|
Педагогтің аты-жөні: |
Несипбекова Гауһар Бекмуханбетқызы |
||
|
Күні: |
29.11.2022 |
||
|
Сынып: |
7д |
Қатысаушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әдептен озбайық |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды кішіпейілділікке, үлкендерді сыйлауға, көмектесуге үйрету. Жақсы қасиеттерді бойына сіңіре отырып, әдеп әліппесін бойына дарыту. Тіл байлығын таным белсенділігін арттыру, оқушыларды әдептілікке, сыпайылыққа тәрбиелеу.
|
||
|
ОДД |
қолдану |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі:
«Word Wall» тақтасында «Адасқан әріптер» әдісі арқылы тәрбие сағатының тақырыбын анықтауды тапсырады |
«Word Wall» тақтасында «Адасқан әріптер» әдісі арқылы тәрбие сағтының тақырыбын анықтайды |
Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» |
Түсті карточкалар Презентация «Word Wall» тақтасы |
|
Сабақтың ортасы 5 мин 5 мин 2 мин 5 мин 5 мин |
Жаңа тақырыпқа кіріспе Тақырып анықталғаннан кейін, оқушыларды сабақ мақсатымен таныстырады
1- тапсырма. «Өрмекші» әдісі арқылы «Әдепсіздік» ұғымына мағыналас ұғымдар мен іс-әрекеттерінен өрмекші аяғын құрастыруды ұсынады Әдептіліктің бастауы – бұл амандасу. Амандасу әр елде әртүрлі болады, дей отыра осы тұста видеролик көруді ұсынады «Ауыздан шыққан суық сөз жүрекке жеткенше мұзға айналады», деп Ілияс Есенберлин айтпақшы, ауыр сөз адам жүрегіне, психикасы өте жаман әсер етеді. Егер де жаман, ауыр сөз айту да әдепсіздіктің бір түрі екенін ескерсек, кез-келгеніміздің әдепсіз әрекетіміз екінші бір адам үшін зиянын тигізуі әбден мүмкін. Қалай ойлайсыздар, біз айтқан ауыр сөздер кім үшін ең ауыр болмақ? Мысал келтіре отырып, жауап беріңіздер 2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Сәйкестендір» әдісін пайдалана отырып, Word Wall тақтасында мақал-мәтелдерді олардың дұрыс жартысымен сәйкестендіруді тапсырады 3-тапсырма. «Мәнерлеп оқу» Әр топ жетекшілері мәтін таңдап алады, және соны топта бір оқушы мәнерлеп оқу тапсырылады. |
Тақырып анықталғаннан кейін, презентацияға назар аудара отырып, оқушылар сабақ мақсатымен танысады 1-тапсырма. «Өрмекші» әдісі арқылы «Әдепсіздік» ұғымына мағыналас ұғымдар мен іс-әрекеттерінен өрмекші аяғын құрастырады
Видеороликтен көргендерін талқылап, сұрақтарға жауап береді: Сіздер амандасудың тағы қандай түрлерін білесіңдер?
Мұғалімнің айтқан ойтүйінін талқылай отырып, қойған сұрақтарға мысал келтіре отырып жауап береді 2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Сәйкестендір» әдісін пайдалана отырып, Word Wall тақтасында мақал-мәтелдерді олардың дұрыс жартысымен сәйкестендіруді тапсырады
3-тапсырма. «Мәнерлеп оқу» Әр топ жетекшілері мәтін таңдап алады, және соны топта бір оқушы мәнерлеп оқу тапсырылады. 1-өлең – Абай Құнанбаев 2-өлең – Ыбырай Алтынсарин 3-өлең – Мұқағали Мақатаев |
Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» |
Презентация Презентация Оқу құралдары Презентация Оқу құралдары Презентация Оқу құралдары Презентация Таратпа материал |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Сабақты қорыту. Топтық жұмыс «Ұшқыр ой» «Әдептілік сақтаңыз» деген жол белгісі болса, ол сіздің ойыңызша қандай болу керек? - деген тапсырма бойынша жолтаңба жасауды ұсынады Рефлексия «Тик-ток» әдісін пайдалана отырып, оқушылардың бүгінгі сабаққа кері байланыс беруді ұсынады Келесі сабаққа тапсырма: «Әдепті бала – ел болашағы» тақырыбына шағын эссе |
4-тапсырма. Топтық жұмыс «Ұшқыр ой» «Әдептілік сақтаңыз» деген жол белгісі болса, ол сіздің ойыңызша қандай болу керек? - деген тапсырма бойынша жолтаңбаның суретін салады
Рефлексия «Тик-ток» әдісімен кері байланыс береді Маған ... ұнады Мен мынандай пікір қалдырамын ... Мен мұнымен бөлісемін ... Келесі сабаққа берілген тапсырманы жазып алады. |
Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» |
Презентация Оқу құралдары Таза парақ Презентация Бағалау парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдептен озбайық
Әдептен озбайық
|
Педагогтің аты-жөні: |
Несипбекова Гауһар Бекмуханбетқызы |
||
|
Күні: |
29.11.2022 |
||
|
Сынып: |
7д |
Қатысаушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әдептен озбайық |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды кішіпейілділікке, үлкендерді сыйлауға, көмектесуге үйрету. Жақсы қасиеттерді бойына сіңіре отырып, әдеп әліппесін бойына дарыту. Тіл байлығын таным белсенділігін арттыру, оқушыларды әдептілікке, сыпайылыққа тәрбиелеу.
|
||
|
ОДД |
қолдану |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі:
«Word Wall» тақтасында «Адасқан әріптер» әдісі арқылы тәрбие сағатының тақырыбын анықтауды тапсырады |
«Word Wall» тақтасында «Адасқан әріптер» әдісі арқылы тәрбие сағтының тақырыбын анықтайды |
Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» |
Түсті карточкалар Презентация «Word Wall» тақтасы |
|
Сабақтың ортасы 5 мин 5 мин 2 мин 5 мин 5 мин |
Жаңа тақырыпқа кіріспе Тақырып анықталғаннан кейін, оқушыларды сабақ мақсатымен таныстырады
1- тапсырма. «Өрмекші» әдісі арқылы «Әдепсіздік» ұғымына мағыналас ұғымдар мен іс-әрекеттерінен өрмекші аяғын құрастыруды ұсынады Әдептіліктің бастауы – бұл амандасу. Амандасу әр елде әртүрлі болады, дей отыра осы тұста видеролик көруді ұсынады «Ауыздан шыққан суық сөз жүрекке жеткенше мұзға айналады», деп Ілияс Есенберлин айтпақшы, ауыр сөз адам жүрегіне, психикасы өте жаман әсер етеді. Егер де жаман, ауыр сөз айту да әдепсіздіктің бір түрі екенін ескерсек, кез-келгеніміздің әдепсіз әрекетіміз екінші бір адам үшін зиянын тигізуі әбден мүмкін. Қалай ойлайсыздар, біз айтқан ауыр сөздер кім үшін ең ауыр болмақ? Мысал келтіре отырып, жауап беріңіздер 2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Сәйкестендір» әдісін пайдалана отырып, Word Wall тақтасында мақал-мәтелдерді олардың дұрыс жартысымен сәйкестендіруді тапсырады 3-тапсырма. «Мәнерлеп оқу» Әр топ жетекшілері мәтін таңдап алады, және соны топта бір оқушы мәнерлеп оқу тапсырылады. |
Тақырып анықталғаннан кейін, презентацияға назар аудара отырып, оқушылар сабақ мақсатымен танысады 1-тапсырма. «Өрмекші» әдісі арқылы «Әдепсіздік» ұғымына мағыналас ұғымдар мен іс-әрекеттерінен өрмекші аяғын құрастырады
Видеороликтен көргендерін талқылап, сұрақтарға жауап береді: Сіздер амандасудың тағы қандай түрлерін білесіңдер?
Мұғалімнің айтқан ойтүйінін талқылай отырып, қойған сұрақтарға мысал келтіре отырып жауап береді 2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Сәйкестендір» әдісін пайдалана отырып, Word Wall тақтасында мақал-мәтелдерді олардың дұрыс жартысымен сәйкестендіруді тапсырады
3-тапсырма. «Мәнерлеп оқу» Әр топ жетекшілері мәтін таңдап алады, және соны топта бір оқушы мәнерлеп оқу тапсырылады. 1-өлең – Абай Құнанбаев 2-өлең – Ыбырай Алтынсарин 3-өлең – Мұқағали Мақатаев |
Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» |
Презентация Презентация Оқу құралдары Презентация Оқу құралдары Презентация Оқу құралдары Презентация Таратпа материал |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Сабақты қорыту. Топтық жұмыс «Ұшқыр ой» «Әдептілік сақтаңыз» деген жол белгісі болса, ол сіздің ойыңызша қандай болу керек? - деген тапсырма бойынша жолтаңба жасауды ұсынады Рефлексия «Тик-ток» әдісін пайдалана отырып, оқушылардың бүгінгі сабаққа кері байланыс беруді ұсынады Келесі сабаққа тапсырма: «Әдепті бала – ел болашағы» тақырыбына шағын эссе |
4-тапсырма. Топтық жұмыс «Ұшқыр ой» «Әдептілік сақтаңыз» деген жол белгісі болса, ол сіздің ойыңызша қандай болу керек? - деген тапсырма бойынша жолтаңбаның суретін салады
Рефлексия «Тик-ток» әдісімен кері байланыс береді Маған ... ұнады Мен мынандай пікір қалдырамын ... Мен мұнымен бөлісемін ... Келесі сабаққа берілген тапсырманы жазып алады. |
Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» |
Презентация Оқу құралдары Таза парақ Презентация Бағалау парағы |
шағым қалдыра аласыз















