|
Мектеп |
Бейсен Оңтаев атындағы жббм кмм |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Ибадулла Ләйла Әділханқызы |
|
|
Күні: |
22.11.2023 жыл |
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Әдептілік – тәрбие бастауы! |
|
|
Мақсаттары |
Оқушыларды қарапайымдылыққа, адамгершілікке, әдептілікке, кішіпейілділікке, өз халқының салт-дәстүрін үйрене отырып, жаман әдеттерден аулақ болуға үйрету.Адам бойындағы ұнамды, ұнамсыз қылықтарды ажырата отырып, әдеп әліппесін бойына дарыту, тіл байлығын, таным белсенділігін арттыру. |
|
|
Сабақтың әдісі |
Сайыс |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурс-тар |
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Қызығушылықты ояту. Оқушыларға сұрақтар қойылады. - Үлкендер еркелеткенде қандай күйде боласыңдар? - Жақсы көретін адамдарға қандай тілек айтқың келеді? - Басқаларға жақсылық жасаған кездерің болды ма? - Біреуді мазалаған кезде немесе оған қолайсыздық тудырған жағдайда не істер едің? Кіріспе: - Балалар, бүгінгі ашық тәрбие сағатымыздың тақырыбы: Әдептілік-тәрбие бастауы деп аталады. Бүгінгі тәрбие сағатымыз сайыс түрінде өтеді. Ол үшін топқа бөлінейік. Жоспар 1. Әдеп сөзінің мағынасын ашу. 2. Мақал – мәтелдер. 3. Сөйлемді жалғастыр…. 4. Тыйым сөздер. 5. «Құпия хаттарға» жауап беру 6. Қорытынды. |
Оқушылар өз ойларын айтады. |
Нақыл сөздер жазыл-ған қағаздар Слайд |
|
Сабақтың ортасы |
1. Әдеп сөзінің мағынасын ашу. Сұрақтар. Ой толғаныс. Оқушылар енді мына үлестірме қағаздарды алып, жазылған сөздердің мағынасы туралы өз ойларыңызды айтыңыздар: ақылды, мейірімді, еңбекқор, әділ, намысшыл, арлы, үлгілі, тіл алғыш, инабатты, сыпайы, адамгершілік, құрметтейді.
2. Мақал – мәтелдер. 3 топ әдептілік жайында мақал – мәтел айтып, жарысайық. 3. “Сөйлемді жалғастыр” - Үлкендердің алдынан......
(кесіп өтуге болмайды.) 3 топ тыйым сөздер айтып жарысады. 5. «Құпия
хаттарға» жауап беру |
Оқушылар өз ойларын айтады. Әр топ кезекпен мақал-мәтел айтып жарысады. Білмей қалған топ ойыннан шығып, қалған екі топ жарысады.
Әр топ сөйлемді жалғастыру керек.
Әр топ кезекпен тыйым сөздер айтып жарысады. Білмей қалған топ ойыннан шығып, қалған екі топ жарысады. Жауабын әр топ ойланып ,
ақылдаса отырып айтады. |
Үлестір-ме қағаз-дар |
|
Сабақтың соңы |
Мұғалім: — Бүгінгі тәрбие сағатынан не ұқтық, не білдік? — Әдепті бала кім? (осы сұрақтарға жауап бере отырып, тәрбие сағатын қорытындылайды.) Қорытынды: Мұғалім: Ғ.Мұстафин атамыз айтқандай: «Үлкеннің ақылын тыңдау, сөзге тоқтау инабаттылық көрінісі». Ендеше, Балалар, жақсыдан үйреніп, жаманнан жирене білейік. Қоғамдағы ең жақсы адам- әдепті адам, әдепті адамдар- қоғамның баға жетпес байлығы, мәртебесі. Әдептілік заңы салтанат құрған қоғамның абыройы жоғары, тұрмысы сәнді, тіршілігі шуақты болмақ. Олай болса, әдепті болайық. Біз – ұлт болашағымыз.
|
Әдептілік
ережелері |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдептілік - тәрбие бастауы! тәрбие сағаты 5-сынып
Әдептілік - тәрбие бастауы! тәрбие сағаты 5-сынып
|
Мектеп |
Бейсен Оңтаев атындағы жббм кмм |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Ибадулла Ләйла Әділханқызы |
|
|
Күні: |
22.11.2023 жыл |
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Әдептілік – тәрбие бастауы! |
|
|
Мақсаттары |
Оқушыларды қарапайымдылыққа, адамгершілікке, әдептілікке, кішіпейілділікке, өз халқының салт-дәстүрін үйрене отырып, жаман әдеттерден аулақ болуға үйрету.Адам бойындағы ұнамды, ұнамсыз қылықтарды ажырата отырып, әдеп әліппесін бойына дарыту, тіл байлығын, таным белсенділігін арттыру. |
|
|
Сабақтың әдісі |
Сайыс |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурс-тар |
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Қызығушылықты ояту. Оқушыларға сұрақтар қойылады. - Үлкендер еркелеткенде қандай күйде боласыңдар? - Жақсы көретін адамдарға қандай тілек айтқың келеді? - Басқаларға жақсылық жасаған кездерің болды ма? - Біреуді мазалаған кезде немесе оған қолайсыздық тудырған жағдайда не істер едің? Кіріспе: - Балалар, бүгінгі ашық тәрбие сағатымыздың тақырыбы: Әдептілік-тәрбие бастауы деп аталады. Бүгінгі тәрбие сағатымыз сайыс түрінде өтеді. Ол үшін топқа бөлінейік. Жоспар 1. Әдеп сөзінің мағынасын ашу. 2. Мақал – мәтелдер. 3. Сөйлемді жалғастыр…. 4. Тыйым сөздер. 5. «Құпия хаттарға» жауап беру 6. Қорытынды. |
Оқушылар өз ойларын айтады. |
Нақыл сөздер жазыл-ған қағаздар Слайд |
|
Сабақтың ортасы |
1. Әдеп сөзінің мағынасын ашу. Сұрақтар. Ой толғаныс. Оқушылар енді мына үлестірме қағаздарды алып, жазылған сөздердің мағынасы туралы өз ойларыңызды айтыңыздар: ақылды, мейірімді, еңбекқор, әділ, намысшыл, арлы, үлгілі, тіл алғыш, инабатты, сыпайы, адамгершілік, құрметтейді.
2. Мақал – мәтелдер. 3 топ әдептілік жайында мақал – мәтел айтып, жарысайық. 3. “Сөйлемді жалғастыр” - Үлкендердің алдынан......
(кесіп өтуге болмайды.) 3 топ тыйым сөздер айтып жарысады. 5. «Құпия
хаттарға» жауап беру |
Оқушылар өз ойларын айтады. Әр топ кезекпен мақал-мәтел айтып жарысады. Білмей қалған топ ойыннан шығып, қалған екі топ жарысады.
Әр топ сөйлемді жалғастыру керек.
Әр топ кезекпен тыйым сөздер айтып жарысады. Білмей қалған топ ойыннан шығып, қалған екі топ жарысады. Жауабын әр топ ойланып ,
ақылдаса отырып айтады. |
Үлестір-ме қағаз-дар |
|
Сабақтың соңы |
Мұғалім: — Бүгінгі тәрбие сағатынан не ұқтық, не білдік? — Әдепті бала кім? (осы сұрақтарға жауап бере отырып, тәрбие сағатын қорытындылайды.) Қорытынды: Мұғалім: Ғ.Мұстафин атамыз айтқандай: «Үлкеннің ақылын тыңдау, сөзге тоқтау инабаттылық көрінісі». Ендеше, Балалар, жақсыдан үйреніп, жаманнан жирене білейік. Қоғамдағы ең жақсы адам- әдепті адам, әдепті адамдар- қоғамның баға жетпес байлығы, мәртебесі. Әдептілік заңы салтанат құрған қоғамның абыройы жоғары, тұрмысы сәнді, тіршілігі шуақты болмақ. Олай болса, әдепті болайық. Біз – ұлт болашағымыз.
|
Әдептілік
ережелері |
|
шағым қалдыра аласыз













