|
Күні: 30.11. |
Пәні: қазақ тілі 40 минут |
Сыныбы: 9 |
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Академиктің стипендиясы |
|
|
|||||||||||||
|
Cабақтың SMART мақсаты: |
Оқушылар Академиктің стипендиясы, оның маңыздылығын түсіну керек, қазақ тілінде өз ойларын тұжырымдай алатын деңгейге жетуді түсіну қажет; |
|
|
|||||||||||||
|
Міндеттері: |
|
|
|
|||||||||||||
|
Оқу нәтижесі: |
Ғалым Асқар Жұмаділдаев туралы терең түсінік қалыптасады. Ғалым болудың маңыздылығын түсінеді. |
|
|
|||||||||||||
|
Қолданылатын материалдар: |
Презентация, бейнежазба, аудиотапсырма. |
|
|
|||||||||||||
|
Оқыту технологиясы |
Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, диалогтік оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, талантты және дарынды балаларға жұмыс, орта білім берудегі басқару мен көшбасшылық. |
|
|
|||||||||||||
|
Формасы мен әдістері:
|
Топпен жұмыс, жұптық жұмыс,жеке жұмыс, Блум таксономиясы, сыни тұрғыдан ойлау технологиясының әдістері |
|
|
|||||||||||||
|
Ойлау ды Блум бойынша жіктеу |
Тапсырма |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Тіл үйренуде гі кедергі-лерді жеңу. |
Уақыт |
Бағалау |
|
|||||||||
|
Табыс критерийлері |
Дескрип тор |
Ұпай |
Жиын тық ұпай |
Баға лау дың түрлері |
|
|||||||||||
|
Психоло- Гия лық дайын-дық |
1.Психология лық дайын-дық 2.Топқа бөлу |
|
1. «Ыстық алақан» ойынын өткізу. |
Алдымен алақандарын жылдам ысқылап кейін бір-бірінің қолдарынан ұстап оң алақандарын бір-бірінің жылы лебіздерін білдіреді |
|
3
|
Тақырыпқа деген қызығушылықтарын артты ру |
|
|
|
|
|||||
|
Білу. Түсіну |
|
|
Өткен сабақта сұрақтарға жауап беру ұсынылған .
10 мин |
1.Мақсат қою кезеңі 1. Оқушылар тақырыпты анықтап алады. 2.Бір немесе бірнеше мәселені анықтап алады. 3.Соңғы нәтиженің мақсатын анықтап алу. 2.Жоспарлау кезеңі 1.мәселені талдау, гипотеза шығару, гипотезаны дәйектеу. 2.ақпарат көзін анықтап алу 3.міндеттер қою.
Шешімді қабылдау кезеңі және шағын жобаны орындау кезеңі 1.Қабылданған гипотезаны талқылау. 2. оны қалай ұсыну керек екенін анықтап алу. 3. ақпарат жинау. (интервью, сауалнамалар, бақылау, экспиримент) |
Диалогқа түскен кездегі сөздік қорларының мола юы |
10 |
Өздеріне сұрақ қою арқылы тақырыптың мазмұнын терең меңгерілуі |
1.Тапсырманы түсініп орындады |
|
|
Өзара топ мүшелері сұрақтарды жауаптармен сәйкестендіреді, топтар бір-бірін бағалайды (критерий ұсынылады) Тақырыптың өзекті болуы Мақсаттың толық болып, дұрыс қоюлары Міндеттердің маақсатпен байланыста болуы Гипотеаның дәектемесі |
|||||
|
Рефлексия |
|
|
««Тамаша. Жақсы.Нашар» тәсілі (Топтар жұмыстарымен алмасады ) Дескрипторға сүйене отырып, табиғи құбылыстар арқылы бағалайды. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
«Жигсо» әдісі. |
Мәтінмен жұмыс. 71 бет. Топтық жұмыс Деңгейлік тапсырма Өткізу барысы: Орындықтың сырт жағына әр түсті стикерлер жабыстырылады, түстер арқылы оқушылар топтасады.
|
Жигсо әдісі бойынша әр топқа арнайы тапсырмалар беріп, сол тапсырмаларды топта талдайды.өз тапсырмаларын басқа топқа барып түсіндіреді.Өзара пікір-алысу арқылы тапсырманы орындап, түсінгендерін бір-біріне жеткізеді. |
|
15 |
|
|
|
|
|
|||||
|
Түсіну |
|
Сыни тұрғыдан ойлау «Ыстық орындық» |
Оқушылардың сұрақтары |
|
. |
5 |
Тақырып бойынша диалогқа түседі, сөздік қорлары арттады. |
1.Тақырыпты ашуда белсенділік артты 2. Тақырып ашуда тырысты 3. Белсенділік артпады |
3
2
1 |
6 |
|
|||||
|
Рефлексия Үй жұмысы 6-тапсыр ма 72 бет |
|
|
Рефлексия «Миға шабуыл» |
Рефлексия «ПОПС формуласы», «1 минуттық ЭССЭ» (сабақтан алған білім, білігі, үйренген дағдылары, алған әсерлері бойынша бір сурет салу және бес сөз жазу арқылы ойын білдіреді.
|
|
3 |
|
|
|
|
Бағалау парағындағы |
|||||
|
Оқушының Аты-Жөні |
Дескрип тор |
Ұпай |
Жиын тық ұпай |
|
|
Тапсырманы түсініп орындады |
|
|
|
Братенькова В |
|
|
|
|
Веретельникова Е |
|
|
|
|
Винтовкина А |
|
|
|
|
Жолтых Е |
|
|
|
|
Зуева Е |
|
|
|
|
Гулина А |
|
|
|
|
Зырянова Д |
|
|
|
|
Кашкарова Н |
|
|
|
|
Лаврешина А |
|
|
|
|
Пойда О |
|
|
|
|
Черненко Н |
|
|
|
|
Селина С |
|
|
|
|
Сенникова Д |
|
|
|
|
Шепелева М |
|
|
|
|
Фенина А |
|
|
|
|
Иншакова А |
|
|
|
|
Савченко М |
|
|
|
1)Ғалым деген кім?
2) Ғылым деген не?
3)Қазақстандағы қандай атақты ғалымдарды білесің?
4) Сені қай ғылым саласы қызықтырады?
Бүкіл ғұмырын ғылым
жолына сарп еткен
үнемі ізденіс жолындағы тұлға.
------------------------------------------------------------------------------------
Адамның табиғат, коғам және өзінің танымы
туралы білім алуға бағытталған рухани
кызметінің ерекше
-----------------------------------------------------------------------------------
Әл-Фараби, Жүсіп Баласағұни,
Қожа Ахмет Йасауи, М. Хайдар Дулати,
К.Жалаири және басқалар.
XIX ғасырда Қазақстанның ғылымында
П.П.Семенов-Тян-Шанский, Н. П. Рычков,
П. М. Мелиоранский, В. В. Радлов, В. В.
Бартольд, А. А. Диваев, Ч. Уәлиханов
-------------------------------------------------------------------------------------
Гуманитариялық ғылымдар,
математика және жаратылыстану
«ПОПС» формуласы
Менің ойымша...
Себебі мен оны...деп түсіндіремін
Оны мен ....деген мысалдармен дәлелдей аламын.
Осыған байланысты мен...деген шешімге келдім.
«ПОПС» формуласы
Менің ойымша...
Себебі мен оны...деп түсіндіремін
Оны мен ....деген мысалдармен дәлелдей аламын.
Осыған байланысты мен...деген шешімге келдім.



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Академиктің стипендиясы" 9-сынып
"Академиктің стипендиясы" 9-сынып
|
Күні: 30.11. |
Пәні: қазақ тілі 40 минут |
Сыныбы: 9 |
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Академиктің стипендиясы |
|
|
|||||||||||||
|
Cабақтың SMART мақсаты: |
Оқушылар Академиктің стипендиясы, оның маңыздылығын түсіну керек, қазақ тілінде өз ойларын тұжырымдай алатын деңгейге жетуді түсіну қажет; |
|
|
|||||||||||||
|
Міндеттері: |
|
|
|
|||||||||||||
|
Оқу нәтижесі: |
Ғалым Асқар Жұмаділдаев туралы терең түсінік қалыптасады. Ғалым болудың маңыздылығын түсінеді. |
|
|
|||||||||||||
|
Қолданылатын материалдар: |
Презентация, бейнежазба, аудиотапсырма. |
|
|
|||||||||||||
|
Оқыту технологиясы |
Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, диалогтік оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, талантты және дарынды балаларға жұмыс, орта білім берудегі басқару мен көшбасшылық. |
|
|
|||||||||||||
|
Формасы мен әдістері:
|
Топпен жұмыс, жұптық жұмыс,жеке жұмыс, Блум таксономиясы, сыни тұрғыдан ойлау технологиясының әдістері |
|
|
|||||||||||||
|
Ойлау ды Блум бойынша жіктеу |
Тапсырма |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Тіл үйренуде гі кедергі-лерді жеңу. |
Уақыт |
Бағалау |
|
|||||||||
|
Табыс критерийлері |
Дескрип тор |
Ұпай |
Жиын тық ұпай |
Баға лау дың түрлері |
|
|||||||||||
|
Психоло- Гия лық дайын-дық |
1.Психология лық дайын-дық 2.Топқа бөлу |
|
1. «Ыстық алақан» ойынын өткізу. |
Алдымен алақандарын жылдам ысқылап кейін бір-бірінің қолдарынан ұстап оң алақандарын бір-бірінің жылы лебіздерін білдіреді |
|
3
|
Тақырыпқа деген қызығушылықтарын артты ру |
|
|
|
|
|||||
|
Білу. Түсіну |
|
|
Өткен сабақта сұрақтарға жауап беру ұсынылған .
10 мин |
1.Мақсат қою кезеңі 1. Оқушылар тақырыпты анықтап алады. 2.Бір немесе бірнеше мәселені анықтап алады. 3.Соңғы нәтиженің мақсатын анықтап алу. 2.Жоспарлау кезеңі 1.мәселені талдау, гипотеза шығару, гипотезаны дәйектеу. 2.ақпарат көзін анықтап алу 3.міндеттер қою.
Шешімді қабылдау кезеңі және шағын жобаны орындау кезеңі 1.Қабылданған гипотезаны талқылау. 2. оны қалай ұсыну керек екенін анықтап алу. 3. ақпарат жинау. (интервью, сауалнамалар, бақылау, экспиримент) |
Диалогқа түскен кездегі сөздік қорларының мола юы |
10 |
Өздеріне сұрақ қою арқылы тақырыптың мазмұнын терең меңгерілуі |
1.Тапсырманы түсініп орындады |
|
|
Өзара топ мүшелері сұрақтарды жауаптармен сәйкестендіреді, топтар бір-бірін бағалайды (критерий ұсынылады) Тақырыптың өзекті болуы Мақсаттың толық болып, дұрыс қоюлары Міндеттердің маақсатпен байланыста болуы Гипотеаның дәектемесі |
|||||
|
Рефлексия |
|
|
««Тамаша. Жақсы.Нашар» тәсілі (Топтар жұмыстарымен алмасады ) Дескрипторға сүйене отырып, табиғи құбылыстар арқылы бағалайды. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
«Жигсо» әдісі. |
Мәтінмен жұмыс. 71 бет. Топтық жұмыс Деңгейлік тапсырма Өткізу барысы: Орындықтың сырт жағына әр түсті стикерлер жабыстырылады, түстер арқылы оқушылар топтасады.
|
Жигсо әдісі бойынша әр топқа арнайы тапсырмалар беріп, сол тапсырмаларды топта талдайды.өз тапсырмаларын басқа топқа барып түсіндіреді.Өзара пікір-алысу арқылы тапсырманы орындап, түсінгендерін бір-біріне жеткізеді. |
|
15 |
|
|
|
|
|
|||||
|
Түсіну |
|
Сыни тұрғыдан ойлау «Ыстық орындық» |
Оқушылардың сұрақтары |
|
. |
5 |
Тақырып бойынша диалогқа түседі, сөздік қорлары арттады. |
1.Тақырыпты ашуда белсенділік артты 2. Тақырып ашуда тырысты 3. Белсенділік артпады |
3
2
1 |
6 |
|
|||||
|
Рефлексия Үй жұмысы 6-тапсыр ма 72 бет |
|
|
Рефлексия «Миға шабуыл» |
Рефлексия «ПОПС формуласы», «1 минуттық ЭССЭ» (сабақтан алған білім, білігі, үйренген дағдылары, алған әсерлері бойынша бір сурет салу және бес сөз жазу арқылы ойын білдіреді.
|
|
3 |
|
|
|
|
Бағалау парағындағы |
|||||
|
Оқушының Аты-Жөні |
Дескрип тор |
Ұпай |
Жиын тық ұпай |
|
|
Тапсырманы түсініп орындады |
|
|
|
Братенькова В |
|
|
|
|
Веретельникова Е |
|
|
|
|
Винтовкина А |
|
|
|
|
Жолтых Е |
|
|
|
|
Зуева Е |
|
|
|
|
Гулина А |
|
|
|
|
Зырянова Д |
|
|
|
|
Кашкарова Н |
|
|
|
|
Лаврешина А |
|
|
|
|
Пойда О |
|
|
|
|
Черненко Н |
|
|
|
|
Селина С |
|
|
|
|
Сенникова Д |
|
|
|
|
Шепелева М |
|
|
|
|
Фенина А |
|
|
|
|
Иншакова А |
|
|
|
|
Савченко М |
|
|
|
1)Ғалым деген кім?
2) Ғылым деген не?
3)Қазақстандағы қандай атақты ғалымдарды білесің?
4) Сені қай ғылым саласы қызықтырады?
Бүкіл ғұмырын ғылым
жолына сарп еткен
үнемі ізденіс жолындағы тұлға.
------------------------------------------------------------------------------------
Адамның табиғат, коғам және өзінің танымы
туралы білім алуға бағытталған рухани
кызметінің ерекше
-----------------------------------------------------------------------------------
Әл-Фараби, Жүсіп Баласағұни,
Қожа Ахмет Йасауи, М. Хайдар Дулати,
К.Жалаири және басқалар.
XIX ғасырда Қазақстанның ғылымында
П.П.Семенов-Тян-Шанский, Н. П. Рычков,
П. М. Мелиоранский, В. В. Радлов, В. В.
Бартольд, А. А. Диваев, Ч. Уәлиханов
-------------------------------------------------------------------------------------
Гуманитариялық ғылымдар,
математика және жаратылыстану
«ПОПС» формуласы
Менің ойымша...
Себебі мен оны...деп түсіндіремін
Оны мен ....деген мысалдармен дәлелдей аламын.
Осыған байланысты мен...деген шешімге келдім.
«ПОПС» формуласы
Менің ойымша...
Себебі мен оны...деп түсіндіремін
Оны мен ....деген мысалдармен дәлелдей аламын.
Осыған байланысты мен...деген шешімге келдім.



шағым қалдыра аласыз













