Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
6.2.5.1
өзінің және өзгелердің
шығармашылық қабілеттерін түсіну және қолдана білу, сондай-ақ оны
шешудің балама жолдарын ұсыну
|
Басы
|
Сапқа тұрғызу.
Сәлемдесу. Спорт секторынан мәлімдеме алу, оқушыларды
түгелдеу. Сабақтың мақсатын
түсіндіру
Сабақтың барысында
оқушыларға техника
қауіпсіздік
ережелерін түсіндіру, қатаң сақтауды
ескерту.
Сабақтың дайындық бөлімінің мақсаты мен техникалық
ерекшелігін ескерту.
Саптық
жаттығулар.
Оңға, солға, кері бұрылу. Алға
жүру.
Оқушыларға дене қыздыру жаттығуларын
жасайды.
Жаттығуларды дұрыс орындауларын
қадағалау.
Тізені көтере
жүгір Өкшені артқа көтере
жүгіру. Сол жақ иықтан секіре
жүгіру. Оң жақ иықтан секіре
жүгіру. Қол белде тік аяқты алға
сермеп жүгіру Қол желкеде тік аяқты
артқа сермеп жүгіру
Аяқтын ұшымен қол
жоғарыда жүру.
Қол желкеде, өкшемен жүру.
қол белде табанның сыртымен жүру.
қол белде табанның ішімен жүру.
қол белде аяқты қайыншылап
жүру
Жаттығу:
оң қол жоғарыда, әр адым сайын қолды ауыстырып отырамыз.
қол кеуде алдында, қолды шынтақтан артқа тарту және жаза тарту.
қол иықта,қолды иықтан алдыға артқа айналдыру.
қол белде, 1- алға еңкею сол аяқты өкшеден қою.2 – қол белде артқа
шалқаю. 3-4 оң
жаққа.
|
Топтастыру арқылы түсіндірмелі жаттығу
жұмысы
|
ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»
|
Ысқырық,
ұзындықты өлшейтін құрал
|
Ортасы
|
Қауіпсіздік техникасын
сақтай отырып, Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен
таныстырады.
« Ағзаның
бейімділік қабілеттерін дамыту.4х10 м жылдамдықа
жүгіру»
Қысқа қашықтыққа жүгіру -
жеңіл атлетиканың көп тараған түрі 4 x 10 —
эстафета жүгірістің классикалық түрі. 4 x 10 метрге шеңбер
бойымен жүгіреді:
1. Сөре (жүгірудің басталуы —
старттан шығу).
2. Сөрелік қозғалыс (старттық
қозғалыс).
3. Қашықтық бойымен
жүгіру.
4. Мәре
(финиш).
Барлық күш - қуатты аз уақытта
тиімді пайдалану қажет. Бірінші кезеңде тұрған жүгіруші сөреде
ұзындығы 30 см, диаметр 3 – 4 см. эстаф. таяқшаны
алады. Оны ол өз кезегінің аяғында өз командасының кезекте тұрған
жүгірушісіне береді, сөйтіп, өз кезегін аяқтайды. Таяқшаны алған
бала өзінің сатысын жүгіріп өтеді, мұның аяғында эстафеталық
таяқшаны 3 жүгірушіге береді. Эстафеталық қозғалмалы
ойыны: «Ортаға түспек»


Денсаулығына байланысты дене
шынықтыру сабақтан босатылған оқушылармен
жұмыс:
Шахмат
ойнау
|
|
Смаликтер арқылы
ҚБ
өзін өзі бағалау
ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»
|
Ысқырық,
ұзындықты өлшейтін құрал
|
Сабақтың соңы
|
Оқушыларды сапқа тұрғызып, денеге (ағзаға)
түскен жүктемені қалпына келтіру жаттығуларын
жасату.
Үйге
тапсырма беру : Үйден эстафеталық
таяқшаны дұрыс қабылдауын үйрену.
Өзін-өзі
бағалау
Кері
байланыс
1.Не қиын
болды?
2.Не
оңай болды?
3.Нені ескеруім керек?
Қоштасу
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары
мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс
жасайды.
|
|
Рефлексия парағы
|