «Бірлік пен ынтымақ»
|
Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ.Бағалау
Сұрақтарға жауап береді 1 балл |
Акт тақта, слайд, үлестірмелі парақтар. |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Үлгі бойынша етістіктерді өзгертіп айт.
2.Ойлап табармын, ойлап табарсың, ойла табар 3. Қуантармын, қуантарсың, қуантар. Етістіктерді пайдаланып, қиялыңдағы мамандық туралы эссе жаз.
|
Үлгі бойынша етістіктерді өзгертіп айтады. Етістіктерді пайдаланып, қиялыңдағы мамандық туралы эссе жазады. |
Дескриптор: Үлгі бойынша етістіктерді өзгертіп айтады.1 балл Етістіктерді пайдаланып, қиялыңдағы мамандық туралы эссе жазады.1 балл
|
|
||
|
10 мин |
ҚБ 2-тапсырма Жұптық жұмыс. ОДД:білу,түсіну,қолдану «Ілесіп көр» әдісімен оқиды. Нұсқау: Түсініп оқы. Құштарлық
Өлеңдегі кейіпкердің арманын 2- жақта өзгертіп оқып, мазмұнда. . "Ертегінің сарайын" қай маман іздейді? "Ертегінің сарайын" археолог мамандар іздейді. Өлеңді оқиды |
Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды. Өлеңдегі кейіпкердің арманын 2- жақта өзгертіп оқып, мазмұндайды. "Ертегінің сарайын" қай маман іздейтінін анықтайды
|
Дескриптор: Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды. 1 балл Өлеңдегі кейіпкердің арманын 2- жақта өзгертіп оқып, мазмұндайды.1 балл "Ертегінің сарайын" қай маман іздейтінін анықтайды1 балл |
оқулық
|
||
|
5 мин |
Сергіту сәті. |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Топтық жұмыс. ОДД:білу,түсіну,қолдану 1 топ Өлеңдегі негізгі ойды білдірген шумақты тауып, оқы. Атам айтты: "Қарағым, Айың тусын оңыңнан. Ал білімсіз баланың Түк келмейді қолынан!" 2 топ "Жұлдыздардың талайын қолыма алып, санармын" деген баланың қиялы іске асуы мүмкін бе? Дәлел келтір.Себебін түсіндір. "Жұлдыздардың талайын қолыма алып санармын" деген баланың қиялы іске асуы мүмкін емес. Себебі ол бірнеше есе үлкен және өте ыстық, оған жету алыс болады.
3 топ Атасы айтқан білімсіз баланың не істегені дұрыс?
Атасы айтқан білімсіз баланың үнемі оқып, алға ұмтылып, еңбектенгені дұрыс. 4 топ Сендерге кейіпкер таңдаған мамандықтың қайсысы ұнады? Маған кейіпкер таңдаған "сәулетші" мамандығы ұнады. Себебі ол барша елді таңдандырады, әдемі, ғажап үйлерді салады. |
Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады. Кейіпкер таңдаған мамандықтың қайсысы ұнағанын айтады. |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады.2 балл Кейіпкер таңдаған мамандықтың қайсысы ұнағанын айтады.2 балл
|
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия «Белгі бер» 1. "Құштарлық" өлеңінің авторы кім? 2."Айың тусын оңынан дегенді қалай түсінесің? 3. "Ертегінің сарайын" қай маман іздейді? 4. Атасы айтқан білімсіз баланың не істегені дұрыс? 5. Сендерге кейіпкер таңдаған мамандықтың қайсысы ұнады?
Үй тапсырма . Өлеңді түсініп оқу. Өлеңнің ұнаған шумағын жаттап ал. |
Жинаған балдарының санына қарай қолмен тақтадағы нұсқаулық бойынша белгі береді. |
ҚБ қойылады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз
















