Тәрбие сағаты
|
Тәрбие сағаты |
Ахмет Байтұрсынұлы «Оқуға шақыру» |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: 9 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
мақал – мәтелдер жазылған плакаттар |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
- Сәлеметсіңдер ме балалар! Бүгінгі тәрбие сағатымызды бастамас бұрын жақсы көңіл-күймен сергіп алайық!
Ахмет Байтұрсынұлы Шәкәрім Құдайбердіұлы Міржақып Дулатов Жүсіпбек Аймауытов Мағжан Жұмабаев |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
Оқушылар сұрақтарға
жауап береді |
презентация |
|
Сабақ басы (13 мин) |
Дәуірдің жарық жұлдызы, ұлттың ұлы ұстазы саналатын Ахмет Байтұрсынұлының туғанына 150 жыл толып отыр. Ендігі кезекте Ахмет Байтұрсынұлының өмірбаянымен танысып өтсек. |
|
презентация
|
|
Ортасы (20 мин) |
Слайдқа назар аударып, онда көрсетілген тірек сөздерге сүйене отырып әңгімелеу үшін 3 топқа түрлі тақырып берілген:
1 тақырып бойынша 1 топқа берілген тірек сөздер:
2 тақырып бойынша 2 топқа берілетін сөздер:
3 тақырып бойынша 3 топ:
Миға шабуыл Неліктен Ахмет Байтұрсынұлының екінші кітабы «Маса» деп аталған?
Ахмет Байтұрсынұлының «Қырық мысал» аударма жинағы.
«Аққу, шортан һәм шаян» мысалының желісі: Жүк алды шаян, шортан, аққу бір күн Жегіліп, тартты үшеуі дүркін-дүркін, Тартады: ақку көкке, шаян кейін, Жұлқиды суға қарай шортан шіркін. Жігіттер мұнан ғибрат алмай болмас. Əуелі бірлік керек болса жолдас, Біріңнің айтқаныңа бірің көнбей, Істеген ынтымақсыз ісің оңбас! Бұл мысал арқылы елді бірлікке, ынтымаққа, татулыққа шақырып отыр. Бір-бірін тыңдамай, әркім өзімдікі дұрыс деген істе береке болмайды дейді. Осы мысал төңірегінде қандай мақал-мәтелдер еске түседі?
Ахмет Байтұрсынұлы «Оқуға шақыру» өлеңі: Балалар!
|
Оқушылар берілген ақпараттарды оқып еске сақтайды Оқушылар мақал мәтелдердің жалғасын табады Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді Оқушылар өлең шумақтарын дұрыс қойып, мәнерлеп оқиды Оқушылар ғұламалардың нақыл сөздерін оқиды Оқушылар өсиет әңгімені тыңдап өз ойларын ортаға салады Оқушылар сұраққа жауап береді |
Презентация Бейнеролик Интернет желісі Нақыл сөздер Интерактивті тақта |
|
Соңы |
Қорытынды
Кері байланыс
Кері байланыс «3 Қ» Қызық Қиын Құнды Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен «3 Қ» стратегиясы арқылы бөліседі |
Оқушылар өлең шумағын хормен оқиды Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі |
презентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ахмет Байтұрсынұлы ұлтының ұлы ұстазы"
"Ахмет Байтұрсынұлы ұлтының ұлы ұстазы"
Тәрбие сағаты
|
Тәрбие сағаты |
Ахмет Байтұрсынұлы «Оқуға шақыру» |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: 9 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
мақал – мәтелдер жазылған плакаттар |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
- Сәлеметсіңдер ме балалар! Бүгінгі тәрбие сағатымызды бастамас бұрын жақсы көңіл-күймен сергіп алайық!
Ахмет Байтұрсынұлы Шәкәрім Құдайбердіұлы Міржақып Дулатов Жүсіпбек Аймауытов Мағжан Жұмабаев |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
Оқушылар сұрақтарға
жауап береді |
презентация |
|
Сабақ басы (13 мин) |
Дәуірдің жарық жұлдызы, ұлттың ұлы ұстазы саналатын Ахмет Байтұрсынұлының туғанына 150 жыл толып отыр. Ендігі кезекте Ахмет Байтұрсынұлының өмірбаянымен танысып өтсек. |
|
презентация
|
|
Ортасы (20 мин) |
Слайдқа назар аударып, онда көрсетілген тірек сөздерге сүйене отырып әңгімелеу үшін 3 топқа түрлі тақырып берілген:
1 тақырып бойынша 1 топқа берілген тірек сөздер:
2 тақырып бойынша 2 топқа берілетін сөздер:
3 тақырып бойынша 3 топ:
Миға шабуыл Неліктен Ахмет Байтұрсынұлының екінші кітабы «Маса» деп аталған?
Ахмет Байтұрсынұлының «Қырық мысал» аударма жинағы.
«Аққу, шортан һәм шаян» мысалының желісі: Жүк алды шаян, шортан, аққу бір күн Жегіліп, тартты үшеуі дүркін-дүркін, Тартады: ақку көкке, шаян кейін, Жұлқиды суға қарай шортан шіркін. Жігіттер мұнан ғибрат алмай болмас. Əуелі бірлік керек болса жолдас, Біріңнің айтқаныңа бірің көнбей, Істеген ынтымақсыз ісің оңбас! Бұл мысал арқылы елді бірлікке, ынтымаққа, татулыққа шақырып отыр. Бір-бірін тыңдамай, әркім өзімдікі дұрыс деген істе береке болмайды дейді. Осы мысал төңірегінде қандай мақал-мәтелдер еске түседі?
Ахмет Байтұрсынұлы «Оқуға шақыру» өлеңі: Балалар!
|
Оқушылар берілген ақпараттарды оқып еске сақтайды Оқушылар мақал мәтелдердің жалғасын табады Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді Оқушылар өлең шумақтарын дұрыс қойып, мәнерлеп оқиды Оқушылар ғұламалардың нақыл сөздерін оқиды Оқушылар өсиет әңгімені тыңдап өз ойларын ортаға салады Оқушылар сұраққа жауап береді |
Презентация Бейнеролик Интернет желісі Нақыл сөздер Интерактивті тақта |
|
Соңы |
Қорытынды
Кері байланыс
Кері байланыс «3 Қ» Қызық Қиын Құнды Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен «3 Қ» стратегиясы арқылы бөліседі |
Оқушылар өлең шумағын хормен оқиды Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі |
презентация |
шағым қалдыра аласыз













