Бөлім:
|
Тірі және өлі табиғаттағы
үдерістер
|
Мектеп:
|
|
Күні:
|
|
Мұғалімнің
аты-жөні:
|
|
Сынып:
|
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ағзалардың көбеюі және
өсуі
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу
бағдараламасынан сілтеме)
|
6.4.2.3 ағзалардың қоректену типтерін
ажырату
6.4.2.4 толыққанды тамақтану рационын
құру
|
Сабақтың мақсаты
|
Қырықбуындардың құрылысы,
көбеюі және дамуы, табиғаттағы және адам өміріндегі
маңызы
|
Жетістік
критерийі
|
көбеюдің
биологиялық маңызы,түрлері,жынысты,жыныссызжолмен көбею жолдары
зерттейді ,
|
Құндылықтар
|
Құрмет, ынтымақстастық, өмір
бойы оқу, азаматтық жауапкершілік, ашықтық,
жыл
сайын,
|
Жаһандық азаматтыққа
тәрбиелеу
|
Адами құндылықтарды
дәріптеу
|
АКТ дағдысын
қолдану
|
Осы сабақ барысында оқушылар
Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды
пайдаланып, интербелсенді тақтаны
қолданады.
|
Өмірмен байланыс
|
Климаттық өзгерістерді
талқылау
|
Пәнаралық
байланыс
|
,
физика
|
Алдыңғы білім
|
6.О2.Стильдік ерекшеліктерді
анықтау
|
Сабақ барысы
|
Жоспарланған
кезеңдері
|
Жоспарланған
іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың
басы
5 мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі
«Бес қадам»
стратегиясы. Сыныптан 4 оқушы шығады, бес қадам аттап жылдам жауап
береді.
Фотосинтездің қанша сатысы бар
? • Сыртқы фактор
немен анықталады ? • Кальвин
айналымы фотосинтездің қай фазасы
? • Күн
энергиясының химиялық энергияға өзгеруі қай
сатыда ? • Өздігінен
реттелу деген не ? • Жылу реттеу
бейімділігі бойынша құстар ,сүт
қоректілер қай топқа жатады
? • Тропизм деген
не ? • Фототаксис
деген не ?
Сабақтың тақырыбы мен
мақсатымен таныстыру
|
|
Сабақтың
ортасы
15 минут
|
Мағынаны тану
кезеңі
Жеке
жұмыс
1-тапсырма. Асты сызылған сөздерге
түсініктеме беріңіз.
2-тапсырма:
Тақырыпқа сүйене отыра, 3 сұрақ
құрастырыңыз.
|
флипчарт
https://kk.wikipedia.org/wiki/
|
Сабақтың
соңы
5
минут
|
Рефлексия
Бағалау
Жетістік
критерийлері бойынша
Үй
жұмысы
Жаңа сөздерді
жаттау
|
Слайд
|
Сабақта саралау
тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті
оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер
қоямын?
|
Оқушылардың материалды
қаншалықты игергенін қалай
бағалаймын?
|
Денсаулық пен қауіпсіздік
техникасын сақтау
|
|
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ/ оқыту
мақсаттары шыншыл ма?
Барлық оқушылар
ОМ жетті ме?
Егер жоқ болса,
неге?
Сабақтағы саралау
дұрыс өтті ме?
Сабақтағы кезеңдер сақталды
ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге?
|
|
Жалпы
бағалау
Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту
мен білім беру туралы ойланыңыз)
1:
2:
Сабақты жақсартуға не себеп болатын
еді? (оқыту мен білім беру туралы
ойланыңыз)
1:
2:
Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не
ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар
аудару қажет?
|