Материалдар / Әжемнің айраны тәтті. 2-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Әжемнің айраны тәтті. 2-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып оқушыларына арналған сабақта қолдануға болады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Наурыз 2021
763
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мектебі:

"СҚО Мамлют ауданы әкімдігінің білім бөлімі" КММ "Белое орта мектебі" КММ

Бөлім

Менің мектебім

Мұғалімнің аты-жөні:

Есембаева Б.А.

Күні,айы:


Сынып:

2

Сабақ тақырыбы:

Әжемнің айраны тәтті.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.1.1 ауызша тіл және тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау.

2.3.4.1 мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақтар құрастыру және оған жауап беру.

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды.

Көбі: тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсінеді, сұрақтар қояды және сипаттайды.

Кейбірі: мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақтар құрастырады және оған жауап береді.

Күтілетін нәтиже

Ұлттық ас атауларына қатысты жаңа сөздерді сөйлесім барысында тиімді қолдана алады.

Жаңа сөздер

Дәмді айран

Сабақта қолданылатын материалдар

Интерактивті тақта, слайдтар,тақырыпқа қатысты суреттер, үлестірмелі материалдар.

Оқыту әдістері:

Сипаттау, түсіндіру, сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбері» техникасы, жағдаяттық тапсырма, сергіту жаттығуы.

Дереккөздері:

Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік.

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, жоқ оқушыларды түгендейді.

Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Бір-біріне сәттілік, жақсы тілектер айтады.

-Жарайсыңдар!

Тілек сөздер

Өткен сабақты тексеру

Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді бағалайды.

Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.

ФБ

Жұмыс дәптерлері

Оқулық

I.Қызығушылықты ояту

Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында сұрақтар қояды: - Балалар, сендерге, Наурыз мейрамы ұнады ма? Наурызда қандай дәм әзірленеді? Қандай сүттен жасалатын ас атауларын білесіңдер? Сипаттап беріңдерші.

Сұрақтарға жауап береді, сипаттайды.

Өте жақсы!

АКТ

слайдтар

II.Мағынаны тану

1.Сөздікпен жұмыс. А)Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.

Ә)Тыңдалым. Айтылым. Аудио мәтінін тыңдау арқылы «Стоп кадр» әдісі бойынша өз ойларын нақтылауға жеткіздіреді.


2.Жазылым. Айранның ұйыту жолын көрсете отырып, «Шытырман сызық» әдісі арқылы орындатады.

Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды.

Айтылым.Дұрыс айтылуымен ауызша жаттығу жүргізеді.


Тыңдалым және айтылым. Аудио мәтін бойынша өз ойларын айтады.




Жазылым. Сөйлемдерді құрастырып жазады.

ФБ

Акт

Сөздік дәптерлері

Жұмыс дәптерлері


III. Ойтолғаныс

Оқулықтағы 1-тапсырманы орыс тіліне аудартады, жіктетеді.

1-тапсырманы аударады, жіктейді.

ФБ

Оқулық

Жұмыс дәптері

IV.Бекіту

Оқулықтағы 4-тапсырманы орындатады.

Жағдаят бойынша сатушымен сөйлеседі.

Бас бармақ арқылы

Оқулық

V.Бағалау

Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.

«Сызықша әдісі» арқылы бағалау

ФБ

Күнделік

VI. Үйге тапсырма

1 ұлттық тағам туралы шағын мәтін құрау.

Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады.



VII. Рефлексия

Мұғалім балаларға стикерлер ұсынады.

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерге бір-бір сөзден жаза отырып білдіреді.

Стикерлер арқылы

Стикерлер







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!