Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Айнымалысы бар өрнек
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 6.2.ВАлгебралық өрнектер Күні: 5.05.2018 Сынып: 6 сынып |
Мектеп: Социализм НМ Мұғалімнің аты – жөні: Нурмуханова А. К. Қатысқандар саны: 8 Қатыспағандар саны:0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Айнымалы. Айнымалысы бар өрнек.(1 сабақ) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.1.1.алгебралық өрнек ұғымын меңгеру; 6.2.1.2.айнымалылардың берілген рационал мәндері үшін алгебралық өрнектердің мәндерін есептеу, 6.2.1.3 алгебралық өрнектегі айнымалының мүмкін мәндерін табу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Негізгі ұғымдарды тапсырмаларды орындауда қолдана алады. Пәндік лексика және терминология: - алгебралық өрнек - айнымалысы бар өрнек - санды өрнек - айнымалының мүмкін мәндері Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: -алгебралық өрнектің сандық өрнектен өзгешелігі неде? - айнымалының қандай мәндері оның қабылдайтын мәндері деп аталады? - алгебралық өрнекті не себепті айнымалысы бар өрнек деп атауға болады? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясының құндылықтарына сай «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығы. Жауапкершілікке, ашықтыққа және ынтымақтаса жұмыс істеуге ,өмір бойы үздіксіз білім алуға тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Физика, геометрия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Әріпті және санды өрнектер және олардың мәндерін таба біледі: Бөлшектің бөлімі нөлге тең болмайтынын біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру бөлімі Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, оқушылар құралдарын реттеу. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру Саралау тәсілі "Жіктеу"арқылы (Аралас) топқа бөлу Ә рбір оқушыға үлестірме қағаз таратамын. Оқушыларды 2 топқа бөлемін.Топтың аттары «Санды өрнек», «Әріпті өрнек» Ширату жаттығу.
I топ-санды өрнек II топ- әріпті өрнек ҚБ: мұғалім мадақтамасы ( Жарайсындар! Керемет! Өте жақсы!) |
Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 12 минут |
1.Тақырыппен, сабақ мақсатымен және күтілетін нәтижемен таныстыру. Саралау тәсілі : «Тапсырма» Белсенді әдіс : «Ойлан. Бірік. Бөліс»(әр топқа тапсырма беру) 1- топ «Алгебралық өрнек» ұғымы 2- топ «Санды өрнек» ұғымы 2. Оқушылар өз бетімен оқып танысады. 3. Партадағы көршілерімен тақырыпты талдайды және дәптерге жазады.(жұптық жұмыс) Әр топ тапсырмадан не үйренгендерін флипчарт арқылы қорғайды. Саралау тәсілі: Диалог және қолдау көрсету «Миға шабуыл» әдісі бойынша жаңа сабақты пысықтау мақсатында сұрақтар қойылып,пысықталды.
Қандай жағдайда өрнектің мағынасы болмайды? ҚБ:Жұптар бірін-бірі «Екі жұлдыз бір ұсыныс» арқылы бағалайды |
А.Әбілқасымова Математика 1 бөлім 6 сынып 2017 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қызықты тапсырма 4 минут 5мин 5мин (5 мин) |
Саралау тәсілі: «Тапсырма» "Өзара тексеріс" әдісі Жеке жұмыс№632 2п және 2п+1 алгебралық өрнектерінің мәндерін есептеп, кестені толтырыңдар.
Оқушылар кестені толтырып, сағат тілі бағытымен тапсырмаларын ауыстыра отырып интербелсенді тақтада көрсетілген жауаптар арқылы тексереді. Шешуі:
Дескриптор: 1.жұп,тақтылығын айыра алады. 2. алгебралық өрнектің мәнін таба алады. ҚБ "Бағдаршам" әдісімен бағаланады. Қызыл түсті көтерсе, толық шығармадым . Сары түсті көтерсе, жартылай шығардым. Жасыл түсті көтерсе, толық шығардым. Саралау тәсілі «Дереккөз» Жұптық жұмыс Белсенді оқу әдіс-тәсілі: «Көршіңмен кеңес» Қайық өзенде ағыспен жұзіп келеді. Қайықтың меншікті жылдамдығы а км/сағ, ал өзен ағысының жылдамдығы в км/сағ. Қайық өзен ағысымен 1,4 км/сағ жүзгенде неше км қашықтыққа барады. vм=а км/сағ va=в км/сағ t(ағыспен)=1,4км/сағ табу керек: Sa Шешуі:va=а+в S=V*t=(а+в)*1,4=1,4(а+в) Жауабы:Sa=1,4(а+в) Дескриптор: Білім алушы
ҚБ: Топтар өзара «шапалақтау» арқылы бірін-бірі бағалайды.
Саралау тәсілі: «Тапсырма» Деңгейлік тапсырмалар: А деңгейі: Айнымалылардың берілген мәндеріндегі өрнектің мәнін тап: 1)2+3а мұндағы а=4,-5;
3)8с-9, мұндағы с=3,-2; 4)4+5d, мұндағы d=-3,6; Дескриптор:
В деңгейі: Формуласын жазыңдар:
Дескриптор:
C деңгейі: Есептің шарты бойынша алгебралық өрнек құрастырып , оның мәнін тап: Мектепаралық жарысқа n оқушы қатысты. Оның 10 % жеңімпаздар болды . Жеңімпаздардың 40 % қыздар. Неше қыз жеңімпаз болды. Мұндағы n=100 . Дескриптор:
ҚБ : « +, - , қызықты» әдісі бойынша оқушылар өзін-өзі бағалайды. мұғалімнің мадақтауы («Мықтысыңдар!») Саралау тәсілі: «Қарқын» Қосымша тапсырма(дарынды оқушыға)
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |