А.Кемелбаева "Шашты" әңгімесі

Тақырып бойынша 31 материал табылды

А.Кемелбаева "Шашты" әңгімесі

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ жоспары Айгүл Кемелбаеваның "Шашты" әңгімесі бойынша ЖМБ -ның 10-сыныбына құрылған.
Материалдың қысқаша нұсқасы

САБАҚ:

Бөлім: Парасат пайымы

Мектеп: ҚМЛ

Күні: 24.01.25

Мұғалімнің аты-жөні: Адиетова Г

Сынып: 10 «ә»

Қатысқан оқушылар саны: 13

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

«Шашты» әңгімесіндегі көтерілген мәселелер

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты

10.2.4.1 көркем шығармада көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы шығармашылық жұмыс (эссе, әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу

10.3.2.1 көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына баға беру

Сабақтың мақсаты

Шығармада көтерілген мәселеге талдау жасай отырып, шығармашылық жұмыс жазады

Көркем шығармада көтерілген мәселелерді салыстыру арқылы жаңашылдығын бағалайды

Құндылықтарды дарыту

Тәуелсіздік пен отаншылдық , әділеттілік пен тәртіп

Пәнаралық байланыс

тарих

Жоспар

Сабақтың кезеңі

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөз

дер

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау


Сабақтың басы

7 минут


















Сабақтың ортасы


33 минут



















І. Ұйымдастыру кезеңі.

Заттар арқылы топқа бөлу




Үй тапсырмасын сұрау


Өтілген тақырыпты еске түсіру

«Wordwoll» арқылы


  • Жаңа сабақтың оқу мақсатымен таныстырамын




.




Видеоролик көрсетіледі


«Миға шабуыл» әдісі


Шығармада қандай мәселелер көтерілген?


Көтерілген мәселені қазіргі заманмен қалай байланыстыра аламыз?


Алдарыңыздағы топперлердегі мақал-мәтелдерге назар аударыңыз?


Мақал-мәтелдер не туралы?


Бүгінгі сабағымызға қатысы қандай?


1-тапсырма

Топтық жұмыс /Тәуелсіздік және әділет пен тәртіп құндылығы/


1-топ

Көтерілген мәселелерге талдау жасай отырып, эссе жазыңыз / Құлдықтағы адам тағдыры/ /70-80 сөз/


2- топ

Шығармада көтерілген мәселенің біріне өлең құрастырыңыз /Жылқының қасиеті, жылқы баптау өнері/


3- топ


Көтерілген мәселеге қатысты әңгіме жазыңыз /Туған жерге деген сағыныш/ /70-80 сөз/


Оқу мақсатына қайта ораламын


2-тапсырма Жеке жұмыс


«FILA” кестесі

F- дерек Шығарманың жаңашылдығын дәлелдейтін деректер жинаңыз

I –Пікір деректерге қатысты пікір білдіріңіз

L – Сұрақ құлдықтағы адам тағдыры мен азғындыққа байланысты 2 сұрақ дайындаңыз

  1. Іс-әрекет шығармада көтерілген мәселе арқылы автор бейнесіне баға беріңіз


«БИЛ КЛАБ » жобасы Пікірталас «Қазіргі азбанқұлдар: ерігу ме әлде мәжбүрлік пе?»



Оқушылар бір заттан береді, сол заттарды топтау арқылы топқа бөлінеді


Үйге тапсырмаға берілген бата жатқа айту



Платформа арқылы сұрақтарға жауап береді












Қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы шығармадағы көтерілген мәселелерді анықтайды
















Топта жұмыстанады, талқылайды, шығармашылық жұмысты декрипторға сай орындайды




















Кестені толтырады





Дескриптор 3б

Тақырыпқа сай болуы 1б

Жатқа мүдірмей айтуы 1б

Мазмұнын білуі, сұрақтарға жауап беруі 1б



ҚБ.Мұғалімнің кері байланысы





















Дескриптор 3б

Көтерілген мәселені талдайды 1б

  • Құрылымын сақтап эссе жазады 1б

  • Сөз санын сақтайды 1б



  • Құрылысын сақтайды 1б

  • Тақырыпқа сай жазады 1б

  • Өлең құрастырады 1б


Тақырыпқа сай жазады 1б

Жанрлық ерекшелігін сақтайды 1б

Сөз санын сақтайды 1б





Десриптор 4 б


-дерек жинайды 1б

-Пікір білдіреді 1б

-сұрақ құрастырады 1б

-автор бейнесіне баға береді 1б





























Сабақтың соңы

5 минут

Үйге тапсырма


Рефлексия



Бағалау




Кенжебек, Тасқұл, Атажандардың бейнсін адамгершілік тұрғысынан талдап эссе жазу



«Инстаграм» әдісі


10 балдық жүйе





Аты- жөні

Үй тапсырмасы



1-тапсырма

2-тапсырма

Қорытынды




Тақырыпқа сай болуы


Жатқа

айтуы


Мазмұнын білуі, сұрақтарға жауап беруі


Көтерілген мәселені талдайды

Құрылымын сақтап эссе жазады


Сөз санын сақтайды



дерек жинайды


-Пікір білдіреді


сұрақ құрастырады

автор бейнесіне баға береді














Аты- жөні

Үй тапсырмасы



1-тапсырма

2-тапсырма

Қорытынды




Тақырыпқа сай болуы


Жатқа

айтуы


Мазмұнын білуі, сұрақтарға жауап беруі


Көтерілген мәселені талдайды

Құрылымын сақтап эссе жазады


Сөз санын сақтайды



дерек жинайды


-Пікір білдіреді


сұрақ құрастырады

автор бейнесіне баға береді













































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.02.2025
262
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі