|
«№148 қазақ орта мектебі» КММ |
Пән мұғалімі: Бердімұратова Айгүл Ахматқызы |
Мерзімі: 19.02.2021ж |
|||
|
ҰМЖ |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
Сыныбы: 6 В |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу |
|
|||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары: |
6.2.2.15 lхl>a , |
|
|||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар үшін: айнымалысы модуль таңбасының ішінде lхl>a , Көпшілік оқушылар
үшін: lхl>a , Кейбір оқушылар үшін: Модулі бар теңсіздіктердің шешімін қолданып, есептің жауабын бірігу арқылы жаза алады |
|
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Қос теңсіздік түрінде жазады; Координаталық түзуде кескіндейді; Модулі бар теңсіздіктердің шешімін қолданып, есептің жауабын бірігу арқылы жазады |
|
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. «Кім қандай түс таңдайды?»
|
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Өзін-өзі бағалау |
|
|
|
Ортасы |
( - 5 санының модулі неге тең? - модуль шамасы қандай саннан үлкен еді? Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма ретінде береді
тапсырма
№1
-8 0 8
Жауабы: 2-тәсіл /қос теңсіздік түрінде жазайық/
Бұдан х аралығына салып, шешімдерді біріктіреміз
-8 0 8 Жауабы:
Дискрипторы: *санның модулі анықтамасын қолданып, теңсіздікті шешеді *шешімдерді сан аралығында кескіндейді * *координаталық түзуден жүйедегі теңсіңздіктердің ортақ шешімдерін табады Тапсырма№2
1-тәсіл /үйге тапсырма/ 2-тәсіл
Х+2≥3 х≥1 2) Х+2<0 Х+2≤-3 х≤-5 демек х≥1 пен х≤-5 теңсіздіктерінің шешімдерін біріктіреміз. Сонда
жауабы Дискрипторы: *санның модулі анықтамасын қолданып, теңсіздікті шешеді *шешімдерді сан аралығында кескіндейді * *координаталық түзуден жүйедегі теңсіңздіктердің ортақ шешімдерін табады Тапсырма 3
Жұптық жұмыс «Ой қорыту» №988-есеп
Жеке жұмыс №990-есеп
|
Оқушылар ....сұрақтар бойынша жауап береді, әр дұрыс жауапқа бір ұпай алып отырады Дәптерлеріне тапсырманы орындайды, оқулықта берілген ақпарат бойынша ойларын ортаға салу арқылы қорытынды жасайды Тапсырмаларды дәптерлеріне жазып алады Тапсырмаларды жазбаша орындайды
Дискрипторы: *санның модулі анықтамасын қолданып, қос теңсіздік түрінде жазады Дискрипторы: *санның модулі анықтамасын қолданып, теңсіздікті шешеді *шешімдерді сан аралығында кескіндейді |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. КБ «Бутерброд» әдісі Жарайсың! Керемет шешім! Сен дұрыс жолда келе жатсын! Бүгін кешегіге қарағанда жақсысың! Стикерлер беру ҚБ «Басбармақ» Стикерлер беру ҚБ КБ «Бес саусақ» әдіс |
Математика 6-сынып Т. А. Алдамұратова Алматы «Атамұра» 20189ж
|
|
Соңы |
«Бағдаршам» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Тапсырманы тоық, дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау |
Стикер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Айнымалысы модуль таңбасының іішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу
Айнымалысы модуль таңбасының іішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу
|
«№148 қазақ орта мектебі» КММ |
Пән мұғалімі: Бердімұратова Айгүл Ахматқызы |
Мерзімі: 19.02.2021ж |
|||
|
ҰМЖ |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
Сыныбы: 6 В |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу |
|
|||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары: |
6.2.2.15 lхl>a , |
|
|||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар үшін: айнымалысы модуль таңбасының ішінде lхl>a , Көпшілік оқушылар
үшін: lхl>a , Кейбір оқушылар үшін: Модулі бар теңсіздіктердің шешімін қолданып, есептің жауабын бірігу арқылы жаза алады |
|
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Қос теңсіздік түрінде жазады; Координаталық түзуде кескіндейді; Модулі бар теңсіздіктердің шешімін қолданып, есептің жауабын бірігу арқылы жазады |
|
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. «Кім қандай түс таңдайды?»
|
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Өзін-өзі бағалау |
|
|
|
Ортасы |
( - 5 санының модулі неге тең? - модуль шамасы қандай саннан үлкен еді? Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма ретінде береді
тапсырма
№1
-8 0 8
Жауабы: 2-тәсіл /қос теңсіздік түрінде жазайық/
Бұдан х аралығына салып, шешімдерді біріктіреміз
-8 0 8 Жауабы:
Дискрипторы: *санның модулі анықтамасын қолданып, теңсіздікті шешеді *шешімдерді сан аралығында кескіндейді * *координаталық түзуден жүйедегі теңсіңздіктердің ортақ шешімдерін табады Тапсырма№2
1-тәсіл /үйге тапсырма/ 2-тәсіл
Х+2≥3 х≥1 2) Х+2<0 Х+2≤-3 х≤-5 демек х≥1 пен х≤-5 теңсіздіктерінің шешімдерін біріктіреміз. Сонда
жауабы Дискрипторы: *санның модулі анықтамасын қолданып, теңсіздікті шешеді *шешімдерді сан аралығында кескіндейді * *координаталық түзуден жүйедегі теңсіңздіктердің ортақ шешімдерін табады Тапсырма 3
Жұптық жұмыс «Ой қорыту» №988-есеп
Жеке жұмыс №990-есеп
|
Оқушылар ....сұрақтар бойынша жауап береді, әр дұрыс жауапқа бір ұпай алып отырады Дәптерлеріне тапсырманы орындайды, оқулықта берілген ақпарат бойынша ойларын ортаға салу арқылы қорытынды жасайды Тапсырмаларды дәптерлеріне жазып алады Тапсырмаларды жазбаша орындайды
Дискрипторы: *санның модулі анықтамасын қолданып, қос теңсіздік түрінде жазады Дискрипторы: *санның модулі анықтамасын қолданып, теңсіздікті шешеді *шешімдерді сан аралығында кескіндейді |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. КБ «Бутерброд» әдісі Жарайсың! Керемет шешім! Сен дұрыс жолда келе жатсын! Бүгін кешегіге қарағанда жақсысың! Стикерлер беру ҚБ «Басбармақ» Стикерлер беру ҚБ КБ «Бес саусақ» әдіс |
Математика 6-сынып Т. А. Алдамұратова Алматы «Атамұра» 20189ж
|
|
Соңы |
«Бағдаршам» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Тапсырманы тоық, дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау |
Стикер |
шағым қалдыра аласыз















