«Тексерілді»
ДОЖЖО: А.Дүзелбаев
|
Мектеп атауы: |
«Ә.Жанкелдин атындағы ЖББМ»КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Анесова Алия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мерзімі: |
11.12.2024 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқаны: 15 |
Қатыспағаны: - |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
«Тарихи тұлғалар. Лексика» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып: |
6. Ахметтің даналық тағылымы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
6.3.2.1 жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өмірбаян құрастырып жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты / Бағалау критерийі: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейі: |
Білу, түсіну, талдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (10 мин)
|
Топқа бөліп алу: Топ басшылары жеребе суырып топ мүшелерін өзі анықтап алады, белгіленген орынға барып, жайғасады. Психологиялық ахуал: “Сыбаға” ойыны Білім алушылар табақ ішінен көне сөздерді алып, өзін сонымен байланысты таныстыру.Сөздер: жебе, патша, құл, ханша, алдаспан, ақ берен, дүрия, саба, шәйі,дулыға,мырза, қол,тәж, тоқымқағар, би (Ол сөздерді қазанға салып отырады) -Бұл сөздер қандай сөздер? Ережесін сұрау. |
Көне атаудың қолдану аясын біледі. Өзін сол сөзбен байланыстыра таныстырады. Мысалы: Менің ата-анам – менің асыл тәжім. Мен ата-анасына құлша қызмет ететін ұл болғым келеді. |
Мұғалімнің кері байланысы: “О,жарайсың!”, «Керемет», «Тамаша ұқсастық!» |
Топқа бөліп алу Табақ, жіліктер(сөздер), қара қазан
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа тақырыпты хабарлау, сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері айтылады. А.Байтұрсынұлы туралы бейне ақпаратты тыңдап алу. |
Жаңа тақырыптың оқу мақсатымен танысады. А.Байтұрсынұлы туралы ақпаратты тыңдап алады. |
Мұғалімнің кері байланысы: “О, тамаша” |
https://rutube.ru/video/b36105ab
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы (10 мин)
5 минут
?
|
Топ басшыларына бағалау парақтарын береді. Бағалаудың критерийлерімен таныстырады. 10 балдық өлшеммен бағалап, соңында жинаған ұпайға қарап, бағасын көрсетеді. 1-тапсырма. Топтық жұмыс. “Кеңес құру” әдісі. Ресурстармен жұмыс. О. мәтінімен танысып шығады. 1-топ: А.Байтұрсынұлы жайлы оқыған ақпараттарымен бөліседі. Мәтін бойынша үлгіге қарай отырып, ақпарат авторына сілтеме жасайды. (Авторы (шыққан жылы).Кітаптың аты, қала, баспа).Үлгісін ұсыну. 2-топ: Оқылым мәтіні бойынша қарапайым жоспар құрады. 3-топ: Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өмірбаян құрастырып жазады; Мәтінге қатысты сұраққа жауап беру: - А.Байтұрсынұлы ұлты үшін қандай елеулі еңбектер атқарды? - Ғалым неліктен бар күш-жігерін ана тілі үшін жұмсады? -А.Байтұрсынұлының тұлға ретінде қалыптасуына әсер еткен факорларды ата.(жағдай) ЕББҚ ететін балаға тапсырма: 1.Берілген мәтіннен кім туралы айтылғанын айт. 2.Мәтінге қатысты ақпараттың ақиқат-жалған екенін анықта. 3.А.Байтұрсынұлының қандай шығармаларын білесің? |
Топ басшысы бағалау парағына оқушылардың аты-жөнін жазады. Бағалау критерийімен танысады. Тапсырма сайын ұпайларын қойып отырады. О мәтіні бойынша ақпарат авторына сілтеме жасайды және мәтін бойынша қарапайым жоспар құрады, жанрлық және стильдік ерекшелігіне сай өмірбаян жазады, қойылған сұрақтарға жауап береді. Берілген мәтіндерде кім туралы айтылғанын айтады.Мәтінге қатысты ақпараттың ақиқат-жалған екенін анықтайды.Ахмет шығармаларының атын айтып береді. |
О.Ж.А. Білу, түсіну, қолдану Бағалау критерийі: О мәтіні бойынша ақпарат авторына сілтеме жасайды және мәтін бойынша қарапайым жоспар құрады, жанрлық және стильдік ерекшелігіне сай өмірбаян жазады;қойылған сұрақтарға жауап береді. (әр топ 2 балл) Дескриптор: -Оқылым мәтіні бойынша ақпарат авторына сілтеме жасайды; 1балл -Оқылым мәтіні бойынша қарапайым жоспар құрады ; 1 балл - Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өмірбаян құрастырып жазады;1 балл -Ойтүрткі сұрақтарға жауап береді. 1 балл ЕББҚ бала: - Берілген мәтіндерде кім туралы айтылғанын айтады;1 балл -Мәтінге қатысты ақпараттың ақиқат-жалған екенін анықтайды.1 балл -Ахмет шығармаларының атын айтып береді. 1 балл ҚБ. Мұғалімнің кері байланысы: “О,жарайсың!” |
«Тарихи тұлғалар» кітабы,107-бет
Оқулық, 85-86 бет аралығы, 4-тапсырма Т және О мәтіндері бойынша А.Байтұрсынұлының өмірбаяны (үлгісі бар) сұрақтар Сұрақтар «Ақиқат-жалған» парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті «Ішке-сыртқа» ойыны ой белсенділігін, зейінін, қимыл-қозғалыс ептілігін арттыру үшін ойналады. (Оңға-солға, ішке-сыртқа, 5 лентаға1-еуі кеміп отырады) |
5 ойыншы шығып, 5 бөлек жіп қоршауда мұғалімнің нұсқауымен қозғалыс жасайды. Жаңылысқан ойыншы-лар ойыннан шығары-лады. Соңында қалған оқушы жеңімпаз ата-нады. |
|
Жіптер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ мысалдар жолымен түсіндіріледі. Тілдік бағдар: Эвфемизм- мағынасы тұрпайы,дөрекі сөздерді сыпайылап айту құбылысы. Дисфемизм-кеміту,қорлау,жаратпау мағынасын тудыратын сөздер. Мысалдар келтіру: Қоспай айтпа (өтірік айтпа)-эвфемизм сөз. былжырама, мыжыма (көп сөйлеме) – дисфемизм сөз. |
Жаңа ақпарат алады. Эвфемизм мен дисфемизм туралы түсінік алады.
|
|
Ережелер Тақта,бор |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. “Көршіңмен тату бол” әдісі арқылы кеспе қағазды бірге толтыру. «Көршіңді тексер»әдісі (орындап болғаннан кейін) Берілген сөздердің эвфемизм және дисфемизм екенін ажыратады.
ЕББҚ ететін балаға тапсырма: Перфокарта беру, эвфемизм,дисфемизм сөздерін ажырату.
|
Берілген дисфемизм сөздерін эвфемизмге айналдырып жазады.
Перфокарта толтырады. Эвфемизм,дисфемизм сөздерін ажыратады. Сәйкесін ✅ белгісімен көрсетеді
|
Ж. Қолдану, талдау Бағалау критерийі: Берілген сөздерді эвфемизмге айналдырып жазады. Дескриптор: -жұбымен берілген сөздерді эвфемизмге айналдырып жазады 2 балл
ЕББҚ бала: -Эвфемизм,дисфемизм сөздерді ажыратады. 2 балл ҚБ. Мұғалімнің кері байланысы: “Тамаша”
|
Кеспе қағаздар
Перфокарталар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы (10 мин)
|
Бекіту “Қонақ кәде” әдісі (Жеке жұмыс) Берілген сөздердің қайсысы эвфемизм, дисфемизм, табу сөздер тобына жататынын табу.Дұрыс жауапты көздеп, түймені басады.Әр дұрыс жауапқа 5 балл беріледі. |
Сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор: -Дұрыс жауап береді (5 балл)
|
Word woll платформасы https://wordwall.net/ru/resource/
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия: “ҚҚҚ” әдісі
|
Ең құнды қандай ақпарат ала алғанын, сабақ барысында ең қиын тапсырманы, сабақтағы ең қызықты сәтін айтады. |
Сабаққа кері байланыс жасайды. |
ауызша
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


|
Асетқызы Ақкенже |
|
Бердимуратов Ерасыл |
|
Бердимуратов Нурасыл |
|
Жылқыбай Бекарыс |
|
Кошмаганбетова Акбота |
|
Күшікбай Бекарыс |
|
Құдайберген Нұрғали |
|
Мағуза Ақылбек |
|
Майлан Алтынай |
|
Орынбай Мейіржан |
|
Орынбасар Аллаберген |
|
Сағынғалиев Бағдат |
|
Сандібаев Нұрлыбек |
|
Түрікпенбай Мұхаммедфазыл |
|
Ізім Нұрсәт |
|
Асетқызы Ақкенже |
|
Бердимуратов Ерасыл |
|
Бердимуратов Нурасыл |
|
Жылқыбай Бекарыс |
|
Кошмаганбетова Акбота |
|
Күшікбай Бекарыс |
|
Құдайберген Нұрғали |
|
Мағуза Ақылбек |
|
Майлан Алтынай |
|
Орынбай Мейіржан |
|
Орынбасар Аллаберген |
|
Сағынғалиев Бағдат |
|
Сандібаев Нұрлыбек |
|
Түрікпенбай Мұхаммедфазыл |
|
Ізім Нұрсәт |
|
Асетқызы Ақкенже |
|
Бердимуратов Ерасыл |
|
Бердимуратов Нурасыл |
|
Жылқыбай Бекарыс |
|
Кошмаганбетова Акбота |
|
Күшікбай Бекарыс |
|
Құдайберген Нұрғали |
|
Мағуза Ақылбек |
|
Майлан Алтынай |
|
Орынбай Мейіржан |
|
Орынбасар Аллаберген |
|
Сағынғалиев Бағдат |
|
Сандібаев Нұрлыбек |
|
Түрікпенбай Мұхаммедфазыл |
|
Ізім Нұрсәт |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ахметтің даналық тағылымы
Ахметтің даналық тағылымы
«Тексерілді»
ДОЖЖО: А.Дүзелбаев
|
Мектеп атауы: |
«Ә.Жанкелдин атындағы ЖББМ»КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Анесова Алия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мерзімі: |
11.12.2024 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқаны: 15 |
Қатыспағаны: - |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
«Тарихи тұлғалар. Лексика» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып: |
6. Ахметтің даналық тағылымы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
6.3.2.1 жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өмірбаян құрастырып жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты / Бағалау критерийі: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейі: |
Білу, түсіну, талдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (10 мин)
|
Топқа бөліп алу: Топ басшылары жеребе суырып топ мүшелерін өзі анықтап алады, белгіленген орынға барып, жайғасады. Психологиялық ахуал: “Сыбаға” ойыны Білім алушылар табақ ішінен көне сөздерді алып, өзін сонымен байланысты таныстыру.Сөздер: жебе, патша, құл, ханша, алдаспан, ақ берен, дүрия, саба, шәйі,дулыға,мырза, қол,тәж, тоқымқағар, би (Ол сөздерді қазанға салып отырады) -Бұл сөздер қандай сөздер? Ережесін сұрау. |
Көне атаудың қолдану аясын біледі. Өзін сол сөзбен байланыстыра таныстырады. Мысалы: Менің ата-анам – менің асыл тәжім. Мен ата-анасына құлша қызмет ететін ұл болғым келеді. |
Мұғалімнің кері байланысы: “О,жарайсың!”, «Керемет», «Тамаша ұқсастық!» |
Топқа бөліп алу Табақ, жіліктер(сөздер), қара қазан
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа тақырыпты хабарлау, сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері айтылады. А.Байтұрсынұлы туралы бейне ақпаратты тыңдап алу. |
Жаңа тақырыптың оқу мақсатымен танысады. А.Байтұрсынұлы туралы ақпаратты тыңдап алады. |
Мұғалімнің кері байланысы: “О, тамаша” |
https://rutube.ru/video/b36105ab
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы (10 мин)
5 минут
?
|
Топ басшыларына бағалау парақтарын береді. Бағалаудың критерийлерімен таныстырады. 10 балдық өлшеммен бағалап, соңында жинаған ұпайға қарап, бағасын көрсетеді. 1-тапсырма. Топтық жұмыс. “Кеңес құру” әдісі. Ресурстармен жұмыс. О. мәтінімен танысып шығады. 1-топ: А.Байтұрсынұлы жайлы оқыған ақпараттарымен бөліседі. Мәтін бойынша үлгіге қарай отырып, ақпарат авторына сілтеме жасайды. (Авторы (шыққан жылы).Кітаптың аты, қала, баспа).Үлгісін ұсыну. 2-топ: Оқылым мәтіні бойынша қарапайым жоспар құрады. 3-топ: Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өмірбаян құрастырып жазады; Мәтінге қатысты сұраққа жауап беру: - А.Байтұрсынұлы ұлты үшін қандай елеулі еңбектер атқарды? - Ғалым неліктен бар күш-жігерін ана тілі үшін жұмсады? -А.Байтұрсынұлының тұлға ретінде қалыптасуына әсер еткен факорларды ата.(жағдай) ЕББҚ ететін балаға тапсырма: 1.Берілген мәтіннен кім туралы айтылғанын айт. 2.Мәтінге қатысты ақпараттың ақиқат-жалған екенін анықта. 3.А.Байтұрсынұлының қандай шығармаларын білесің? |
Топ басшысы бағалау парағына оқушылардың аты-жөнін жазады. Бағалау критерийімен танысады. Тапсырма сайын ұпайларын қойып отырады. О мәтіні бойынша ақпарат авторына сілтеме жасайды және мәтін бойынша қарапайым жоспар құрады, жанрлық және стильдік ерекшелігіне сай өмірбаян жазады, қойылған сұрақтарға жауап береді. Берілген мәтіндерде кім туралы айтылғанын айтады.Мәтінге қатысты ақпараттың ақиқат-жалған екенін анықтайды.Ахмет шығармаларының атын айтып береді. |
О.Ж.А. Білу, түсіну, қолдану Бағалау критерийі: О мәтіні бойынша ақпарат авторына сілтеме жасайды және мәтін бойынша қарапайым жоспар құрады, жанрлық және стильдік ерекшелігіне сай өмірбаян жазады;қойылған сұрақтарға жауап береді. (әр топ 2 балл) Дескриптор: -Оқылым мәтіні бойынша ақпарат авторына сілтеме жасайды; 1балл -Оқылым мәтіні бойынша қарапайым жоспар құрады ; 1 балл - Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өмірбаян құрастырып жазады;1 балл -Ойтүрткі сұрақтарға жауап береді. 1 балл ЕББҚ бала: - Берілген мәтіндерде кім туралы айтылғанын айтады;1 балл -Мәтінге қатысты ақпараттың ақиқат-жалған екенін анықтайды.1 балл -Ахмет шығармаларының атын айтып береді. 1 балл ҚБ. Мұғалімнің кері байланысы: “О,жарайсың!” |
«Тарихи тұлғалар» кітабы,107-бет
Оқулық, 85-86 бет аралығы, 4-тапсырма Т және О мәтіндері бойынша А.Байтұрсынұлының өмірбаяны (үлгісі бар) сұрақтар Сұрақтар «Ақиқат-жалған» парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті «Ішке-сыртқа» ойыны ой белсенділігін, зейінін, қимыл-қозғалыс ептілігін арттыру үшін ойналады. (Оңға-солға, ішке-сыртқа, 5 лентаға1-еуі кеміп отырады) |
5 ойыншы шығып, 5 бөлек жіп қоршауда мұғалімнің нұсқауымен қозғалыс жасайды. Жаңылысқан ойыншы-лар ойыннан шығары-лады. Соңында қалған оқушы жеңімпаз ата-нады. |
|
Жіптер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ мысалдар жолымен түсіндіріледі. Тілдік бағдар: Эвфемизм- мағынасы тұрпайы,дөрекі сөздерді сыпайылап айту құбылысы. Дисфемизм-кеміту,қорлау,жаратпау мағынасын тудыратын сөздер. Мысалдар келтіру: Қоспай айтпа (өтірік айтпа)-эвфемизм сөз. былжырама, мыжыма (көп сөйлеме) – дисфемизм сөз. |
Жаңа ақпарат алады. Эвфемизм мен дисфемизм туралы түсінік алады.
|
|
Ережелер Тақта,бор |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. “Көршіңмен тату бол” әдісі арқылы кеспе қағазды бірге толтыру. «Көршіңді тексер»әдісі (орындап болғаннан кейін) Берілген сөздердің эвфемизм және дисфемизм екенін ажыратады.
ЕББҚ ететін балаға тапсырма: Перфокарта беру, эвфемизм,дисфемизм сөздерін ажырату.
|
Берілген дисфемизм сөздерін эвфемизмге айналдырып жазады.
Перфокарта толтырады. Эвфемизм,дисфемизм сөздерін ажыратады. Сәйкесін ✅ белгісімен көрсетеді
|
Ж. Қолдану, талдау Бағалау критерийі: Берілген сөздерді эвфемизмге айналдырып жазады. Дескриптор: -жұбымен берілген сөздерді эвфемизмге айналдырып жазады 2 балл
ЕББҚ бала: -Эвфемизм,дисфемизм сөздерді ажыратады. 2 балл ҚБ. Мұғалімнің кері байланысы: “Тамаша”
|
Кеспе қағаздар
Перфокарталар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы (10 мин)
|
Бекіту “Қонақ кәде” әдісі (Жеке жұмыс) Берілген сөздердің қайсысы эвфемизм, дисфемизм, табу сөздер тобына жататынын табу.Дұрыс жауапты көздеп, түймені басады.Әр дұрыс жауапқа 5 балл беріледі. |
Сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор: -Дұрыс жауап береді (5 балл)
|
Word woll платформасы https://wordwall.net/ru/resource/
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия: “ҚҚҚ” әдісі
|
Ең құнды қандай ақпарат ала алғанын, сабақ барысында ең қиын тапсырманы, сабақтағы ең қызықты сәтін айтады. |
Сабаққа кері байланыс жасайды. |
ауызша
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


|
Асетқызы Ақкенже |
|
Бердимуратов Ерасыл |
|
Бердимуратов Нурасыл |
|
Жылқыбай Бекарыс |
|
Кошмаганбетова Акбота |
|
Күшікбай Бекарыс |
|
Құдайберген Нұрғали |
|
Мағуза Ақылбек |
|
Майлан Алтынай |
|
Орынбай Мейіржан |
|
Орынбасар Аллаберген |
|
Сағынғалиев Бағдат |
|
Сандібаев Нұрлыбек |
|
Түрікпенбай Мұхаммедфазыл |
|
Ізім Нұрсәт |
|
Асетқызы Ақкенже |
|
Бердимуратов Ерасыл |
|
Бердимуратов Нурасыл |
|
Жылқыбай Бекарыс |
|
Кошмаганбетова Акбота |
|
Күшікбай Бекарыс |
|
Құдайберген Нұрғали |
|
Мағуза Ақылбек |
|
Майлан Алтынай |
|
Орынбай Мейіржан |
|
Орынбасар Аллаберген |
|
Сағынғалиев Бағдат |
|
Сандібаев Нұрлыбек |
|
Түрікпенбай Мұхаммедфазыл |
|
Ізім Нұрсәт |
|
Асетқызы Ақкенже |
|
Бердимуратов Ерасыл |
|
Бердимуратов Нурасыл |
|
Жылқыбай Бекарыс |
|
Кошмаганбетова Акбота |
|
Күшікбай Бекарыс |
|
Құдайберген Нұрғали |
|
Мағуза Ақылбек |
|
Майлан Алтынай |
|
Орынбай Мейіржан |
|
Орынбасар Аллаберген |
|
Сағынғалиев Бағдат |
|
Сандібаев Нұрлыбек |
|
Түрікпенбай Мұхаммедфазыл |
|
Ізім Нұрсәт |
шағым қалдыра аласыз



















