Ағаш орындық жасау 7 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ағаш орындық жасау 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл ұл балаларға арналған ашық сабақ. Ағаш орындықтың жасалу жолы, сызба нұсқасы, қолданылатын аспаптар, ережелері сонымен бірге жаңа технология тәсілдері қолданылған. Бұл ашық сабақ ұстаздарға көмегі тиер деген ойдамын.
Материалдың қысқаша нұсқасы

І. Сабақтың тақырыбы: Ағаштан орындық жасау

ІІ. Сабақтың мақсаты:1. Дайын өнімнен орындық жасау және құрал-саймандармен жұмыс жасай білуді үйрету.

2. Есте сақтау, қиялын, зейінін дамыту.

3. Ептілікке, ұқыптылыққа, еңбек тәрбиесіне тәрбиелеу, өнерлі ұрпақ дайындау, практика жүзінде қолдана білу.

ІІІ. Сабақтың түрі: Сарамандық жұмыс, топтық.

ІҮ. Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап.

Ү. Сабаққа қажетті құралдар: Нұсқау карта, балға, ара, сызғыш, қарындаш, шеге, сүргі.

ҮІ. Сабақтың барысы:1. Ұйымдастыру кезеңі: а/ амандасу ә/ түгендеу.

2. Үй жұмысын тексеру: Ағаштың түрлеріне реферат жазу.

- Қысқаша мазмұнын сұрау.

3. Сарамандық жұмыс: Бүгін біз осы ағаштардың бірі теректен дайындалған тақтайдан кішігірім орындық жасауды үйренеміз. Ағаштан көптеген заттар, бұйымдар жасауға болады. Мысалы қандай?

- Үй жиһаздарын , асүй жабдықтарын жасаған, құрылысқа көптеп қолданады.

-Алдымен бүгінгі сабаққа байланысты қауіпсіздік ереженмен танысып алайық:

1. Ағаштың бұтағы, жарығы, шірігі болса оны қолдануға жарамайды. Неғұрлым таза дайындалған өнімді пайдаланамыз.

2. Қолданатын құрал-жабдықтардың ақаусыздығын қадағалау. Егер ақаулығы болған жағдайда мұғалімге хабарлау.

3. ағашты сүргілегенде ағашты тұғырыққа дұрыс бекіту, сүргіні түзу және нық және бірқалыпты ұстау керек.

4. Жұмыс барысында жарақаттанған жағдайда мұғалімге бірден хабарла.

- Алдымен 2 топқа бөлініп алайық ол үшін мына жерден келіп сурет аламыз да сол бойынша топталамыз.

1 топ «Шеберлер» тобы

2 топ «Еңбекшілер» тобы

- Алдымен киімімізді реттеп, жапқышты киіп, құрал-саймандарды ретке келтіріп, жұмысқа кірісеміз.

- Алдарында нұсқау карта берілген сол бойынша дайын өнімді өлшеп, кесіп, құрастырып шығамыз.

- Оқушылардың іс-әрекетін бақылап, көмек көрсету.

ҮІІІ. Қорытынды: 1. Жұмыс орнын жинау.

2. Еңбек, өнер туралы мақал-мәтел сұрау.

ІХ. Үйге тапсырма: Ас үй орындығының нұсқау картасын сызып келу.

Х. Бағалау

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.12.2017
1403
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі