|
САБАҚ: 5-бөлім: Тарихи тұлғалар |
Мектеп: «Н.Төреқұлов атындағы №121жом» |
||||
|
Күні: 11.12 |
Мұғалімнің аты-жөні: Ақшаева А |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ахметтің даналық тағылымы |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.2.4.1.ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын,мазмұнын ,тілдік ерекшелігін салыстыру 6.4.3.1.көнерген сөз,эвфемизм,дисфемизм,табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: мәтіндердің тақырыбын,мазмұнын ,тілдік ерекшелігін салыстыра алады Оқушылардың көпшілігі орындай алады: эвфемизм,дисфемизм,табу сөздерге байланысты тапсырмаларды орындай алады Оқушылардың кейбірі орындай алады:бес жолды өлең құрастыра алады |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтіндердің тақырыбын,мазмұнын,тілдік ерекшелігін салыстыра алады Эвфемизм мен дисфемизмге байланысты тапсырмаларды орындай алады |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі сөздер мен тіркестер:даналық тағылым,қуғын-сүргін Сыныптағы диолог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: менің ойымша,...салыстырғанда,Ахметтің еңбегі... Мәтін негізінде ойталқы жүргізе алады Жазылым бойынша ұсыныстар:алған акпаратка коментарий жасай алады
|
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ахмет Байтұрсынұлы туралы біледі |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз) |
Дереккөздер |
|||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың тақырыбы,мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. Қызығушылықты ояту Оқылымалды тапсырма 1.Ахмет Байтұрсынов ұлты үшін,қазақ балалары үшін қндай елеулі еңбектер атқарды? 2.Ахмет Байтұрсынұлы қайда білім алды? 3.Ғалым бар күш-жігерін неліктен ана тілі үшін жұмсады деп ойлайсыңдар? Ойтүрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды |
Топқа 1,2сандары бойынша бөлу |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс 1-тапсырма. Мәтінді оқып,негізгі акпаратты анықтап,сұрақтар дайындайды. 2-тапсырма.Оқылым мәтінінен табу сөздерді тауып,өмірмен байланыстыра отырып мысалдар келтіреді. «Рөлдік ойындар»арқылы жүргізуге болады. 3-тапсырма.Әлихан Бөкейханның «Қазақтың әрбір тасы қазақтың өңіріне түйме болып тағылуы тиіс»деген сөзінің мағынасын ашу мақсатында ойталқы жүргізіледі |
ОӘК материалдары,сабаққа қажетті құралдар |
|||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия «Еркін микрофон»әдісі арқылы сабақ нәтижесін шығарады. Үйге тапсырма:Осы тақырып бойынша алған білімдерін жинақтап,шағын»(сөз саны -100)эссе жазады. Құрамында көнерген,кәсіби сөздердің болуына мән беру қажет. |
Жапырақтар мен тақтада емен ағашының суреті. Стикерлер |
|||
|
Саралау |
«Қазақтың әрбір тасы қазақтың өңіріне түйме болып тағылуы тиіс» деген сөзін өрбітіп,тұжырымдайды. «Жетістіктер баспалдағы» әдісі |
Пәнаралық байланыс :әдебиет,тарих |
|||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|||
|
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? |
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уакыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||
|
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да,оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жаксарта алады(оқытуда да,оқуды да ескеріңіз)? |
|
|||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ахметтің даналық тағылымы
Ахметтің даналық тағылымы
|
САБАҚ: 5-бөлім: Тарихи тұлғалар |
Мектеп: «Н.Төреқұлов атындағы №121жом» |
||||
|
Күні: 11.12 |
Мұғалімнің аты-жөні: Ақшаева А |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ахметтің даналық тағылымы |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.2.4.1.ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын,мазмұнын ,тілдік ерекшелігін салыстыру 6.4.3.1.көнерген сөз,эвфемизм,дисфемизм,табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: мәтіндердің тақырыбын,мазмұнын ,тілдік ерекшелігін салыстыра алады Оқушылардың көпшілігі орындай алады: эвфемизм,дисфемизм,табу сөздерге байланысты тапсырмаларды орындай алады Оқушылардың кейбірі орындай алады:бес жолды өлең құрастыра алады |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтіндердің тақырыбын,мазмұнын,тілдік ерекшелігін салыстыра алады Эвфемизм мен дисфемизмге байланысты тапсырмаларды орындай алады |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі сөздер мен тіркестер:даналық тағылым,қуғын-сүргін Сыныптағы диолог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: менің ойымша,...салыстырғанда,Ахметтің еңбегі... Мәтін негізінде ойталқы жүргізе алады Жазылым бойынша ұсыныстар:алған акпаратка коментарий жасай алады
|
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ахмет Байтұрсынұлы туралы біледі |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз) |
Дереккөздер |
|||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың тақырыбы,мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. Қызығушылықты ояту Оқылымалды тапсырма 1.Ахмет Байтұрсынов ұлты үшін,қазақ балалары үшін қндай елеулі еңбектер атқарды? 2.Ахмет Байтұрсынұлы қайда білім алды? 3.Ғалым бар күш-жігерін неліктен ана тілі үшін жұмсады деп ойлайсыңдар? Ойтүрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды |
Топқа 1,2сандары бойынша бөлу |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс 1-тапсырма. Мәтінді оқып,негізгі акпаратты анықтап,сұрақтар дайындайды. 2-тапсырма.Оқылым мәтінінен табу сөздерді тауып,өмірмен байланыстыра отырып мысалдар келтіреді. «Рөлдік ойындар»арқылы жүргізуге болады. 3-тапсырма.Әлихан Бөкейханның «Қазақтың әрбір тасы қазақтың өңіріне түйме болып тағылуы тиіс»деген сөзінің мағынасын ашу мақсатында ойталқы жүргізіледі |
ОӘК материалдары,сабаққа қажетті құралдар |
|||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия «Еркін микрофон»әдісі арқылы сабақ нәтижесін шығарады. Үйге тапсырма:Осы тақырып бойынша алған білімдерін жинақтап,шағын»(сөз саны -100)эссе жазады. Құрамында көнерген,кәсіби сөздердің болуына мән беру қажет. |
Жапырақтар мен тақтада емен ағашының суреті. Стикерлер |
|||
|
Саралау |
«Қазақтың әрбір тасы қазақтың өңіріне түйме болып тағылуы тиіс» деген сөзін өрбітіп,тұжырымдайды. «Жетістіктер баспалдағы» әдісі |
Пәнаралық байланыс :әдебиет,тарих |
|||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|||
|
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? |
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уакыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||
|
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да,оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жаксарта алады(оқытуда да,оқуды да ескеріңіз)? |
|
|||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз













