|
Пән: Әдебиет Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қоршаған орта |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Файзуллина Э.Р. |
|
Күні: 11.10.2019ж Сынып:2 |
Қатысқандар саны: 0 Қатыспағандар саны: 24 |
|
Сабақ тақырыбы |
Б.Соқпақбаев "Ағаштар неге ашуланады?" |
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.2.3.1- мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу 2.1.3.1- шығарманың тақырыбы мен үзіндегі (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Әңгіменің мазмұнымен тапысып, негізі ойды ұғынады. Көптеген оқушылар:Сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларымен ой бөліседі. Кейбір оқушылар: Тақырып жайлы ұғым, білімнің алғашқы негізі қаланады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушыларды сөйлеу арқылы тіл байлығын дамыту. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Әңгіменің мазмұнымен таныса отырып, әңгімеге негізгі ойды, идеяны ұғыну. Ағаштар жайлы білімдерін кеңейту, мәтінді мәнерлеп оқу және белсенді ынталы оқуға үйрену. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, қазақ тілі |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Стикер, пламастер, қағаз, |
|
Бастапқы білім |
Оқушылар әңгіменің бастапқы бөлімімен танысты. |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 мин 1 мин 7 мин |
Амандасу. Амансын ба, алтын күн! Амансын ба, көк аспан! Амансын ба, достарым! Сендерді көрсем қуанам!! Оқушылар орындарынан тұрып қайталайды. Үй тапсырмасын сұрау. «Бір минут» әдісі Үйге берілген тапсырма Б.Соқпақбаев "Ағаштар неге ашуланады?"әңгімесін түсінігін айту. Бір оқушы бір минут бойы тоқтауыз үй жұмысын айтады.
|
|
|
Сабақ ортасы 27 мин 15 мин 3 мин 3 мин 3 мин 3 мин |
Біз осы әңгіме қалай жалғасатын білу үшін әрмен қарай сабағымызды жалғастырамыз. Топтық жұмыс. "Джигсо" әдісі бойынша Б.Соқпақбаев" Ағаштар неге ашуланады?" әңгімесін III- топқа бөліп оқиды. Берілген әңгімені топтың ішінен талдайды және ол әңгімені, басқа топтарға түсіндіреді. Топтар ішінен бір оқушы басқа топтар барып өз әңгімелерін түсіндіреді. Оқушыларға әңгіме бойынша сұрақтар қойыдады. Өзіндік бағалау «Бас бармақ» әдісі Дәптермен жұмыс. Мәтінге сүйеніп, ағаштың пайдасы туралы жазады және түсіндіреді. Топтық жұмыс. Вен диограмма. Үйге берілген әңгімемен, бүгінгі өткен әнгімені салыстырып, айырмашылығын жазу. Оқушыларды бағалау жұлдызшалар арқылы. Сергіту сәті "Сұхбат алу" әдісі. арқылы әңгіме бойынша сұрақтарға жауап береді. Қалай ойлайсың. Алмабек уәдесінде тұрама? Ағаштар ашуланбағанда не болатын еді? Ағаштардың пайдасы қандай? Алмабекке ағаштарды қалай күтіу керектігі жайлы кеңестер бересің? Ағаштан қандай заттар жасалады? |
Оқулық 76-78 бет
Дәптер 36 бет
|
|
Сабақтың соңы 5 мин 3- мин 2 мин
|
Топтық жұмыс. Мақал-мәтелдердің жалғасын тауып, жарысады.
Ағаш жапырағымен, ....жер топырағымен.
Ағаш қисығын тез
түзетер.... Өзіндік бағалау «Бас бармақ» әдісі Бүгінгі сабақта қандай көңіл күйде болғанын "Көңіл күй ағашы" арқылы білеміз. Қызыл - мен сабақты толық түсіндім. Жасыл- мен сабақты жартылай түсіндім. Сары- мен сабақты мүлдем түсіндім. Үй тапсырмасы: Әңгімені оқып, мазмұнын айту. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ағаштар неге ашуланады?
Ағаштар неге ашуланады?
|
Пән: Әдебиет Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қоршаған орта |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Файзуллина Э.Р. |
|
Күні: 11.10.2019ж Сынып:2 |
Қатысқандар саны: 0 Қатыспағандар саны: 24 |
|
Сабақ тақырыбы |
Б.Соқпақбаев "Ағаштар неге ашуланады?" |
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.2.3.1- мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу 2.1.3.1- шығарманың тақырыбы мен үзіндегі (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Әңгіменің мазмұнымен тапысып, негізі ойды ұғынады. Көптеген оқушылар:Сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларымен ой бөліседі. Кейбір оқушылар: Тақырып жайлы ұғым, білімнің алғашқы негізі қаланады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушыларды сөйлеу арқылы тіл байлығын дамыту. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Әңгіменің мазмұнымен таныса отырып, әңгімеге негізгі ойды, идеяны ұғыну. Ағаштар жайлы білімдерін кеңейту, мәтінді мәнерлеп оқу және белсенді ынталы оқуға үйрену. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, қазақ тілі |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Стикер, пламастер, қағаз, |
|
Бастапқы білім |
Оқушылар әңгіменің бастапқы бөлімімен танысты. |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 мин 1 мин 7 мин |
Амандасу. Амансын ба, алтын күн! Амансын ба, көк аспан! Амансын ба, достарым! Сендерді көрсем қуанам!! Оқушылар орындарынан тұрып қайталайды. Үй тапсырмасын сұрау. «Бір минут» әдісі Үйге берілген тапсырма Б.Соқпақбаев "Ағаштар неге ашуланады?"әңгімесін түсінігін айту. Бір оқушы бір минут бойы тоқтауыз үй жұмысын айтады.
|
|
|
Сабақ ортасы 27 мин 15 мин 3 мин 3 мин 3 мин 3 мин |
Біз осы әңгіме қалай жалғасатын білу үшін әрмен қарай сабағымызды жалғастырамыз. Топтық жұмыс. "Джигсо" әдісі бойынша Б.Соқпақбаев" Ағаштар неге ашуланады?" әңгімесін III- топқа бөліп оқиды. Берілген әңгімені топтың ішінен талдайды және ол әңгімені, басқа топтарға түсіндіреді. Топтар ішінен бір оқушы басқа топтар барып өз әңгімелерін түсіндіреді. Оқушыларға әңгіме бойынша сұрақтар қойыдады. Өзіндік бағалау «Бас бармақ» әдісі Дәптермен жұмыс. Мәтінге сүйеніп, ағаштың пайдасы туралы жазады және түсіндіреді. Топтық жұмыс. Вен диограмма. Үйге берілген әңгімемен, бүгінгі өткен әнгімені салыстырып, айырмашылығын жазу. Оқушыларды бағалау жұлдызшалар арқылы. Сергіту сәті "Сұхбат алу" әдісі. арқылы әңгіме бойынша сұрақтарға жауап береді. Қалай ойлайсың. Алмабек уәдесінде тұрама? Ағаштар ашуланбағанда не болатын еді? Ағаштардың пайдасы қандай? Алмабекке ағаштарды қалай күтіу керектігі жайлы кеңестер бересің? Ағаштан қандай заттар жасалады? |
Оқулық 76-78 бет
Дәптер 36 бет
|
|
Сабақтың соңы 5 мин 3- мин 2 мин
|
Топтық жұмыс. Мақал-мәтелдердің жалғасын тауып, жарысады.
Ағаш жапырағымен, ....жер топырағымен.
Ағаш қисығын тез
түзетер.... Өзіндік бағалау «Бас бармақ» әдісі Бүгінгі сабақта қандай көңіл күйде болғанын "Көңіл күй ағашы" арқылы білеміз. Қызыл - мен сабақты толық түсіндім. Жасыл- мен сабақты жартылай түсіндім. Сары- мен сабақты мүлдем түсіндім. Үй тапсырмасы: Әңгімені оқып, мазмұнын айту. |
|
шағым қалдыра аласыз

















