Бекітілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Дене шынықтыру |
|||||
|
Бөлім: |
8-бөлім Жүгіру секіру лақтыру дағдыларын жақсарту |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Сактаганова Айдана Кадыргалиевна |
|||||
|
Күні : |
12.05.2025 жыл |
|||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысушылар саны 33 |
Қатыспағандар саны 0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы : |
Ағзаның бейімділік қабілеттерін дамыту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.2.8.1 түрлі қимыл-қозғалыс негіздерінен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсіндіре білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар түрлі қимыл-қозғалыс негіздерінен туындаған рөлдерді сезінеді, олардың айырмашылықтарын түсіндіре біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Қоғамда әлеуметтік нормаларды ,ережелерді білу және түсіну Басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (15 минут) |
Дайындық бөлім: 12-15 мин. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.
Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту. Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Мұрынмен тыныс алу. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары. Көрсетіп жаттығуды орындату. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
«Бас бармақ» әдісі
|
Бос кеңісті, спорт зал,
|
||
|
Сабақтың ортасы (20 минут) |
Қауіпсіздік ережесі Спорттық киім өзіне шақ болуы қажет Спорттық аяқ киім жайлы болуы тиіс Секіретін жерде бөгде заттардың болмауы тиіс,секіретін оқушының алдына тұрмау. Ұзындыққа секірудің үш кезеңін түсіндіру 1.Серпілу жерден көтерілу Секірер алдында сызықты баспау,жерден көтерілу кезінде жылдамдықты төмендетпеу және серпілген аяқты дереу тіктей жазып,денені жоғары және алға қарай қалықтай ұшу. 2.Самғау ұшу немесе қалықтау Екі аяқтың тізесін бір деңгейге келтіріп,сол тәсілде аяқты кеудеге жақындату.Тізе төске жақындаған кезде ,кеудені де тізеге қарай бүгу.Тізенің кеудеге жақындаған сәтінен бастап осы мезетте жерге түсуге әзірлену. 3.Жерге түсу Жерге екі аяқпен бір мезетте түсу.Жерге түсуге жақындағанда қолды алға аяқтың басына қарай созу,кеуденің алға шығуын тездете отырып,дереу кейінге кету Оқушылар жеке-жеке ұзындыққа секіреді. Ұлттық дайындық деңгейі ұл 180 см,қыз 160 см Президенттік деңгей ұл 180 см ,қыз 165 см Тапсырманың дескриптор:Білім алушы 1.қауіпсіздік техникасын сақтайды; 2.Секіру барысында жіберілген қателіктер ескертіліп,түзу жаттығуларын жасайды. 3.Тізені бүгіп,қос аяқпен секіре алады. 4.Секіруші жерге қону сатысын аяқтың ұшымен орындай алады. |
Сұрақтарға жауап береді.
|
«Бас бармақ» әдісі
ҚБ «Қол шапалақ»
|
|
||
|
Сабақтың соңы (5 минут)
|
Кері байланыс Дене қызуын бастапқы қалыпқа келтіру,тыныс алу жаттығулары Сабақты қорытындылау,оқушылар арасында ауызша марапаттап,атап өту Сау болыңдар! |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ағзаның бейімділік қабілеттерін дамыту
Ағзаның бейімділік қабілеттерін дамыту
Бекітілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Дене шынықтыру |
|||||
|
Бөлім: |
8-бөлім Жүгіру секіру лақтыру дағдыларын жақсарту |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Сактаганова Айдана Кадыргалиевна |
|||||
|
Күні : |
12.05.2025 жыл |
|||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысушылар саны 33 |
Қатыспағандар саны 0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы : |
Ағзаның бейімділік қабілеттерін дамыту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.2.8.1 түрлі қимыл-қозғалыс негіздерінен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсіндіре білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар түрлі қимыл-қозғалыс негіздерінен туындаған рөлдерді сезінеді, олардың айырмашылықтарын түсіндіре біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Қоғамда әлеуметтік нормаларды ,ережелерді білу және түсіну Басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (15 минут) |
Дайындық бөлім: 12-15 мин. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.
Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту. Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Мұрынмен тыныс алу. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары. Көрсетіп жаттығуды орындату. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
«Бас бармақ» әдісі
|
Бос кеңісті, спорт зал,
|
||
|
Сабақтың ортасы (20 минут) |
Қауіпсіздік ережесі Спорттық киім өзіне шақ болуы қажет Спорттық аяқ киім жайлы болуы тиіс Секіретін жерде бөгде заттардың болмауы тиіс,секіретін оқушының алдына тұрмау. Ұзындыққа секірудің үш кезеңін түсіндіру 1.Серпілу жерден көтерілу Секірер алдында сызықты баспау,жерден көтерілу кезінде жылдамдықты төмендетпеу және серпілген аяқты дереу тіктей жазып,денені жоғары және алға қарай қалықтай ұшу. 2.Самғау ұшу немесе қалықтау Екі аяқтың тізесін бір деңгейге келтіріп,сол тәсілде аяқты кеудеге жақындату.Тізе төске жақындаған кезде ,кеудені де тізеге қарай бүгу.Тізенің кеудеге жақындаған сәтінен бастап осы мезетте жерге түсуге әзірлену. 3.Жерге түсу Жерге екі аяқпен бір мезетте түсу.Жерге түсуге жақындағанда қолды алға аяқтың басына қарай созу,кеуденің алға шығуын тездете отырып,дереу кейінге кету Оқушылар жеке-жеке ұзындыққа секіреді. Ұлттық дайындық деңгейі ұл 180 см,қыз 160 см Президенттік деңгей ұл 180 см ,қыз 165 см Тапсырманың дескриптор:Білім алушы 1.қауіпсіздік техникасын сақтайды; 2.Секіру барысында жіберілген қателіктер ескертіліп,түзу жаттығуларын жасайды. 3.Тізені бүгіп,қос аяқпен секіре алады. 4.Секіруші жерге қону сатысын аяқтың ұшымен орындай алады. |
Сұрақтарға жауап береді.
|
«Бас бармақ» әдісі
ҚБ «Қол шапалақ»
|
|
||
|
Сабақтың соңы (5 минут)
|
Кері байланыс Дене қызуын бастапқы қалыпқа келтіру,тыныс алу жаттығулары Сабақты қорытындылау,оқушылар арасында ауызша марапаттап,атап өту Сау болыңдар! |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз



















