Ахмет Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы» өлеңі

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ахмет Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы» өлеңі

Материал туралы қысқаша түсінік
әдеби тілде сөйлеу аясын кеңейту; Ар-ұят құндылығы: шыншыл болу, бауырмалдыққа, мейірімділікке құмарту, қиялға ерік беру, жанашырлық таныту. Талап құндылығы: сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім:

3.Адамгершілік - асыл қасиет

Мұғалім:

А.Кайранова

Күні:

14.01.2025 ж

Сынып: 5 А

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

  1. Ахмет Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы» өлеңі . Ұлтының ұлы ұстазы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5 А/И2.Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау.

5.Б/С2.Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырп бағалау.

Сабақтың мақсаты

  • Автор бейнесін анықтайды;

  • Өлеңнің жанрын анықтайды;

  • Өлеңнің идеясы мен тақырыбын анықтайды;

  • Өлең идеясы мен тақырыбына қатысты өз ойын айта алады, тұжырым жасайды;

  • Кейіпкерлерді шынайы өмірмен байланыстыра алады;

Құндылықтар

ға баулу

Ұлттық мүдде құндылығы: әдеби тілде сөйлеу аясын кеңейту;

Ар-ұят құндылығы: шыншыл болу, бауырмалдыққа, мейірімділікке құмарту, қиялға ерік беру, жанашырлық таныту.

Талап құндылығы: сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу;


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

2 мин

10 мин


І. Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу, түгендеу

Жағымды ахуал қалыптастыру






Оқулық

Слайд





ІІІ. Жаңа сабақ

Миға шабуыл

Автор ұстанымы қандай?

Адамдық диқаншысы дегенді қалай түсінесіз?

Негізгі ойды анықтаңыз





Берілген кесте бойынша автор бейнесін анықтаңыз

Шығарма оқиғасын жеткізуші кім?

Мақсаты қандай?

Өз көзқарасын қалай білдірді? Мысалмен дәлелде














Өз өзіңді бағала.

Мен не үйрендім?

Үйге тапсырма беру: оқу

Білімалу

шылар жақсы/жаман қасиеттерді атай алады;









Оқушылар автор туралы мәлімет айта алады;







Өлеңді мәнерлеп оқиды, өлең мазмұнына қатысты не түсінгенін баяндай алады;





Өлеңнің тақырыбы мен идеясын анықтайды;



















Оқулықпен жұмыс жасайды.



Өз өзіңді бағала.



https://learningapps.org/display?v=p67m3esqk25



































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
15.02.2025
168
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі