Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу.».
|
Бөлімі: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабай Алтын Қайрадинқызы |
|
Күні: |
20.01.2023ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.2.4 |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 4 мин. 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.Ынтымақтастық ортаны қалыптастыру, үй жұмысын тексеру. Психологиялық ахуал Өмірде ойлап тұрсаң, бәріде есеп, Ауырсаң ішетұғын дәріде есеп. Есепсіз өмір деген мазмұнсыз - ау, Дүниенің бар тұлғасы есеп десек. Оқушылар берілген билет бойынша орындарына отырады. Үй жұмысын тексеру (жеке жұмыс) «Көршіңе сен» әдісі Мақсаты: әділ бағалауға ұмтылу. Шарты: оқушылар интербелсенді тақтада үй жұмысының жауаптарына қарап, қасындағы көрші оқушымен дәптерлерін алмастырып, есептің дұрыс болғанына қарай бір-бірін бағалайды. |
Оқушылар үй тапсырмасын көрші оқушымен дәптерлерін алмастырып есепті тексереді. |
Оқушылар бір-бірін бағалайды |
Оқу дәптері, интербелсенді тақта
|
|
Сабақтың ортасы. 6 минут |
Жаңа тақырыпты меңгеру Аралас сандарды қосу және азайту Жаңа сабақ мазмұнын ашу үшін мұғалім интербелсенді тақтадан жаңа тақырыпты түсіндіреді. Мұғалім жаңа тақырып бойынша тақырыпты ашып, оқушыларға қосымша сұрақтар қояды. |
Оқушылар жаңа тақырыптың мазмұнымен танысады. Жаңа тақырыптың мазмұны бойынша құрастырылған сұрақтарға жауап береді |
Берілген сұрақтарға жауап берген оқушылар бағаланады. |
Интербелсенді тақта |
|
8 мин 5мин 9мин |
(Жеке жұмыс) Дәптермен жұмыс «Кім ширақ» әдісі Мақсаты: Оқушыларды шапшаңдыққа, алғырлыққа баулу,оқушылар оқулықтағы 827- есепті дәптерлеріне орындайды. Бірінші болып аяқтаған 3- оқушының жауабы тексеріліп, «жарайсың, жақсы және талпын» жұлдызшамен бағаланады. Функционалдық сауаттылыққа байланысты есептер Мұғалім әр жұпқа бірігіп орындауға берілген тапсырма береді Әрқайсысының ұзындығы 4
сантиметрге тең 18 таяқшадан тік Топтық жұмыс «Ширату тапсырмалары». Мақсаты:Оқушылар бірігіп қасындағы жұбымен жұмыс жасайды және қарқынды жұмыс жасаған оқушы қасындағы оқушыға көмек көрсетеді. №829 есеп
|
Оқушылар берілген тапсырманы орындайды. Жұптық жұмыс тапсырмасын әрбір оқушы алдымен жеке орындайды, сонан соң қарқынды жұмыс жасаған оқушы қасындағы оқушыға көмек көрсетеді.. |
Бірінші болып аяқтаған оқушылар «жарайсың, жақсы және талпын» жұлдызшамен бағаланады Жұптық жұмыс тапсырмасын бірінші болған жұптарды «жарайсың, жақсы және талпын» жұлдызшамен бағаланады |
Алматы «Атамұра» 2018 Барлық таяқшалардың ұзындығының қосындысы тік төр бұрыштың периметірі болады 18 · 4 = 72 (см),Егер тік төрбұрыштың бір қабырғасын 18 деп санасақ 4 см таяқшалармен құрастыру мүмкін емес. Сондықтанда 4-ке бөлінетін қабырғаларды құрастырамыз. 4х4=16 4х5=20 Еді уаданын табамыз S = a*b = 16 · 20 = 320 (см²) |
|
Сабақтың соңы. Сабақты қорытындылау 5мин |
Рефлексия Бүгінгі өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылады. Берілген сұрақтарға оқушылар жауап береді.
Сабақты қорытындылау мақсатында «Insert» әдісін қолдану. Үй тапсырмасы:№830 |
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Сабақты қорытындылау мақсатында берілген қағазға«белсенді қатыстым», «түсінікті болды», «қызықты болды», «жаңаны білдім» деп жазады. |
Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында берілген қағазға «белсенді қатыстым», «түсінікті болды», «қызықты болды», «жаңаны білдім» деп жазады. |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу
Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу.».
|
Бөлімі: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабай Алтын Қайрадинқызы |
|
Күні: |
20.01.2023ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.2.4 |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 4 мин. 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.Ынтымақтастық ортаны қалыптастыру, үй жұмысын тексеру. Психологиялық ахуал Өмірде ойлап тұрсаң, бәріде есеп, Ауырсаң ішетұғын дәріде есеп. Есепсіз өмір деген мазмұнсыз - ау, Дүниенің бар тұлғасы есеп десек. Оқушылар берілген билет бойынша орындарына отырады. Үй жұмысын тексеру (жеке жұмыс) «Көршіңе сен» әдісі Мақсаты: әділ бағалауға ұмтылу. Шарты: оқушылар интербелсенді тақтада үй жұмысының жауаптарына қарап, қасындағы көрші оқушымен дәптерлерін алмастырып, есептің дұрыс болғанына қарай бір-бірін бағалайды. |
Оқушылар үй тапсырмасын көрші оқушымен дәптерлерін алмастырып есепті тексереді. |
Оқушылар бір-бірін бағалайды |
Оқу дәптері, интербелсенді тақта
|
|
Сабақтың ортасы. 6 минут |
Жаңа тақырыпты меңгеру Аралас сандарды қосу және азайту Жаңа сабақ мазмұнын ашу үшін мұғалім интербелсенді тақтадан жаңа тақырыпты түсіндіреді. Мұғалім жаңа тақырып бойынша тақырыпты ашып, оқушыларға қосымша сұрақтар қояды. |
Оқушылар жаңа тақырыптың мазмұнымен танысады. Жаңа тақырыптың мазмұны бойынша құрастырылған сұрақтарға жауап береді |
Берілген сұрақтарға жауап берген оқушылар бағаланады. |
Интербелсенді тақта |
|
8 мин 5мин 9мин |
(Жеке жұмыс) Дәптермен жұмыс «Кім ширақ» әдісі Мақсаты: Оқушыларды шапшаңдыққа, алғырлыққа баулу,оқушылар оқулықтағы 827- есепті дәптерлеріне орындайды. Бірінші болып аяқтаған 3- оқушының жауабы тексеріліп, «жарайсың, жақсы және талпын» жұлдызшамен бағаланады. Функционалдық сауаттылыққа байланысты есептер Мұғалім әр жұпқа бірігіп орындауға берілген тапсырма береді Әрқайсысының ұзындығы 4
сантиметрге тең 18 таяқшадан тік Топтық жұмыс «Ширату тапсырмалары». Мақсаты:Оқушылар бірігіп қасындағы жұбымен жұмыс жасайды және қарқынды жұмыс жасаған оқушы қасындағы оқушыға көмек көрсетеді. №829 есеп
|
Оқушылар берілген тапсырманы орындайды. Жұптық жұмыс тапсырмасын әрбір оқушы алдымен жеке орындайды, сонан соң қарқынды жұмыс жасаған оқушы қасындағы оқушыға көмек көрсетеді.. |
Бірінші болып аяқтаған оқушылар «жарайсың, жақсы және талпын» жұлдызшамен бағаланады Жұптық жұмыс тапсырмасын бірінші болған жұптарды «жарайсың, жақсы және талпын» жұлдызшамен бағаланады |
Алматы «Атамұра» 2018 Барлық таяқшалардың ұзындығының қосындысы тік төр бұрыштың периметірі болады 18 · 4 = 72 (см),Егер тік төрбұрыштың бір қабырғасын 18 деп санасақ 4 см таяқшалармен құрастыру мүмкін емес. Сондықтанда 4-ке бөлінетін қабырғаларды құрастырамыз. 4х4=16 4х5=20 Еді уаданын табамыз S = a*b = 16 · 20 = 320 (см²) |
|
Сабақтың соңы. Сабақты қорытындылау 5мин |
Рефлексия Бүгінгі өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылады. Берілген сұрақтарға оқушылар жауап береді.
Сабақты қорытындылау мақсатында «Insert» әдісін қолдану. Үй тапсырмасы:№830 |
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Сабақты қорытындылау мақсатында берілген қағазға«белсенді қатыстым», «түсінікті болды», «қызықты болды», «жаңаны білдім» деп жазады. |
Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында берілген қағазға «белсенді қатыстым», «түсінікті болды», «қызықты болды», «жаңаны білдім» деп жазады. |
|

шағым қалдыра аласыз
















